Skocz do zawartości

[S] FLI 3200ME


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kamery chyba nie trzeba przedstawiać - nie ma na rynku czulszej kamery, jeśli chodzi o Ha - 90% QE. Na forum sporo zdjęć zrobionych przeze mnie przedstawiających jej możliwości. To ta sama kamera, którą użytkował Adam wcześniej.

Sprzedaję razem z kołem filtrowem, zestawem filtrów LRGB, Ha, SII, OIII.

Cena: 19500zł.

Nowa kamera z tym wyposażeniem kosztuje jakieś ~45 tysięcy zł.

 

Powód sprzedaży? Potrzeba gotówki na nowy zestaw :)

 

UWAGA: nie ma to, jak widać po zdjęciach, żadnego wpływu żadnego na fotografowanie, ale ze względu na cenę mówię od razu: przy fotografowaniu kamerą trzeba unieruchomić kabel ją zasilający - aby wtyczka zasilająca była nieruchoma (zwykłym kawałkiem taśmy klejącej przykleić kabel zasilający, który zazwyczaj wisi z kamery, do obudowy kamery). Powód? Puściłem sesję na noc i przez własną głupotę nie utwierdziłem zasilacza na pierze. Montaż przesuwał się i kamera włożona do refraktora zaczęła ciągnąć dosyć ciężki zasilacz (do tego stopnia, że zasilacz wisiał w powietrzu...). Efekt taki, że miałem tak ze 3 razy, iż kamera traciła zasilanie, kiedy kabel ponownie się "wygiął" w czasie sesji. Ciężar zasilacza podczas felernej sesji spowodował, iż (zakładam) jakiś drucik się wygiął i przestawało "stykać" na linii wtyczka kabla-bebechy kamery i kamera się wyłączała, traciła po prostu zasilanie. Unieruchomienie kabla, aby był stabilnie włożony do kamery, załatwia problem.

Pewnie można to szybko naprawić rozkręcając obudowę kamery i wygiąć coś "w drugą stronę" (a może w samej wtyczce?), ale 1) nie przeszkadza to w fotografowaniu i 2) elektryk ze mnie żaden, nie mam o tym pojęcia, więc nie ruszałem i nie rozkręcałem.

 

Poza tym kamera w 100% sprawna, bez żadnych zastrzeżeń, a fotografowanie nią to naprawdę sama przyjemność - sprzedaje tylko dlatego, że chcę większy chip.

Fotografując nią, możecie zapomnieć o robieniu darków, faltów czy biasów - wszystkie moje zdjęcia na forum są bez faltów, darków czy biasów.

 

P.S. Jeśli kamera się sprzeda - będę też sprzedawał TSA-102S, EQ6 itd, bo zmieniam zestaw w kierunku Newtona - np. AG8. Jeśli kamera się nie sprzeda - zestawu nie będę zmieniał. Jest opcja kupienia TSA-10S i kamery z kołem i filtrami i złączkami. Będzie więc gotowy, już przygotowany przeze mnie zestaw - nic, tylko postawić i fotografować :)

 

Kontakt najlepiej telefoniczny 510 142 778

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.