Skocz do zawartości

Teleskopy firmy PENTAFLEX


Kocur234

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie, ostatnio na rynku pojawiły się teleskopy jak dotąd nieznanej dla mnie firmy PENTAFLEX i chciałbym prosić kogoś doświadczonego o napisanie opinii na temat tego własnie sprzętu

chodzi mi tu głównie o 8" Dobsona i jego jakość wykonania, czy nieodbiega ona zbytnio od popularnej Synty i czy wogóle warto kupować sprzęt tej marki.

 

PS; Mój pierwszy post więc Witam wszystkich :)

PSS; Jeżeli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..... Widziałem te pentaflexy. Z tego co wiem to Hiszpańska firma.. Chyba kolejna po Syncie,Celestronie i wielu innych, która podpięła się pod tą samą Chińską fabrykę i produkty sprzedaje pod swoim brandem.. Moim zdaniem Teleskopy firmy Pentaflex to dokładnie to samo co Sky Watcher - jeno z innym napisem. Widziałem Syntę 8" i maki 102 i 90mm. Maki są niebieskie tak jak poprzednio Sky Watcherowskie.. syncie 8" nie przyglądałem się skrupulatnie ale powierzchowne oględziny wywołały pozytywne odczucia..... Podsumowując... Moim zdaniem to to samo co Sky Watcher. Dziś jak firma poczuje łatwe pieniądze to nie stara się nawet troszkę zmienić produktu tylko wali swój na nim napis i już!!! Mój produkt jest lepszy od konkurencji.....hehhehe...Takie czasy :D

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, ostatnio na rynku pojawiły się teleskopy jak dotąd nieznanej dla mnie firmy PENTAFLEX i chciałbym prosić kogoś doświadczonego o napisanie opinii na temat tego własnie sprzętu

chodzi mi tu głównie o 8" Dobsona i jego jakość wykonania, czy nieodbiega ona zbytnio od popularnej Synty i czy wogóle warto kupować sprzęt tej marki.

 

PS; Mój pierwszy post więc Witam wszystkich :)

PSS; Jeżeli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.

Kocur234=hhw - ? :g:

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=6996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszekpapis: hhw to nie ja :) kupowałem poprostu swój pierwszy teleskop a Pentaflex był o ponad 100zł tańszy od Synty. W związku że, miałem ściśle ograniczony budżet zamówiłem 8" od Hiszpanów i jak na złość po tym jak Pentaflex zapukał do mych drzwi cena Synty spadła i zaczołem się zstanawiać czy dobrze zrobiłem kupując ten teleskop no ale post krzyhab mnie uspokoił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Stary wątek trochę, ale cóż..

 

Ja się nie znam za bardzo, ale też ostatnio rzucił mi się w oczy jeden model teleskopu tej firmy

 

http://www.uk-telescopes.co.uk/pentaflex_114_goto_reflector.htm

 

no dobra dwa

 

http://www.teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1637

 

 

Moim lamerskim okiem, dostrzegam tu wbudowanego barlowa, czyli nie ma co liczyć na dobrą jakość obrazu (myślę że na średnią też nie).

SW czy Celestron nie produkują chyba takich teleskopów.

 

Ale głównie zastanawia mnie montaż, szczególnie ten w tej 114 wygląda identycznie jak ten celestrona, czy to ten sam montaż??

Chyba nawet dodają do niego płytke First Light de Celestron. Ktoś sprzedaje ten zestaw na hiszpańskim forum i zastanawiałam się czy warto pytać czy sprzeda sam montaż. A tak w ogóle to ile taki używany montaż może być wart tzn. jaką cene moge zaproponować?? Za całość facet życzy sobie około 800zł.

 

Co do synty 8'' to się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam małe pytanie, ostatnio na rynku pojawiły się teleskopy jak dotąd nieznanej dla mnie firmy PENTAFLEX i chciałbym prosić kogoś doświadczonego o napisanie opinii na temat tego własnie sprzętu

chodzi mi tu głównie o 8" Dobsona i jego jakość wykonania, czy nieodbiega ona zbytnio od popularnej Synty i czy wogóle warto kupować sprzęt tej marki.

 

PS; Mój pierwszy post więc Witam wszystkich :)

PSS; Jeżeli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.

Mój pierwszy post na astropolis. Zakładać nowych tematów nie mogę jeszcze ale akurat na ten temat mam coś do powiedzenia.

W mieście, gdzie mieszkam właśnie otworzyli sklep pewnej firmy i na życzenie wystawiają sprzęt na zewnątrz i dają obadać.

Warunki mam tutaj fatalne, więc wybrałem się obadać to, co się w takich warunkach obadać da. Czyli interesowały mnie: wielkość i

ciężar, jakość obrazu na łysym i Jowiszu, stabilność montażu, jaka duża jest REALNIE ab. chromatyczna i jak duży jest REALNIE rzekomy gorszy kontrast i jakość obrazu w Newtonie w porównaniu z refraktorem. A także jak wypadnie porównanie z analogicznym produktem SW. Sprzedają tam głównie właśnie PENTAFLEX. Niestety są tu nowi i asortyment mają ograniczony.

Zażyczyłem sobie wystawienie refraktora 102/1000 i reflektora 130/900; oba na EQ3-2. Oprócz kitowych okularów wziąłem do testu

okular TMB Planetary 2 o ogniskowej 5 mm. Przy małych pow. aberra refraktora znośna i jakość obrazu w obu bardzo podobna.

Schody zaczęły się przy dużych. Przy 200 x w refraktorze w ogóle nie dało się wyostryć, księżyc mętny, kolorowy i ciemnawy, a już

Jowisz to zupełna klapa - nieostra plama kolorowych świateł. O dziwo z reflektorem było tu o wiele lepiej. Przy 180 x ostrzył

(zaznaczam że umiem odróżnić pływanie termiczne obrazu od statycznego dziadostwa). Obraz na tyle na ile w wielkim mieście mógł

być dobry - był. Dodatkowo większa jasność - ale wcale nie jakaś rażąca - po prostu dobra. Ponadto wygoda: refraktor skierowany

dość zenitalnie - czołganie się po ziemi, Newton - stoisz sobie swobodnie obok. Następna sprawa to stabilność. Niby bardzo podobne

co do rozmiarów i ciężaru tuby a jednak. Refraktor trząsł się nie do zniesienia, Newton jako tako - od biedy by uszło.

Wreszcie rzecz dziwna: poprzednio miałem okazję sprawdzić w tych samych warunkach i na tych samych obiektach Newtona SW 130/900, ale na EQ-2. Pomijam tu mechanikę (po prostu EQ-2 to już nie do zaakceptowania). No ale jakość obrazu! O dziwo w PENTFLEX-ie przy 180 x wyraźnie lepsza niż w SW przy 150 x. Wyraźnie (kontrast i ostrość). A mówili że w tej klasie cenowej "wsio ryba" (chińska)...

W końcu dodam od siebie, że dowiedziałem się o sobie przy tej okazji jednej ważnej rzeczy. Nie zniósłbym połączenia b. małej źrenicy

wyjściowej w połączeniu z dużymi drganiami teleskopu. I tak refraktor 0,5 mm źrenicy i skaczący sprzęt - dla mnie dyskwalifikacja.

Reflektor jakieś 0,75 mm i wyraźnie mniejsze drgania - jeszcze by jakoś uszło. Wreszcie cena: refr. 1400 zł Newton coś chyba około 900.

To tyle prawdy. Może się komuś takie konstatacje przydadzą. Pozdrowienia dla wszystkich od nowego na astropolis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.