Skocz do zawartości

Szukacz własnej roboty


dymsza1

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Kupiłem na dniach teleskop, a gratisie do niego od poprzedniego właściciela dostałem obiektyw od lornetki 80xN, z moich pomiarów wynika że ostrzy w punkcie 280 mm.

 

Do szukacza chciał bym zainstalować ten okular http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-celestron-omni-40-mm,d275.html.

 

I moje pytanie brzmi Czy warto ???.

 

Tutaj link do fotek:

 

https://picasaweb.google.com/dymsza/Lorneta#5580208458161921010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubinowe powłoki! To mógł być tylko gratis :) Odpuść sobie i kup porządny 9x50. No chyba, że ten rubinowy odcień to tylko na fotce wyszedł.

 

 

Niestety nie, Tak też przypuszczałem. Tyle że pocieszał mnie fakt że to apertura 80

Edytowane przez dymsza1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ta powłoka rubinowa ma bardzo słabą transmisje, i jak widać na zdjęciu wcale nie jest anty odblaskowa ?

 

Transmisja tych powłok jest bardzo kiepska. Tak jak widać na zdjęciu, powłoki rubinowe są wręcz odblaskowe. Jeśli byłyby antyodblaskowe, to mało co by się w obiektywach nimi pokrytych odbijało (obiektywy wyglądałyby na ciemne).

Zobacz TUTAJ ile światła się odbija w obiektywach pokrytych dobrymi powłokami antyodblaskowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja tych powłok jest bardzo kiepska. Tak jak widać na zdjęciu, powłoki rubinowe są wręcz odblaskowe. Jeśli byłyby antyodblaskowe, to mało co by się w obiektywach nimi pokrytych odbijało (obiektywy wyglądałyby na ciemne).

Zobacz TUTAJ ile światła się odbija w obiektywach pokrytych dobrymi powłokami antyodblaskowymi.

 

Szkoda bo ucieszyłem się że zrobię sobie coś fajnego ;)

 

No nic w poniedziałek pójdę do astro zakupów i kupie szukacz.

Edytowane przez dymsza1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubinowe powłoki! To mógł być tylko gratis :) Odpuść sobie i kup porządny 9x50. No chyba, że ten rubinowy odcień to tylko na fotce wyszedł.

 

Zmontowałem to prowizorycznie z okularem 25, zrobiłem mały test na mgławicy Oriona, wyglądała całkiem nieźle w tym szukaczu. Przywiozę to do Jezior i porównam do waszych 10x50.

 

Jeszcze będziecie chcieli takie :P a ja "tanio skóry nie sprzedam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po długie, przerwie odświeżając wątek, po testach porównawczych wersji prowizorycznej szukacza 80 z rubinowa powłoką z szukaczem 10x50 SW. Stwierdziliśmy że jakoś jest zbliżona a może nawet troszkę lepszą. Natomiast w moim odczuci okular 25 był znacznie wygodniejszy od tego co jest w szukaczu SW. dlatego postanowiłem dopracować projekcik.

 

Całość kosztowała około 30 zł. rurki pcv, złączka z gwintem z której zrobiłem fokuser, i mój ulubiony składnik poxipol :)

 

P1030036.JPG

 

P1030040.JPG

 

P1030041.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.