Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Content Count

  3184
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1654 Excellent

1 Follower

About Iluvatar

 • Rank
  Farmer Astropolis.pl
 • Birthday 07/30/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

8805 profile views
 1. Po otwarciu sporu udało się otrzymać zwrot. Prawdopodobnie dlatego, że ktoś z Ali coś źle zrozumiał i postawił 2 opcje: odsyłam uszkodzoną matrycę i sprzedawca zwraca kasę za obie albo nie odsyłam i zwrot połowy wartości zakupu, czyli za tą jedną niedziałającą. Także koniec końców wyszło na moje i kasę za uszkodzoną matrycę odzyskałem.
 2. Zrozumiałbym, gdybym nie dał żadnych dowodów, podczas gdy na wiadomościach przez miesiąc się z gościem przepychałem, robiłem kolejne swapy matrycy/flex cable/płyty głównej + filmik z procesu wymiany, włączenia aparatu i zrobienia zdjęcia. Nie liczę już ani na zwrot pieniędzy ani wysłanie działającej matrycy, ale przynajmniej trochę go pomęczę jeszcze.
 3. Ja po raz pierwszy próbuję coś zareklamować (niedziałająca matryca do Canona 450D). Nie wiem, czy uda się coś odzyskać, bo gościu chce, żebym mu najpierw odesłał matrycę, co wyjdzie mnie drożej, niż zakup nowej.
 4. To chyba kwestia wykorzystanej metody interpolacji. Jeśli czerwony piksel jest co drugą linię, czyli zawsze na pasku jasnym, to podstawowe algorytmy zleją całość w jasne wartości. Niebieskie będą na ciemnych paskach i cały kanał niebieski będzie ciemny. Taką metodą otrzymasz dominantę czerwieni lub niebieskiego, w zależności od ułożenia wzoru. Na surowej klatce wszystko jest w skali szarości i dlatego widzisz paski.
 5. Patrząc na rozdzielczość, to debayeryzowane są zdjęcia z ASI color.
 6. Między M48 a M42 masz 6 mm różnicy w średnicy.
 7. W sumie nie jest to nowość i raczej dobre głównie do prezentacji, szczególnie w połączeniu z VR. Jak ciągle pracujesz na modelach, to SpaceMouse chyba o wiele wygodniejszy.
 8. Iluvatar

  Canon....

  Jeśli sam dasz radę go zmodyfikować, to sens jest. Jeśli masz zapłacić kilkaset złotych za wyjęcie filtra i wstawienie nowego, to chyba bardziej opłaca się kupić jakiś nowszy model i jego modyfikować. Niestety między starymi i nowymi matrycami jest spora.
 9. Czyli dostajesz link z gotowym, zcrack'owanym programem. Ja bym się nie spodziewał, że sprzedawca odpisze.
 10. Ja mam na dzień dzisiejszy zakaz brania urlopu jeszcze przez najbliższe 6 tygodni, także niestety po 10 latach z rzędu muszę odpuścić.
 11. Iluvatar

  Gdy..

  Gorzej, jak szybka nie będzie prosta
 12. U mnie dla odmiany prędzej porwie się pianka, niż puści klej. Nie wiem, skąd taka różnica, może na jakąś bardzo dobrą partię trafiłem
 13. Ja używałem kleju polimerowego. Jest dosyć tani i całkiem dobrze trzymają się te pianki.
 14. Pełna zgoda. Co najwyżej można sprawdzić, ile trzeba było się nakombinować kiedyś i jak słaby obraz był pomimo takiej modyfikacji w porównaniu ze współczesnymi kamerami.
 15. Jak masz ASI, to lepiej ją ogarnąć. No chyba, że lubisz się bawić w elektronika i przerobisz sobie tego Philipsa na długie czasy. Jakbyś był chętny, to mogę spróbować odnaleźć jeszcze instrukcję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.