Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Content Count

  3222
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1714 Excellent

1 Follower

About Iluvatar

 • Rank
  Farmer Astropolis.pl
 • Birthday 07/30/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

11460 profile views
 1. 11V to już rozładowany akumulator, powinieneś ładować raczej czymś w okolicy 13.8V - 14.4V.
 2. Przy kalibracji masz duży ruch, do tego potem z tych kilkunastu pomiarów robisz regresję liniową, żeby wyznaczyć kierunki. W teorii mógłby pomóc na lepsze policzenie backlashu, bo błąd pomiaru na skrajnych próbkach byłby uśredniony (o ile to w ten sposób jest liczony, w jaki myślę). Ale raczej nie spodziewałbym się tutaj widocznej poprawy.
 3. Zależy od aparatu, ale zwykłe wężyki spustowe zaczynają się od ~20 zł, a pewnie gdzieś za 80-100 da się już kupić programowalnego, gdzie ustawiasz ilość ekspozycji i czas naświetlania.
 4. Pierwszą maskę, którą robiłem, to było naklejenie wydrukowanego wzoru na karton i wycięcie maski z kartonu. Żeby wytrzymała trochę dłużej, to nasączyłem potem delikatnie ten karton lakierem bezbarwnym.
 5. W przeciągu ostatniego dnia faktycznie powstało trochę podejrzanych kont, z części poszły spamowe wiadomości, wszystkie otrzymały bana.
 6. Sterowniki powinny posiadać wsteczną kompatybilność mimo wszystko, a co do Windowsa, to ciężko powiedzieć. Zalecenie oparłem na kilku losowo wybranych wątkach, gdzie ludzie mieli problem z tym kodem błędu i zazwyczaj było to spowodowane błędem sterowników. Jak wiadomo, w jakim momencie przy obróbce komputer się wysypuje, to można spróbować wyłączyć akcelerację GPU, powtórzyć potrzebne kroki i sprawdzić, co się stanie.
 7. Jest szansa, że potrzebna jest tylko aktualizacja sterowników do karty graficznej/aktualizacja Windowsa.
 8. Jeśli montaż się połączył w jakiejś aplikacji, to nie ma siły, żeby tam nie działał. No chyba, że 2 aplikacje próbują go guidować jednocześnie, no ale to już kwestia czego używasz i jak masz poustawiane.
 9. Tam już jest zdecydowanie bardziej współcześnie, czyli 1 procek i po jednym sterowniku TMC5130A na silnik.
 10. Dlatego dobrze mierzyć wilgotność powietrza w tubusie i na tej podstawie dobrać sobie regulację.
 11. Zwykła taśma piankowa powinna już pomóc. Może nie będzie pełnej izolacji, ale różnica już będzie zauważalna.
 12. Za klejenie elementów powinna być chłosta. Przynajmniej nie zabezpieczyli plików z firmwarem, więc można "całkiem prosto" odtworzyć zrzut pamięci .
 13. W ogóle się nie znam na UX. Po prostu zawsze otwierałem od razu zdjęcia w nowej karcie, więc obecne rozwiązanie mi nie przeszkadza. Zdecydowanie bardziej wolę coś takiego od rozwiązań, które widziałem na jakiejś stronie, tzn. nieważne jak klikniesz na zdjęcie, otwiera ci się ramka ze zdjęciem, z którego dopiero możesz je powiększyć. Drugie rozwiązanie może jest bardziej intuicyjne, ale uzyskanie tego samego efektu zajmuje więcej czasu.
 14. Przecież to jest deterministyczne. Wystarczy wyjechać kursorem poza zdjęcie i po powrocie już mamy kursor z plusem, który otwiera zdjęcie w nowej karcie/oknie. Może nie jest to idealne rozwiązanie, całkiem skuteczne. Ewentualnie klikacie środkowym przyciskiem myszy i od razu macie zdjęcie w pełnej rozdzielczości w nowej karcie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.