Skocz do zawartości

lornetka BPC 20x60


rybek1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem lornetki BPC 20x60 produkcji radzieckiej. Mój problem polega na tym, że nie posiadam do niej statywu co niemal uniemożliwia mi nocną obserwację nieba. Lornetka jest dość ciężka i nie bardzo wiem jaki dobrać do niej statyw. Co byście mi doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie posiadam do niej statywu co niemal uniemożliwia mi nocną obserwację nieba. Lornetka jest dość ciężka i nie bardzo wiem jaki dobrać do niej statyw. Co byście mi doradzili?

Poleciłbym statyw Velbon Sherpa 600, którego używam od ładnych kilku lat. Statyw lornetkowy nie tylko musi być stabilny, ale także powinien być wyposażony w głowicę o trzech stopniach swobody, aby łatwo było nakierować lornetkę na wybrany obiekt...a taką głowicę posiada V.S.-600. Jednocześnie jego cena jest dość korzystna, ok. 320 zł

http://www.ceneo.pl/383039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwaga: te statywy mogą nie pasować do gniazda w lornetce. Ja walczyłem z tym tematem. W adapterze jest niestandardowy gwint. Weź adapter do sklepu ze statywami. :compress:

 

Po pierwsze średnica gwintu inna i być może to gwint calowy, nie pamiętam już. Może nowe bpc robią ze standardowym gwintem ale wątpie. Albo poszukaj Adaptera standardowego w sklepach. Chyba takie nieruskie coś widziałem w www.teleskopy.pl

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: te statywy mogą nie pasować do gniazda w lornetce. Ja walczyłem z tym tematem. W adapterze jest niestandardowy gwint. Weź adapter do sklepu ze statywami.... Po pierwsze średnica gwintu inna i być może to gwint calowy, nie pamiętam już. Może nowe bpc robią ze standardowym gwintem ale wątpie. Albo poszukaj Adaptera standardowego w sklepach. Chyba takie nieruskie coś widziałem w www.teleskopy.pl

 

Nie rozumiem o czym piszesz...przecież BPC 20x60 mocuje się do statywu za pomocą złączki statywowej, która obejmuje pręt łączący oba tubusy lornetki. Np. taką złączkę ma w swojej ofercie Astrokrak /polecam, bo dobrze wykonana i sztywno trzyma lornetkę/:

http://www.astrokrak.pl/product_info.php?cPath=104_69_80&products_id=151

Te złączki mają gwint pasujący do standardowej stopki statywowej...posiadam Kronosa 26x70 z taką złączką i mogę zapewnić, że nie ma żadnego problemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.