Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Content Count

  3229
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1727 Excellent

1 Follower

About Iluvatar

 • Rank
  Farmer Astropolis.pl
 • Birthday 07/30/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

12319 profile views
 1. Wczoraj Pan Musk próbował nam strącić Polarną z nieba. Na szczęście nie trafił.
 2. VIN to 12V, VOUT to zasilanie do Canona, GND to wspólna masa.
 3. A jak wygląda sprawa wyżywienia? Jeśli hotele mają działać bez restauracji, to to dotyczy też nas, czy po prostu z zewnątrz nie ma możliwości zamawiania?
 4. Zawsze jest możliwość, że to kradziony sprzęt.
 5. To ja jeszcze dorzucę jedną propozycję. Spróbujcie powtórzyć stackowanie z 3 razy i potem zmienić też klatkę referencyjną lub nazywanie plików. Cokolwiek, żeby zmienić "kolejność" dobieranych plików. Nie powinno to wpłynąć na średnią w żaden sposób, a jak wpłynie, to stacki w mniejszych grupach też mogą się zachowywać inaczej, niż pojedynczy stack.
 6. W teorii nie ma znaczenia, czy stackujesz 1x1000 czy 10x100 stosując uśrednianie, w praktyce dużo zależy od sposobu przechowywania, reprezentacji danych oraz samego algorytmu stackowania (może pojawić się błąd zaokrąglania/kwantyzacji).
 7. Tutaj ten soft nawet nie rozpoznał poprawnie tych kresek, więc żółta i czerwona linia są w niepoprawnych miejscach. W ogóle coś dziwnego się stało, że zamiast kresek masz tam kropki.
 8. 11V to już rozładowany akumulator, powinieneś ładować raczej czymś w okolicy 13.8V - 14.4V.
 9. Przy kalibracji masz duży ruch, do tego potem z tych kilkunastu pomiarów robisz regresję liniową, żeby wyznaczyć kierunki. W teorii mógłby pomóc na lepsze policzenie backlashu, bo błąd pomiaru na skrajnych próbkach byłby uśredniony (o ile to w ten sposób jest liczony, w jaki myślę). Ale raczej nie spodziewałbym się tutaj widocznej poprawy.
 10. Zależy od aparatu, ale zwykłe wężyki spustowe zaczynają się od ~20 zł, a pewnie gdzieś za 80-100 da się już kupić programowalnego, gdzie ustawiasz ilość ekspozycji i czas naświetlania.
 11. Pierwszą maskę, którą robiłem, to było naklejenie wydrukowanego wzoru na karton i wycięcie maski z kartonu. Żeby wytrzymała trochę dłużej, to nasączyłem potem delikatnie ten karton lakierem bezbarwnym.
 12. W przeciągu ostatniego dnia faktycznie powstało trochę podejrzanych kont, z części poszły spamowe wiadomości, wszystkie otrzymały bana.
 13. Sterowniki powinny posiadać wsteczną kompatybilność mimo wszystko, a co do Windowsa, to ciężko powiedzieć. Zalecenie oparłem na kilku losowo wybranych wątkach, gdzie ludzie mieli problem z tym kodem błędu i zazwyczaj było to spowodowane błędem sterowników. Jak wiadomo, w jakim momencie przy obróbce komputer się wysypuje, to można spróbować wyłączyć akcelerację GPU, powtórzyć potrzebne kroki i sprawdzić, co się stanie.
 14. Jest szansa, że potrzebna jest tylko aktualizacja sterowników do karty graficznej/aktualizacja Windowsa.
 15. Jeśli montaż się połączył w jakiejś aplikacji, to nie ma siły, żeby tam nie działał. No chyba, że 2 aplikacje próbują go guidować jednocześnie, no ale to już kwestia czego używasz i jak masz poustawiane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.