Skocz do zawartości

Iluvatar

Moderator
 • Zawartość

  2879
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Iluvatar w dniu 15 Czerwiec

Użytkownicy przyznają Iluvatar punkty reputacji!

Reputacja

1341 Excellent

O Iluvatar

 • Tytuł
  Astropolis.pl
 • Urodziny 30.07.1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Ostatnie wizyty

3089 wyświetleń profilu
 1. Procedury reklamacyjne - chiny/UK

  A nie byłoby wystarczające dołożyć dowód zakupu? Będzie widać, gdzie kupiłeś i nie powinni naliczać dodatkowych opłat, jeśli to część wysłana do RMA.
 2. Bieszczady 2018 nowe warunki!

  Ja bym wybrał domek w Połoninach. One mają kominki jak w Natura Park, ogrzewanie gazowe/elektryczne czy jakieś centralne?
 3. Wzorce jednostek miar - domowy sposób ?

  Jakoś założyłem, że dokładność 0,1 mm na metrowej płycie meblowej to lekka przesada (zakładając jej chropowatość/możliwe wgniecenia na brzegach przy pomiarze, jeśli nie zastosujemy jakiejś bazy). Może dlatego, że nigdy nie pomyślałem o użyciu płyty wiórowej/MDF, gdy wymagana byłą duża precyzja.
 4. Wzorce jednostek miar - domowy sposób ?

  Pomiar płyty meblowej z dokładnością do 0,1mm mija się chyba z celem, bo same wióry przy cięciu będą kilku/kilkunastokrotnie większe. A co do przyrządu pomiarowego, to należy pamiętać, że istotna jest nie tylko zgodność ze wzorcem, ale też powtarzalność pomiarów.
 5. Kolorowe kółka M31

  Też miałem z tym kiedyś problem, ale teraz jest już ok. Na 16-bit można też zrobić konwersję w DSS przez "Save picture to file".
 6. Kolorowe kółka M31

  Z jakiego powodu zalecasz tutaj Pixa?
 7. Kolorowe kółka M31

  Nie pasują, bo mają inny rozmiar/przestrzeń kolorów. To, że widać kółka na pierwszym zdjęciu o niczym nie świadczy, to może być tylko pewnego rodzaju przybliżenie z 32/16 bitów na 8 bitów.
 8. Kolorowe kółka M31

  RMK, prawdopodobnie chodzi o to, że to Masterdark wygenerowany automatycznie przez DSS podczas normalnego procesu stackowania. A sam flat na pierwszy rzut oka wygląda prawidłowo. Na ślepo obstawiałbym, że obiektyw mógł parować podczas zbierania materiału lub flaty zbierałeś z inaczej ustawionym obiektywem (ostrość, przesłona, ogniskowa).
 9. Kolorowe kółka M31

  Dlatego przydałby się masterflat, żeby zobaczyć, jak wygląda i czy to jego wina.
 10. Kolorowe kółka M31

  Ile tylko się da. W sumie to tak, jakbyś wyciągał właściwe zdjęcie.
 11. Kolorowe kółka M31

  Tyle, że przymykanie obiektywu tak mocno jest trochę marnotrawstwem. Poprawnie zrobiony i zaaplikowany flat wyrówna zdjęcie i nie ma prawa wprowadzać takich wielokolorowych okręgów. Jeśli bardzo mocno pociągniesz kontrast flata, to dostaniesz obraz z ciemnymi plamami od pyłków na matrycy i silnie wyeksponowaną winietę, ale powinna monotonicznie się zmieniać od centrum do krawędzi.
 12. Kolorowe kółka M31

  W IRIS wszystko co widać, wykonujesz w oknach, a ja trzeba użyć komendy, np. żeby zapisać biasa do pliku, to robisz to z okno Command, które włączasz 4 guzikiem od prawej (jest obok Camera Settings). Jedynym problemem jest fakt, że jak robisz darka albo flata, to MUSISZ użyć biasa. Jak nie chcesz go użyć lub po prostu nie masz do niego klatek, to otwierasz jakąkolwiek klatkę, następnie w Command fill 0 save masterbias i IRIS będzie zaspokojony.
 13. Kolorowe kółka M31

  To spróbuj przerzucić się próbnie na IRISa. Tutaj masz tutoriala: http://www.astrosurf.com/buil/iris/tutorial3/doc13_us.htm Wygląda strasznie, ale spokojnie da się tego nauczyć i wtedy idzie całkiem szybko. Po zestackowaniu zazwyczaj eksportuję plik do TIFFa i przerzucam się już na programy do obróbki.
 14. Kolorowe kółka M31

  Zestackuj flaty jako lighty i będziesz miał masterflata.
 15. Kolorowe kółka M31

  Spróbuj inaczej go oświetlić, żeby wyeliminować jeden z możliwych błędów. Nie musi być idealnie szaro, balans kolorów zawsze można poprawić.
×