Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Content Count

  3,129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,607 Excellent

1 Follower

About Iluvatar

 • Rank
  Farmer Astropolis.pl
 • Birthday 07/30/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

6,234 profile views
 1. Nikt tego nie realizuje, bo to trochę jak polowanie na komara z granatnikiem: może i skuteczne, ale niepraktyczne. Większość osób oczekuje zazwyczaj poprawnego działania, a nie nowatorskiego rozwiązania. Analiza zdjęć przez sieci neuronowe to jak najbardziej ciekawy temat, ale w tym przypadku wg. mnie nie ma sensu w coś takiego brnąć. https://pl.wikipedia.org/wiki/KISS_(reguła)
 2. To jak na kolorze masz więcej dynamiki, to może po prostu nie ma sensu niczego już dodawać?
 3. Spróbuj może Irisa. On ma opcję Global Matching, choć ciężko powiedzieć, na ile dobrze tutaj zadziała.
 4. Ewentualnie możesz odpalić robienie zdjęć z poziomu APT, on na pewno zapisuje na dysku standardowe pliki CR2.
 5. A ja trochę inne pytanie zadam. Niedawno przyszła do mnie ta kamerka i chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników, czy są jakieś gotowe rozwiązania, żeby przykręcić ją do złączki z gwintem T2?
 6. Z tym się nie zgodzę. Jakbym miał używać max. ISO 200, to niewiele zdjęć udałoby mi się zrobić.
 7. Obecnie używam APT i bardzo sobie go chwalę. Jakbym miał przechodzić na coś innego, to bym pewnie brał SGP albo Nebulosity. W Maxima bym się absolutnie nie pchał, nie za tą cenę.
 8. Przedłużek szukaj pod hasłem "T2 extension". Jak wyostrzysz coś, co jest 10 km od ciebie, to na tym samym ustawieniu zrób zdjęcie gwiazd. Coś powinno być widać, choć dla pewności celuj w coś jasnego.
 9. No ale tutaj nie ma się co dziwić. Jak obraz się wyostrza przy oddalaniu, ale nie staje się ostry, to znaczy, że trzeba jeszcze bardziej oddalić aparat, więc potrzebna jest dłuższa/dodatkowa przedłużka. Bez ostrości gwiazdy nie będą widoczne.
 10. Zobacz, w którą stronę masz coraz lepszą ostrość przy zmianie wysuwu wyciągu. Bo wychodzi, że albo masz za krótki wyciąg, albo przejściówki są za długie.
 11. Parametry funkcji z regresji Excel sam podaje. Trzeba tylko zrobić wykres i wybrać regresję liniową dla danej serii (filtru). W teorii nachylenie prostej powinno być stałe dla wszystkich filtrów, w praktyce jak widać pokazały się różnice, choć one raczej wynikają z błędu pomiaru lub złej implementacji, bo dziwnie wyglądają niektóre dopasowania.
 12. Czytajcie, czego dotyczy się ankieta i cały temat. Nikt nikomu nie każe płacić. Tak samo, jak w ogłoszeniach na giełdzie nie piszemy "dlaczego tak drogo, ja bym sprzedał taniej". Znajdźcie sobie jakiś trudny/niemożliwy do spełnienia cel w życiu i nie przeszkadzajcie innym w realizowaniu swoich celów.
 13. Powalcz trochę z balansem bieli, bo dosyć żółtawo wyszło.
 14. Nie mam Maxima, ale tam chyba była jakaś funkcja typu Color Balance, gdzie ustawiała się poziom czerni i szarości przez kliknięcie myszką odpowiednio na najciemniejszą partię tła i obiekt, który ma być szary.
 15. Co do kolorystki, to wygląda, jakby Match Color lub akcja "Increase Star Color" zostało użyta zbyt wiele razy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.