Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Content Count

  3,109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,572 Excellent

1 Follower

About Iluvatar

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

5,912 profile views
 1. Pewnie taśma wystarczy, a jak chcesz coś mocniejszego, to może klej polimerowy albo butapren.
 2. Nie używałem nigdy plexi z tą folią i nie napotkałem na problemy. Nie ostrzymy w końcu na samej folii, więc jakieś drobne nierówności się rozmyją.
 3. Jakby ktoś szukał, to na 99% mam wolne miejsce w samochodzie (1% zostawiam na jakąś okoliczność uniemożliwiającą wyjazd, ale takowej nie planuję). Planuję wyjazd w czwartek przed południem.
 4. Przez bardzo małą ilość opadów w powietrzu jest pełno pyłków roślin, więc to niekoniecznie piasek.
 5. Nie pamiętam punktu, ale gdzieś znalazłem regulamin, że nie wolno jej publicznie udostępniać, ale można przesyłać "prywatnie". Dlatego jak ktoś chciał, to podsyłałem instalkę na PW, ale nie udostępniałem publicznie linków.
 6. Chyba najważniejsze, żeby po prostu wcześniej wiedzieć, co będzie. Indywidualnie zawsze każdy może podjechać do sklepu i zakupić coś ekstra, jak np. kiełbasy na jesiennym. Jak napiszesz, że będzie "ser i papryka", to ludzie dokupią kiełbasę i tak, podobnie w drugą stronę to może zadziałać.
 7. Jeśli coś może być potencjalnym spojlerem,
 8. Oczywiście. Ustawiasz m.in. "odległość" ditheringu, co ile klatek ma się wykonać, czas stabilizacji montażu itp. Dodatkowo, jeśli z jakiegoś powodu montaż coś pogubi i nam ucieknie kadr, to można włączyć funkcję automatycznego przerywania ekspozycji, żeby nie tracić czasu.
 9. Oczywiście, że ma. W pierwszej zakładce ustawiasz sobie plan z wszystkimi parametrami.
 10. To jest wtyczka do zapalniczki w samochodzie, ale zamiast tego możesz też ten kontroler podłączyć dowolnym zasilaczem 12V i co najmniej 3A z odpowiednią wtyczką albo np. jakiś akumulator żelowy. Złącza Autoguider nie będziesz potrzebował, a do Hand Controller podłączasz pilot. Co do manualnego sterowania, to nie wiem, czy ma on taką możliwość.
 11. APT ma plate solve'a i synchro z montażem.
 12. Jeśli zauważyłeś pogorszenie po instalacji nowego ASCOMa, to weź na razie coś starszego, jak Tayson radzi. Internetu albo Windows Defender bym nie podejrzewał. Sam używam bardzo starego D530 i nie widziałem nigdy takich problemów, więc interakcja nowy ASCOM + Win10 wygląda na słuszny trop.
 13. Tak obstawiałem w ciemno, że kabel nieprawidłowy. Co do tańszych rozwiązań, to można kupić coś, co nie pracuje na FT232 i kosztuje parę złotych albo na przykład https://allegro.pl/oferta/minimodul-konwertera-usb-rs232-ttl-na-ft232rl-7732957973 i spróbować zmieścić w jakiejś obudowie USB/DB9.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.