Skocz do zawartości

Czy ktoś kiedyś używał SBIG 6i ?


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podłączyć wreszcie swoją nigdy nie używną kamerke SBIG ST 6i.... Ponieważ nie miałem kabla łączącego CPU z kamerą - zrobiłem go wedłg schematu. Jest prawidłowo zrobiony. Scągnąłem ze strony SBIG.com odpowiednie oprogramowanie na Windows XP - CCDOps - zainstalowałem, podłączyłem wszystko jak należy (box CPU z kompem kabelkiej RS232z konwerterkiem do USB i dla sprawdzenia poprzez Express Card, ustawiłem odpowiedni COM-port w setupie odpogramowania - no i cóż ... nic - komp nie wiedzi kamery..... szuka chwilę (jakieś 30-40 sekund) i nie wiedzi - pokazuje się komunikat, że nie widzi i radzi ustawić dobrze COMport.

 

Myślałem, że kamera jest zepsuta - ale kupiłem kiedyś ST4 (dobrą) i oba eż nie działa.... też program jej nie widzi...

 

Może któryś z kolegów może coś doradzić w tej sprawie?

 

Proszę o pomoc.

 

Sławek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę że problem tkwi w konwerterze. Nie każdy z tych konwerterów dobrze emuluje RS na USB- szczególnie że podłączenie kamery wymaga pełnego dwukierunkowego interfejsu. Ja kiedyś straciłem cierpliwość do takich rozwiązań z Media Marktuza 30 PLN i kupiłem porządny, przemysłowy konwerter U 1110 firmy Moxa. Nagle wszystkie problemy z kamerkami, robofokusami i montażami się skończyły.

Polecam i pozdrawiam

M.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałeś sterowniki przez SbigDriverchecker ?

 

 

ściągnąłem zaraz na początku po zinstalowaniu oprogramowania, które jak je odpaliłem poinformowało mnie, że nie ma sterowników w systemie. Teraz oprogramowanie CCDOps - po zainstalowaniu sterowników - odpala normalnie.

 

Pozdrawiam i zastanawiam się dalej co jest grane

 

Sławek

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę że problem tkwi w konwerterze. Nie każdy z tych konwerterów dobrze emuluje RS na USB- szczególnie że podłączenie kamery wymaga pełnego dwukierunkowego interfejsu. Ja kiedyś straciłem cierpliwość do takich rozwiązań z Media Marktuza 30 PLN i kupiłem porządny, przemysłowy konwerter U 1110 firmy Moxa. Nagle wszystkie problemy z kamerkami, robofokusami i montażami się skończyły.

Polecam i pozdrawiam

M.K

 

No właśnie nie wydaje mi się, że to sprawa konwertera.

Dla sprawdzenia użyłem najpierw konwertera z wyższej półki, a potem podłączyłem kartę PCExpress - która zawsze dobrze obsługiwała mi port RS232.

 

Wszystko na nic - aby jednak wyeliminować te podejrzenia kupię dziś konwerter z najwyższej półki i zobaczymy...

 

Pozdrawiam i dzięki na razie

 

Sławek

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.