Skocz do zawartości

Zadania z fizyki


jakub880

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja koleżanka zwróciła się do mnie z prośbą zrobienia dwóch zadań z fizyki na ocenę celującą (chodzi do gimnazjum). Chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w zrobieniu tych zadań. Ja nie za bardzo wiem jak je zrobić.

 

1. słońce wysyła do ziemi również promienie gamma. wyjaśnij na podstawie wiadomości z internetu lub książki dlaczego to promieniowanie nie dociera do ziemi.

2. skorzystaj z wiadomości z biologi i napisz pierwiastki wchodzące w skład kości i mięśni.

na tej podstawie wyjaśnij dlaczego na negatywie fotografii złamanej nogi kości są jaśniejsze niż

otaczające ją mięśnie.

 

Pozdrawiam Jakub M.

Edytowane przez jakub880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusicku.... albo ta Szkoła z całym szacunkiem jakaś dziwna albo ogólny poziom wiedzy leży... jeśli nauczyciel zadaje na szóstkę coś takiego to bardzo mu współczuję - źle to świadczy albo o uczniach, albo o nim samym albo o systemie. Przekonany jestem jednak, że o wszystkim na raz!

Drogi Jakubie880 przecież to trywialne pytania na serio myślisz, że to tak trudne by należało pytać kogoś innego niż samemu poszukać. A co będzie drogi kolego jak nasze pokolenie tzn. tych po 8 klasowej podstawówce i 4 letniej szkole średniej wymrze... kogo będziecie pytać - poszukacie informacji na MTV?

Weź kolego książkę od Geografii z 1 klasy gimnazjum, popatrz na dział związany z budową Ziemi i jej otoczenia a odpowiesz w 10 sekund na pierwsze pytanie. A jak chociaż trochę się interesujesz to po dziale zatytułowanym "Miejsce człowieka w środowisku" w ramach nauczania Przyrody w klasie 5 Szkoły Podstawowej winieneś domyślać się odpowiedzi (a już po przejściu działu Planeta Ziemia w klasie 6 to na pewno można się domyślać odpowiedzi).

Dalej zastanów się jakie to promienie używane są do wykonania jak piszesz "negatywu" złamanej nogi i weź podręcznik do przyrody z klasy 5 przypomnij sobie nieco o budowie ciała człowieka i winieneś się domyśleć co i jak.

 

Sorki, że tak ostro Jakubie880 ale ręce opadają nad stanem tego co wiecie po kilku latach nauki, a podobno reforma miała Was uczyć samodzielności i dzięki temu mieliście być nowym lepszym pokoleniem... ale to już nie Wasza wina. Chcieli dać Wam wędkę a Wy w wyniku dziwnego systemu chcecie rybę.

 

Te pytania nie są trudne i na pewno w podręcznikach szkolnych jest na nie odpowiedź.

Odwagi - znajdziesz sam, spróbuj, nie bój się... :friends:

 

 

Paweł Maksym

 

PS

Jak nie wykoncypujesz tych odpowiedzi to dostaniesz baty... :szczerbaty::flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.