Skocz do zawartości

Synta 8


Popcio

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Syntę 8", gdyż w niedalekiej przyszłości planuję zakup montażu paralaktycznego oraz kierunkowanie się w stronę astrofotografii (związane również z moim doktoratem).

Synta w stanie nienagannym kupowana w lipcu 2008r w Deltcie, użytkowania okazyjnie. Stan optyki wizualnie idealny. Brak rys czy uszkodzeń na tubusie. Dorobiłem do Synty ASCT, które w chłodniejsze dni sprawdza się bardzo dobrze a teleskop chłodzi się znacznie szybciej. Teleskop nie używany był w zimie. W skład zestawu wchodzi:

- Synta 8"

- szukacz standardowy z Synty 8'

- okularki Synciane 10 oraz 25mm

- ASCT wraz z zasilaczem sieciowym

- jak ktoś chce mogę również dać pudło na tubus, w którym do mnie przyjechała Synta

 

Cena: 900 zł

Odbiór najlepiej osobisty w Gliwicach.

 

 

Kilka zdjęć:

teleskop 1.JPG

teleskop 2.JPG

teleskop 3.JPG

tel4 (1).JPG

tel4 (2).JPG

Edytowane przez Popcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_P3 nie jest w stanie odebrać osobiście, a zapomniałem dodać że odbiór osobisty ma pierwszeństwo.Jeżeli mariods jest w stanie odebrać osobiście to rezerwuję. Rozumiem że jako nowy użytkownik forum nie masz PW dlatego proszę Cię o odpowiedź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie teleskop zarezerwowany.

 

Myślałem o odbiorze osobistym, chociaż nie jestem z Gliwic. Rzadko się trafia, że miasta są połączone autostradą w Polsce, ale nasze są - więc odbiór osobisty.

Resztę napiszę na maila, którego podałeś we wcześniejszych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozumieć przez ASCT co chcesz, dla mnie jest to system aktywnego chłodzenia. Wiatrak jest elementem aktywnym bo potrzebuje prądu. Chłodzenie pasywne to np radiator. Tak jest moja definicja, a jak widać także i innych http://forum.astropolis.pl/topic/34563-sprzedam-synta-10-dobson-asct/. Tak czy inaczej wszytko co trzeba widać na zdjęciach :)

 

No chyba że chcesz coś takiego http://www.esnips.com/doc/da392972-85b6-4b8c-8ee6-2e667bca057e/newton_atcs ale nie wiem czy to mądre rozwiązanie w przypadku tubusu Synty :)

Edytowane przez Popcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.