Jump to content

mago83

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  768
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1340 Excellent

About mago83

 • Rank
  Wega
 • Birthday 09/18/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Białystok
 • Sprzęt astronomiczny
  Heq5 Pro_mod / AIRY APO65F / eos1100Dmod / Astronomik Ha 12nm / TS 60/228 / QHY5
  Pozdrawiam Marek.

Recent Profile Visitors

5040 profile views
 1. Powiedział ten co nie ma pogody...
 2. Czy takie coś obleci bezprzewodowo z komputera? https://teleskopy.pl/Adapter-Sky-Watcher-SynScan-WiFi-teleskopy-5333.html
 3. A jest coś konkretnego po wifi?
 4. Kupię blutacza do mojego HEQ5 w expresowym tempie. Ktoś coś ma? Najlepiej nowo zrobiony i sprawdzony by wykluczyć jakiekolwiek problemy łączności... Dodatkowo takie coś na kablu, jeśli obsłuży 10mb to się dogadamy.
 5. Sprzedane. Można zamknąć. Pozdrawiam
 6. Sprzedam aparat Canon, pełna klatka. Ten sam co z aukcji naszego kolegi Adama Tomaszewskiego: Dodatkowo jest karta CF 32 GB i czytnik kart (nowe/użyte kilkanaście razy). Komplet gotowy do używania. Sprzedaję wszystko razem. Cena 2200 złotych + koszty wysyłki 40zł.
 7. Sprzedam filtr w oprawie clip do pełnej klatki Canona. Użyty kilka razy wraz z body 5d km2. Cena 600zł + koszty wysyłki 15zł. Zmieniła się koncepcja sprzętowa.
 8. Po długich latach zabawy lustrzankami przyszedł czas na astro-kamerkę ze stajni ZWO. Wybór padł na model 533 MC-PRO. W końcu Od razu pojawiły się problemy z gwiazdkami, wyciągiem etc. Lustrzanki są odporniejsze jakoś na te rzeczy. Po kilkunastu dniach zabawy i zbieraniu materiału doszedłem chyba do zadowalających efektów sprzętowych, mam nadzieję z resztą... Niedoróbki są- wiem, gwiazdki kopnięte i takie tam, ale i tak mi się podoba. Ekserymentalnie- (44x4min + 19x6min + 23x8min) L-enhance + kilka klatek koloru na same gwiazdki z Idasem Airy apo65f, heq5, Asi533, L-enhance Nic więcej z tego nie będzie Pozdrawiam Marek
 9. Proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam.
 10. Jak w temacie... Taka jak tu w linku: https://teleskopy.pl/Adapter-M48-do-TS-Apo-65Q-teleskopy-2655.html Potrzebuję na szybko do mojego APO 65F Nigdzie nie dostępna w polskich sklepach...
 11. Czy jest jakieś najlepsze tabelkowe ustawienie gainu i offsetu dla kamer ZWO czy muszę sam "organoleptycznie" znależć dla swojej?
 12. Czy tilter ma być między matrycą kamery a filtrem (koło filtrowe) czy już za kołem?

  1. Piotr4d

   Piotr4d

   Filtry trzymam jak najbliżej matrycy, bo ich zbytnie oddalenie może zwiększyć winietę, zwłaszcza jeśli ich rozmiar jest na granicy ścinania stożka światła przy danej śwaitłosile teleskopu/obiektywu. Tak jest w moim przypadku.

   Jeśli masz duże filtry i tilter ma korygować "krzywą" matrycę, to może być  umieszczony pomiędzy kamerą i kołem. 

    

 13. Ok. Dzięki Chłopaki za pomoc. W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie CCD... będę pytał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.