Skocz do zawartości

Boogie Man


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie to ciemne... Ja mam już 4 godziny Ha udziergane w przerwach między chmurami i wygląda nieco lepiej Michał. I luminancja też jak widzę musi być obowiązkowo bo inaczej tej jasnej końcówki mgławicy za cholerę nie widać :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to poluje w tym sezonie. Ale na razie nic. Ciekawi m nie czy to znowu moj monitor czy tam tak nierownomiernie szaleje to otoczenie mgławicy w kolorach.

Chciałbym się o tym sam przekonać :)

 

A tak przy okazji Michale. Poprzednio w przydomowym obserwatorium miałeś monitoring pogody który udostępniałeś przez internet. To co prawda Włochy i nic mi z tego nie przyjdzie ale takie podglądanie jakie tam są warunki aktualnie to astrohobbistyczna forma Big Brother ;)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne diabelstwo, fakt. Te wszystkie kolory tła Marcin pojawiają mi się dopiero przy agresywnym wyciąganiu. Wtedy to sam nie wiem co z tego jest prawdą:) Zostawiam to i staram się w to nie ingerować. Przynajmniej bardzo. U mnie to zawsze dylemat z tymi "niezbalansowanymi" tłami. Pokazywac je czy wywalać :( Ale jest jak jest. H-alfę dałem dyskretnie celowo Maciek. Ona jest bardzo agresywna w tym obiekcie, bo poza nia nie wiele sie tam dzieje. Gdybym ją wrzucił jak zwykle to wszystko zalała by mi tu krew:) Jasna oczywiście:) Przefiltrowałem ją więc tak aby wyszła tylko w najjasniejszych miejscach, tam gdzie styka sie szara z czerwoną. Reszta czerwieni pochodzi praktycznie ze zwykłego kanału R.

W FSQ to wyjdzie super kadr, z tymi rożnymi przyległosciami!

Marcin, niestety tego w najblizszym czasie nie zrobię. Komputer przemyslowy, który tam działa to 1Ghz Celeron. Po właczeniu wszystkich Maxinów, Skyów it ledwo zipie. Jak mu dam nawet mały programik do wysyłania na serwer to mi i tak zwolni. A ja juz nie korzystam z tego graficznego zapisu pogody bo tez mi zwalnia komputer. Mam tam absolutne minimum. I tak musze sie ograniczac z tym co tam dziala. Jak kiedys wymieniłbym na szybszy to obiecuje ze włączę!:)

 

Dorzucam 3h h-alfy.

Pozdrowionka

Tiamat

Group1 H edit.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość specyficzny obiekt. Lepiej widać całą całą ciemną mgławicę na tle Ha w tle... To jest chyba taki wyjątkowy przypadek gdzie tło jest jasniejsze od ciemnej mgławicy :). Ale nie zmieniaj nic jak możesz, ja zrobię taką wersję i zobaczymy jak będzie wyglądała...

Pozdrówko

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.