Skocz do zawartości

Pomysł - podcast astronomiczny


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu na świecie popularnością cieszą się tzw. podcasty, czyli nagrywane odcinki (w formacie dźwiękowym, nieraz w towarzystwie obrazu, jeśli nagrywany jest kamerą) pojawiające się dość regularnie np. na różnych witrynach. Takie odcinki można wysłuchać bezpośrednio na komputerze, ale ich ogromną zaletą jest to, że da się je łatwo ściągnąć i wrzucić np. do odtwarzacza mp3 czy telefonu i odsłuchać w wolnym czasie.

 

Wpadłem dziś na pomysł (z tego co się zorientowałem nie ja pierwszy), aby stworzyć własny podcast...astronomiczny :) Dokładnie, moim celem jest stworzenie podcastu o tematyce astromiłośniczej w naszym ojczystym języku.

 

Jaka byłaby forma takiego astropodcastu? Myślałem o odcinkach tylko "głosowych". Odcinki mogłyby wychodzić na początku co miesiąc, a później jeśli taki podcast cieszyłby się większym zainteresowaniem, np. co tydzień.

 

Na pewno poruszany regularnie byłby temat aktualnych zjawisk na niebie, tego co widać, a czego nie widać, dlaczego warto wstać dziś o 4, wyjść z domu i spojrzeć w niebo. Na pewno takich pomysłów by nie zabrakło, w końcu astronomia, choćby miłośnicza to rozległy temat :astronom:

 

I teraz najważniejsze - kto by prowadził taki podcast, nagrywał odcinki i je udostępniał? Z racji, że to mój wymysł pasowałoby, żebym robił to ja. Jestem młody (14 lat), ale jestem już od jakiegoś czasu po mutacji, więc mój głos jest dość niski, ale średnio "dojrzały". Moje umiejętności prowadzenia czegoś takiego są hmmm...sam nie wiem jakie... Ale mam sporo chęci ;)

 

Powiedzcie proszę co myślicie o moim pomyśle, czy warto? A może ktoś inny ma do tego typowy talent i chciałby coś takiego poprowadzić? Może macie jakieś inne propozycje? Piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Hans już próbował robić sprawozdania z obserwacji. Jakoś tak wymarło.

 

Trzeba by mieć dużo materiału. Można by zrobić podcast w oparciu o astropolis czy jakoś tak.

 

 

Polecam

http://www.jodcast.net/rss.xml

Mniej polecam:

http://astronomy.libsyn.com/rss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.