Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze refraktora


Lokoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę wszystkich Użytkowników o pomoc w wyborze teleskopu którym chciałbym obserwować przede wszystkim księżyc, mgławice oraz jeżeli było by to możliwe również krajobrazy.

Obserwacje będę prowadzić najczęściej zarówno z ogródka(mieszkam na obrzeżach miasta, dlatego warunki będą raczej kiepskie) dlatego będę wyjeżdżać poza miasto gdy warunki będą sprzyjające.

Ciężar nie jest priorytetem sprzęt nie musi być lekki.

Moją uwagę przykuło parę produktów:

 

- Copernicus beta-M

- Messier R-127S

- Messier R-152S

- Sky-watcher 80 ED / Sky-watcher 100 ED PRO (zastanawia mnie jeszcze wersja Black Diamond ale niestety nie znalazłem żadnych użytecznych informacji na ich temat)

 

Jeżeli to możliwe to chciałbym aby w cenie ok. 3000zł była zawarta również cena montażu.

Prosił bym jeszcze o wskazówki co musiałbym jeszcze dokupić(oprócz montażu) aby móc używać tego sprzętu do preferowanych przeze mnie obserwacji.

Za wszelkie uwagi i sugestie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 100ED. Jest teraz w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wersja Black Diamond różni się głównie tym, że ma teoretycznie lepszą kątówkę, wyciąg z mikroruchami oraz jeden okular w oprawie 2'' zamiast dwóch 1,25'' .

 

Teoretycznie te Messiery pokażą więcej... ale jakość optyki ED serii Sky-Watcher Pro jest naprawdę niezrównana w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Serdecznie dziękuje za odpowiedz, ale mam jeszcze pytanie czy warto od razu dokupić jakieś okulary do tego teleskopu czy może dołożyć Jeszce trochę i kupić coś lepszego?

Co do montażu, myślałem nad montażem Synta EQ 5 lub Synta EQ 3-2.

I jeszcze jedno, gdzie najlepiej kupić ten teleskop, bo udało mi się znaleźć sky-watchera 100ED w sklepie internetowym za 1800zł, ale jak dotąd ceny jakie widziałem w sklepach wynosiły grubo ponad dwa tysiące, dlatego też jestem lekko zaskoczony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie myślisz o foceniu, to do samych obserwacji, dużo wygodniejszym będzie montaż typu giro, a nie paralaktyczny

 

a co do okularów, ten kitowy LET 5mm jest o dziwo całkiem niezłym okularem,

natomiast pewnie będzie brakować Ci pola w tym drugim - 20mm

ale z zakupem okularów spokojnie możesz się wstrzymać, aż będziesz wiedział, czego po nich oczekiwać

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do oferty zawartej na stronie http://fotozakupy.pl/teleskop/sky-watcher-synta-100ed-ota-pro,5645s

czy ktoś z forum może się wypowiedzieć czy warto kupić u nich ten teleskop, nie ukrywam że zaskoczyła mnie tak niska cena tego teleskopu.

Pozdrawiam.

Polecam, kupiłem u nich Maka 127, cena konkurencyjna w stosunku do innych ofert, dobrze zapakowane, faktura i szybka dostawa. Kiedy zamówienie zostało wysłane, otrzymałem e-maila z informacją, aby w obecności kuriera rozpakować, sprawdzić zawartość i stan sprzętu informując jednocześnie, że kurier ma obowiązek 10 minut poczekać, abym mógł wykonać w/w czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dziękuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, były one dla mnie bardzo pomocne.

Ale mam jeszcze jedno(mam nadzieje ,że już ostatnie) pytanie, zastanaiuam się który z montaży wybrać:

Celestron CG5 czy Sky-Watcher EQ5 ?

Ponoć CG5 ma grubsze nogi statywu przez co jest stabilniejszy,

Zastanawia mnie też to czy przeciwwaga będąca w komplecie będzie odpowiednia dla sky-watchera 100ED.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.