Skocz do zawartości

jaki barlow??


ukko82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,od jakiegos czasu spogladam w niebo prze "lunetke" .Chcialbym zwiekszyc troche szanse na nagranie dobrego filmiku np. Jowisza lecz tu pojawia sie pytanie,jaki barlow??. Jak narazie jestem laikiem i nie mam zielonego pojecia o doborze soczewek itp. Nie wiem czy kupic barlowa x2 czy x3 a moze x5 ??jaka firma??Bede wdzieczny za podpowiedz, pragne dodac iz fundusz przeznaczony na ww item to 300pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, jakim sprzętem (kamerka, aparat) kręcisz te filmiki. Od rozmiarów i rozdzielczości (a dokładniej od rozmiarów piksela) matrycy w kamerce zależy maksymalne powiększenie na którym w dobrych warunkach będzie widać detal, u ciebie będzie to ok. 0.7 arc sec / piksel matrycy. Większych powiększeń nie ma sensu stosować, bo obraz będzie co prawda większy, ale nieostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

digital eyepiece

Resolution: VGA 640x480 Pixel

Pixel size : 5,4x5,4µm

Dynamic range: 50db

Images per second: 30x VGA 640x480 Pixel + 60x 320x240

 

o to chodzilo??

 

prawdopodobnie ta kamerka nie do nieczego nie nadaje(dostalem gratis do teleckopu)pragne dodac ze mam jakies dziwne plamy na ekranie,tak jak by byl jakis brud na niej(mam tak od samego poczatku).Szukalem czegos nowego ale jak narazie za duzo informacji do ogarniecia jak na poczatek.Jakies sugestie??Bede wdzieczny za naprowadzenie na odpowiedni tor.

Edytowane przez ukko82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o te dane.

 

Do tej kamerki i teleskopu ma sens barlow 2x, te o większym powerze dadzą co prawda większe obrazy, ale bez detalu...

 

A kamerka ma pewnie zbrudzoną matrycę - stąd te plamy...

 

HYY jednego barlowa 2x juz mam ale to chlam jakis i totalnie nic przez niego nie widac(nie moge zlapac ostrosci + znieksztalcony obraz)odstawilem go na bok ,dorobilem tulejki do połączenia kamerki z eyepiecamii jade bez barlowa.(efekt kiepski)

Teraz kiedy juz wiem ze mam kupic 2x zostaly pytanka jaka firma?szkło archomaryczne czy pojedyńcze?sa lepsze i gorsze firmy???jasli tak to co omijac szerokim łukiem? Co do kamerki,da rade ją jakoś wyszcyścić?

Sorka ze tak mecze ,wiem ze mam google itp ale szybiej i lepiej jest jezeli ktos odpowiada na konkretne pytania niz szukanie po kawalku informacji na setkach stron.

 

Ps.Chcialem dodac fotke jak wygladaja te plamy na kamerce ale nie mam uprawnień na dodawanie plikow.......nie wiedziec czemu.pozdrowionka

Edytowane przez ukko82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.