Skocz do zawartości

coś do 1500 zł 15*70


tygryso

Rekomendowane odpowiedzi

aktualnie używam skymastera 15*70, miałem chęć zamienić go na coś z większą średnicą ale plan zweryfikowałem i zostaję przy tym samym powiększeniu i średnicy ale wolę pójść na jakość. Czasu na pozbieranie kasy mam trochę dlatego wolę zrobić przemyślane zakupy. Fujinon i Docter odpadają - za drogie. Dlatego kilka pytań i prośba o poradę :

 

Mój link

 

Mój link

 

i jeszcze:

 

Mój link

 

zasadniczo cokolwiek z tej 3 będzie dobrym wyborem ale może jakieś wskazówki? z tego co zauważyłem TS Marine ma powłoki MC a Orion i APM mają FMC. Czy TS Marine to Oberwerk pod inna nazwą?

 

W USA nie szukam bo boję się o przesyłkę (wysłali mi ES-a "zwykłym listem" na szczęście dotarł)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie używam skymastera 15*70, miałem chęć zamienić go na coś z większą średnicą ale plan zweryfikowałem i zostaję przy tym samym powiększeniu i średnicy ale wolę pójść na jakość.

:dobrze: :dobrze: :dobrze:

 

Co do wyboru, to każda z tych opcji pewnie się sprawdzi, choć największe opory miałbym w przypadku Oriona Resoluxa (po lekturze TEGO wątku, wgryź się w cały lub przynajmniej dwie ostatnie strony).

 

 

zasadniczo cokolwiek z tej 3 będzie dobrym wyborem ale może jakieś wskazówki?

Spytaj sprzedawców, czy ich lornety mają gwint filtrowy 1,25" w oprawie okularów (przydatna rzecz, np. taki UHC potrafi sporo więcej wyciągnąć, szczególnie na rozległych mgławicach). Kiedyś gdzieś mi się obiło o uszy, że lorneta TS ma takie gwinty, ale nie mam teraz czasu, żeby dokopywać się do źródła.

 

 

z tego co zauważyłem TS Marine ma powłoki MC a Orion i APM mają FMC.

Wszystkie wymienione lornetki mają powłoki FMC.

 

 

Czy TS Marine to Oberwerk pod inna nazwą?

Nie

 

EDIT: Odnośnie ostatniego pytania - jeśli jest ono równoznaczne z pytaniem "Czy TS Marine 15x70 jest (prawie) identyczną lornetą jak Oberwerk Ultra 15x70" to odpowiedź jest twierdząca.

Coś dziś wolno myślę i nie do końca jasnymi ścieżkami kroczą strzępy mojej jaźni... ;)

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Spytaj sprzedawców, czy ich lornety mają gwint filtrowy 1,25" w oprawie okularów (przydatna rzecz, np. taki UHC potrafi sporo więcej wyciągnąć, szczególnie na rozległych mgławicach)....
Garret ma te lornety z gwintem. Jerdnak można sobie radzić także domowymi sposobami - opaski z gąbk itp.i na filtrze wetkniętym do muszli okularowej. Sam tak robię i inni także, w tym nawet Phil Harrington.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta APM? jest trochę tańsza od TS Marine. jakoś nie mogę znaleźć opinii, poza tym, że w innym poście ("Gdzie kupić Oberwerka") napisano, że APM czy Astro Physics mają lepszą kontrolę jakości.

 

Wynika z tego, że większa szansa będzie dostać APM bez skaz i baboli za te same pieniądze niż TS Marine, gdzie prawdopodobieństwo zakupu lornetki z wadami może być większe.

 

Te same pieniądze bo TS Marine wysyłają gratis a za przesyłkę APM trzeba doliczyć 18 EUR.

Edytowane przez tygryso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam także odwiedzanie strony "Classfields" na Cloudynights, czasami zdarzają się tam bardzo ciekawe propozycje na sprzęt, choćby taka:

 

http://www.cloudynights.com/classifieds/showproduct.php?product=49748&sort=&cat=13&page=1

 

Przy założeniu , że można dogadać się ze sprzedawcą na wysyłkę i celnicy będą łaskawi może wyjść całkiem tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta APM? jest trochę tańsza od TS Marine. jakoś nie mogę znaleźć opinii, poza tym, że w innym poście ("Gdzie kupić Oberwerka") napisano, że APM czy Astro Physics mają lepszą kontrolę jakości.

 

Wynika z tego, że większa szansa będzie dostać APM bez skaz i baboli za te same pieniądze niż TS Marine, gdzie prawdopodobieństwo zakupu lornetki z wadami może być większe.

 

Te same pieniądze bo TS Marine wysyłają gratis a za przesyłkę APM trzeba doliczyć 18 EUR.

Kilka m-cy temu miałem odpowiedź od Markusa Ludesa z APM że ze względu na małą sprzedaż nie zlecają już produkcji tych lornetek pod własnym brandem tylko biorą je z Teleskop Service. Zatem gdzie nie kupisz dostaniesz tą samą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w zasadzie jestem "o krok" od kupna i tu jeszcze moja prośba, którą ? :

 

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2037&lunety=Lornetka_TS_Optics_15x70_MX_Marine

 

http://www.astrokrak.pl/lornetki/988-lornetka-orion-resolux-15x70.html

 

co do resoluxa to w tym poście link 2 oriony z astrokraka miały skazy. natomiast plusem była możliwość wymiany. jak ma się sprawa z zakupami w teleskopach?jest tam jakiś "obeznany" w kwestii sprawdzenia pod kątem kolimacji, ew. skaz itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jestem "o krok" od kupna i tu jeszcze moja prośba, którą ? :

 

 

http://teleskopy.pl/...15x70_MX_Marine

 

http://www.astrokrak...olux-15x70.html

 

co do resoluxa to w tym poście link 2 oriony z astrokraka miały skazy. natomiast plusem była możliwość wymiany. jak ma się sprawa z zakupami w teleskopach?jest tam jakiś "obeznany" w kwestii sprawdzenia pod kątem kolimacji, ew. skaz itp?

Co Ty, co Ty. Pisz do Jesiona, na pewno da Ci konkurencyjną cenę i nie sprzeda bubla!

Edytowane przez Janko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.