Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Content Count

  3,124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,605 Excellent

1 Follower

About Iluvatar

 • Rank
  Farmer Astropolis.pl
 • Birthday 07/30/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, Soligor RT-1000, SK804A
  kamery: Orion SSAG
  body: Canon EOS 350D mod., Canon EOS 400D unmod., Canon 450D hypermod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

6,078 profile views
 1. Z tym się nie zgodzę. Jakbym miał używać max. ISO 200, to niewiele zdjęć udałoby mi się zrobić.
 2. Obecnie używam APT i bardzo sobie go chwalę. Jakbym miał przechodzić na coś innego, to bym pewnie brał SGP albo Nebulosity. W Maxima bym się absolutnie nie pchał, nie za tą cenę.
 3. Przedłużek szukaj pod hasłem "T2 extension". Jak wyostrzysz coś, co jest 10 km od ciebie, to na tym samym ustawieniu zrób zdjęcie gwiazd. Coś powinno być widać, choć dla pewności celuj w coś jasnego.
 4. No ale tutaj nie ma się co dziwić. Jak obraz się wyostrza przy oddalaniu, ale nie staje się ostry, to znaczy, że trzeba jeszcze bardziej oddalić aparat, więc potrzebna jest dłuższa/dodatkowa przedłużka. Bez ostrości gwiazdy nie będą widoczne.
 5. Zobacz, w którą stronę masz coraz lepszą ostrość przy zmianie wysuwu wyciągu. Bo wychodzi, że albo masz za krótki wyciąg, albo przejściówki są za długie.
 6. Parametry funkcji z regresji Excel sam podaje. Trzeba tylko zrobić wykres i wybrać regresję liniową dla danej serii (filtru). W teorii nachylenie prostej powinno być stałe dla wszystkich filtrów, w praktyce jak widać pokazały się różnice, choć one raczej wynikają z błędu pomiaru lub złej implementacji, bo dziwnie wyglądają niektóre dopasowania.
 7. Czytajcie, czego dotyczy się ankieta i cały temat. Nikt nikomu nie każe płacić. Tak samo, jak w ogłoszeniach na giełdzie nie piszemy "dlaczego tak drogo, ja bym sprzedał taniej". Znajdźcie sobie jakiś trudny/niemożliwy do spełnienia cel w życiu i nie przeszkadzajcie innym w realizowaniu swoich celów.
 8. Powalcz trochę z balansem bieli, bo dosyć żółtawo wyszło.
 9. Nie mam Maxima, ale tam chyba była jakaś funkcja typu Color Balance, gdzie ustawiała się poziom czerni i szarości przez kliknięcie myszką odpowiednio na najciemniejszą partię tła i obiekt, który ma być szary.
 10. Co do kolorystki, to wygląda, jakby Match Color lub akcja "Increase Star Color" zostało użyta zbyt wiele razy.
 11. Nie powinno być problemu z ustawienie balansu bieli na czymś takim.
 12. Bo to moja druga osobowość, farmer Sinco. On ma nicka pisanego przez "w".
 13. Kilka lat temu postawiłem sobie za cel, żeby nie opuścić przez 10 lat zlotów wiosennych i w tym roku cel udało się zrealizować. Wielkie dzięki wszystkim biorącym udział, a przede wszystkim Adamo, że dalej ma siłę użerać się z organizacją. Widzimy się we wrześniu.
 14. To kieruje do ostatniego komentarza, a nie pierwszego nieprzeczytanego. Źle napisałem w poprzednim poście. Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko trzeba to zrobić przez podstronę "Nieprzeczytana zawartość", gdzie na szczęście działa to prawidłowo.
 15. A propos strony głównej. Jak otworzyć teraz "ostatni nieprzeczytany post w wątku"? Bo otwieranie pierwszego postu i szukanie czego nie przeczytałem jest dosyć niewygodne i przydała by się opcja, jak była poprzednio i w starszych wersjach silnika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.