Skocz do zawartości

Yukon- uwaga na okular!!!


greg

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem powżną wadę okularu Yukona.

Kupiłem sobie foto-adapter do Yukona. Aby go zastosować należy wykręcić oryginalny okular i w jego miejsce wkręcić adapter.

I tutaj uwaga.

Należy przy wykręcaniu okularu bardzo uważać ponieważ może się on rozpaść w rękach. Okular jest tak skonstruowany, że niema możliwości przy jego wykręcaniu złapać za podstawę okularu ale trzeba go złapać za część którą obracając regulujemy ostrość.

Początkowo kręcąc zmieniamy tylko ostrość ale w pewnym momencie dochodzimy do końca luzu i zaczynamy kręcić całym okularem co powoduje jego wykręcanie się.

I tutaj może nas spotkać niemiła niespodzianka ponieważ zabezpieczenia w okularze są zbyt słabe i po przy wykręcaniu może on się nam rozpaść w rękach.

Niestety okular jest tak zbudowany, że niema możliwości jego naprawienia.

Miałem taki właśnie przypadek, wiem, że nie tylko mnie się to przytrafiło.

Himpol, w którym kupowałem Yukona wymienił mi okular bez żadnego wachania- WIELKI PLUS DLA FIRMY- ale niema co kusić losu, lepiej uważać.

Lepiej okular po zakończeniu używania foto adaptera wkręcić bardzo delikatnie, na tyle tylko aby przy regulacji ostrości nam się nie kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak Polak złota rączka wsztko potrafi naprawić, to nasza cecha narodowa a że przedtem to popsuje to już tajemnica poliszynela :wink: :lol::lol::lol:

Okular trzeba odkręcać ostrożnie, łapiąc za jego stałą podstawę po wykręceniu regulacji ostrości maksymalnie do góry 8)

Robiłem to już dziesiątki razy w wielu Yukonach i jeszcze ani jednego nie popsułem, może po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz napisał:

Okular trzeba odkręcać ostrożnie, łapiąc za jego stała podstawę po wykręceniu regulacji ostrosci maksymalnie do góry

 

Zrobiłem zdjęcie okularu:

 

Strzałka pierwsza z lewej wskazuje podstawę okularu po maxymalnym jego wysunięciu.

Zmierzyłem i co widzę. Głebokość i szerokość to około 6.5mm. Nie mam pojęcia jak tam można wcisnąć palce aby wykręcić okular techniką prez ciebie opisaną.

Można go wykręcić trzymająć za miejsca wskazane przez strzałkę środkową i prawą. A to się niestety wiąże z ryzykiem, że okular tego nie wytrzyma i się rozleci.

I tutaj niema znaczenia czy ktoś jest profesjonalistą czy tż nie.

Każdemu się to może przytrafić.

okular_arrows.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie dopisałem że łapię go nie bezpośrednio palcami a sporym, rozcietym, gumowym oringiem o przekroju kołowym i średnicy 5mm opasując nim oprawę i odkręcając ręką 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.