Skocz do zawartości

Składanie kanałów RGB w DSS'ie.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopoty z poskładaniem koloru w DSS (DeepSkyStacker). Używam kamerki mono i w pierwszym przebiegu składam monochromatyczne klatki robione przez filtry RGB. Dostaję trzy wynikowe pliki mono. Jak dobrze wyrównać i poskładać te pliki w jeden -kolorowy?

 

Dodatkowym problemem jest to, że z powodu LP, histogramy w poszczególnych plikach są mocno poprzesuwane. Widoczne są też gradienty: usuwać je na plikach mono czy już na wynikowym zdjęciu kolorowym? Czy dobrym pomysłem jest zgrubne wyrównanie histogramów (poziomy) przed składaniem koloru?

 

PS

W IRISie przeraża mnie przeliczanie formatu 'normalnego' na format ze znakiem :(

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj znaleźć swoją kamerę w RAW/FITS DDP Settings. Ewentualnie spróbował bym odznaczyć w zakładce FITS Files odznaczyć pierwszą opcję. Później opcja Per Channel Background Calibration i stackujesz wszystko na raz.

Nie roiłem co prawdo tego nigdy, ale w ten sposób bym próbował. Ewentualnie te 3 pliki składasz w Photoshopie, jak masz Astronomy Tools.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj znaleźć swoją kamerę w RAW/FITS DDP Settings. Ewentualnie spróbował bym odznaczyć w zakładce FITS Files odznaczyć pierwszą opcję. Później opcja Per Channel Background Calibration i stackujesz wszystko na raz.

Nie roiłem co prawdo tego nigdy, ale w ten sposób bym próbował. Ewentualnie te 3 pliki składasz w Photoshopie, jak masz Astronomy Tools.

 

Zdravim

W zakładce RAW/FITS są wyłącznie kamery kolorowe :(

Odznaczając pierwszą opcję, o której piszesz, można stackować klatki w skali szarości (bez maski Bayera). Tak składam swoje ramki poszczególnych kolorów i wszystko idzie dobrze. Kłopot z przejściem do koloru. Wygląda, jakby DSS był napisany tylko pod kolorowe kamerki...

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo mi się udało. Zamieniłem fotki monochromatyczne na kolorowe (odcienie szarości), później wyzerowałem zbędne kanały tworząc fotki: czerwoną, zieloną i niebieską (każda ma wartość tylko we właściwym kanale, pozostałe: zero). Takie trzy pliki udało mi się złożyć w DSS (wybrałem uśrednianie, ale nie jestem pewny czy dobrze) jako klatki light (kolorowe, RGB). Problem mam z kanałem czerwonym. Naświetlił się podczas sesji do wartości dwukrotnie większej od pozostałych. Trzeba chyba przesunąć punkt czerni w pobliże tych z G i B, jeszcze przed składaniem w DSS?!

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.