Jump to content

Iluvatar

Moderator
 • Posts

  3257
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Iluvatar

 • Birthday 07/30/1991

Retained

 • Member Tittle
  Farmer Astropolis.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, sport (dart, snooker, siatkówka), górskie wędrówki
 • Sprzęt astronomiczny
  montaż: HEQ5 SynTrek + EQDIR
  teleskopy: TSAPO65Q, SV106
  kamery: T7C
  body: Canon 450D mod
  szkła: Sigma 17-70 f/2.8-4 DC MACRO OS HSM, Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO
  lornetka: DO Titanium 9x63

Recent Profile Visitors

14419 profile views

Iluvatar's Achievements

1.8k

Reputation

 1. A na pewno użyłeś jakiejś metody stackowania odrzucającej wartości skrajne? Zakładam, że nie masz prowadzenia idealnie w punkt przez cały czas, więc i hoty powinny sobie wędrować po zdjęciu, tzw. sprzętowy dithering.
 2. Gdybyś wykadrował centralnie, tak jak każdy, to by tego nie było widać
 3. Patrząc na same schematy, to powinno działać tak samo.
 4. W 450D mam coś podobnego i przy najbliższej okazji pewnie spróbuję wyciągnąć Baadera.
 5. Ciekawe byłoby też porównanie mono vs color. Jakby nie patrzeć, na kolorowej mamy dodatkowy filtr w postaci maski Bayera.
 6. A jak teraz postawisz gdzieś na stole cały zestaw i będziesz zmieniał filtry, to też się coś takiego będzie działo? Zakładam, że w kole jest na tyle dużo miejsca, że krzywo przykręcony filtr/coś odstającego przy nim nie ma szans zahaczyć o nieruchomą część koła?
 7. Jeśli odpiszą, że spełnia wymagania, to może się okazać, że przyznają się do potencjalnego błędu w designie, a tego na pewno nie chcą. Niezależnie od ich odpowiedzi, będziesz chciał wymieniać filtr aż do skutku, także pewnie do niczego nie będą się przyznawać bez wewnętrznych testów, bo im się to nie opłaca.
 8. Tak dzisiaj przyświeciło w Bieszczadach. Wyraźne halo 22° i coś jakby halo opisane. Niestety nic więcej się nie pokazało.
 9. Aż się zastanawiam, czy nie spróbować przygotować czegoś podobnego i sprawdzić na najbliższym zlocie
 10. Wszystkie Canony chyba mają tak zamocowany filtr. Poza tym powinno się dać wyciągnąć tą czarną ramkę i wewnątrz niej jest dopiero przyklejony filtr.
 11. Chyba trzeba by było zamontować czujnik zegarowy do wyciągu po ustawieniu ostrości i sprawdzać, czy położenie się nie zmieniło.
 12. Najpierw bym spróbował rozłączyć i połączyć jeszcze raz wszystkie tasiemki.
 13. A wystarczyłoby napisać, że np. "gwiazdy i ich kolorystyka mi się w twojej pracy podoba, ale w tle masz sporo szumu, więc jak uda ci się go pozbyć, to będzie jeszcze lepiej". Wskazujesz problem i jednocześnie chwalisz, więc autor nie widzi swojej pracy jako totalny gniot, tylko wie, że coś już zrobił dobrze i tego powinien się trzymać. Sama krytyka zazwyczaj nie przynosi najlepszych rezultatów, pochwała potrafi bardziej zmotywować. O tonie wypowiedzi nawet nie piszę, bo chociażby użycie ironii może być odbierane zupełnie inaczej, gdy jest napisane (bardziej negatywnie), niż gdy jest wypowiedziane na żywo (łatwiej ją wyłapać). Co do osobnego działu, to był kiedyś taki "Moje pierwsze zdjęcia", ale nie pamiętam już, kiedy został usunięty i z jakiego powodu, ale prawdopodobnie część działów była łączona, żeby zmniejszyć ilość poddziałów i ludzie zaczęli się gubić, gdzie powinni wrzucać swoje prace, a niektórzy dodawali świetne zdjęcia w dziale dla początkujących, co dla innych mogło być mocno demotywujące. Jeśli komentujący będą starali się wskazać wady zdjęcia w odpowiedni sposób (tak jak napisałem powyżej), to osobiście nie widzę sensu utrzymywania dwóch osobnych działów. Nie ma obowiązku skomentowania lub dania like'a, więc nie każdy musi się wypowiedzieć.
 14. Na pewno pierwsza rzecz to wymuszenie niższego portu COM, najbezpieczniej z zakresu 1-8. Żeby wykluczyć problem z hardwarem, to trzeba by było podejrzeć komunikację przy próbie połączenia się z panelu lub ręcznie spróbować wysłać jakieś komendy.
 15. Sam czekam na jeden przesadzony post, żeby zostawić tylko odpowiedzi na pytania z tytułu i resztę wątku wysłać w kosmos
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.