Skocz do zawartości

Okolice Deneba


kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Chciałbym zaprezentować jedno z moich pierwszych zdjęć wykonanych lustrzanką Canon 450d. Z racji ze Droga Mleczna góruje o tej porze roku, na celownik poszedł mój ulubiony gwiazdozbiór Łabędzia.

 

Canon 450d niemodyfikowany, ogniskowa 55 mm, ISO 1600, czas 70x10s, obróbka DSS, IRIS

 

Proszę o uwagi, wskazówki i opinie.

 

Pozdrawiam!

post-5798-0-17357900-1314453737_thumb.jpg

Edytowane przez kamillo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przed umieszczeniem na forum zmniejsz zdjęcie do takich rozmiarów aby po kliknięciu mieściło się w całości na ekranie większości monitorów/laptopów (bardzo dobry rozmiar to 1200x800 px) bo puki co po otwarciu widać jedynie pojedyncze piksele Twojej matrycy i gwiazdki wielkości galaktyk ;) nie ma szans na całościowe ogarnięcie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ja tam tej Ameryki właściwie nie widze. Zdaje się modyfikacja potrzebna.

 

Nie no nie jest tak żle. Jak na zdjęcie statywowe (bo zakładam że tak było robione) z subklatkami 10s to wyjątkowo dużo widać, szczególnie po nieco innej obróbce i i zmianie skali (zdjęcie poniżej). Zamiast psuć na początku dobrego Canona lepiej zainwestować w jakiś montażyk paralaktyczny z napędem coby nieco dłuższe klatki robi.

post-18506-0-81734100-1314484524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykę ledwo widać, ale to nie ona była celem. Jest to moja pierwsze "poważne" zdjęcie (subklatki, składanie, obróbka). Na pewno modyfikacja by się przydała jeśli chodzi o łapanie owej Ameryki, ale ma to być też aparat do fotografii, a astro tylko statywowe z max 30s ekspozycjami.

 

Wszystko stoi na paralaktyku EQ2 ale niestety bez napędu, a w ręczne prowadzenie lepiej się nie będe bawił.

 

Baloons, faktycznie zmiana rozmiaru polepszyła sprawę, ale widzę, że też trochę to zdjęcie obrobiłeś. Podziel się :)

 

Dodam że jest to zdjęcie z darkami i biasami, chociaż te drugie chyba są niepotrzebne. Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli mają znaczenie.

Jak wygląda sprawa z darkami flatami i biasami w takich zdjęciach? Są konieczne? Interesują mnie tylko szerokie pola i astrofoto statywowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jedynie standardowe krzywe żeby troszkę więcej z tła wyciągnąć i poziomy dla wyrównania kolorków a póżniej odszumianie i zmniejszanie gwiazdek w astronomy toolsie dla PS. Ta ostatnia funkcja poza zmniejszaniem także przygasza trochę gwiazdki dzięki czemu nie przytłaczaja swoją jasnością mgiełek drogi mlecznej. Nawet do szerokich pól warto zainwestować w najprostszy napęd do tego montażu żeby gwiazdki nie były przecinkami (eq2 do fotek samym aparatem z kitowym obiektywem wystarcza w zupełności). Darki i biasy to mus (tym bardziej że to żadna filozofia a i czasu nie trzeba na to zbyt wiele poświęcić) jedynie flaty można sobie darować bo to idzie nadrobić programowo (choć nie zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.