Skocz do zawartości

Alarm pogodowy


intruz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już o 19 wyruszam na moje pole. Wreszcie obserwacje. Aha już niewytrzymuje żeby wam powiedzieć że właśnie przed chwilą zrobiłem pierwszy krok do mojej stronki internetowej. Pierwszy link zrobiony :D :wink: Oczywiście jeszcze nic na niej właściwie nie ma, nawet grafiki, więc adresu też jeszcze nie podaję, bo nawet nie jest ustalony. jak na razie (może tak zostanie jest http://lukiw.republika.pl/st.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po obserwacjach. Troche krótkich bo tylko 1.5 godziny z małą przerwą. Widziałem tak jak zawsze Wenus ( dosyć ładnie widoczna faza ).

Saturna ( piękne pierścienie ). Jowisza ( ostnio obserwowałem z podwórka rano i obraz był lepszy i chyba wiem dlaczego. Niebo u cioci nad wioską w której byłem było czarne niesamowicie, a droga mleczna - już nic nie mówie. Wógóle tysiące gwiazd na niebie. Przy pow 30x widziałem jakas gromade kulistą w wóźnicy, chciałem wrzucić 60x al enie chciały mi się już tam któryś raz zmieniać okularu. Na kometke t7 linear będe ( może jutro jak dopisze pogoda ) musiał szybciej zacząć obserwować pbo już nisko tenm gwiazdoziór był nad horyzontem.

Ta pierwsza obserwacja to była taka pokazówka. Kuzynki chciały coś zobaczyć to musiałem pokazać. Na natępną obserwacje spróbuje znaleźć jakieś nowe obiekty ( na pewno ds-y ).

Ogólnie było fajnie, no może troszke też się znudziłem, bo narazie znam mało obiektów na niebie i nie ma co oglądać. No ale początki zawsze takie są. Może na jakiś zjazd pojechać i posłuchac jak odnaleźć jakieś inne obiekty na niebie.

 

 

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius
Ogólnie było fajnie, no może troszke też się znudziłem, bo narazie znam mało obiektów na niebie i nie ma co oglądać. No ale początki zawsze takie są. Może na jakiś zjazd pojechać i posłuchac jak odnaleźć jakieś inne obiekty na niebie.

 

 

Pozdrawiam. :wink:

Drogi Astroamatorze. Jak już masz teleskop i czyste niebo, to już je przeglądaj :D . Zawsze najbardziej fascynujące są pierwsze własne ,,odkrycia''. Niebo jest pełne obiektów, które czekają na Ciebie. Wystarczy szkic przy teleskopie, a potem tylko sprawdzić w domu (w atlasie lub na kompie) co to było, i już wiesz (prawie) wszystko. A ile przy tym uciechy :lol::lol::lol: . Udanych obserwacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie pierwsze ds-y upolowałem dzisiaj ( teleskopem ). Najpierw m31 potem, no i znalazłem piękną m42 ( widok był poprostu super ). Znalażlem jakos tak charakterystycznie poukłdane gwiazdy. Chciałem jeszcze looknąć na NGC 2392 ( CZYLI MGŁAWICA PLANETARNA ESKIMOS ). Ale okulary mi zaparowały. Jak jutro pogoda pozwoli a wszystko wskazuje na to że nie pozwoli to spojrzę właśnie na tego eskimosa i m35.

Te obeserwacje wykonałem w sobote wieczorem. Zapomniałem o nich napisać, dlatego teraz napisałem.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.