Skocz do zawartości

Interaktywny diagram HR na androida


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym mojemu dzieciakowi zaaplikować trochę wiedzy podanej w ciekawej, interaktywnej formie i zachecajacej stylistyce. Po przekopaniu się przez zasoby aplikacji na androida znalazłem całkiem obiecujace materiały typu interaktywna tablica okresowa pierwiastków, api 3D pozwalajacą eksplorować budowę różnego rodzaju komórek, ciekawe i nieźle podane materiały historyczne, ale po wejsciu w astronomię trochę mi opadły cycki. Tapetki a'la "swiecace gwiazdki" pare drobiazgu który za wszelką cene chce dostać pełne dostepy do funkcji systemowych, ale nie oferuje w zamian praktycznie nic poza często stereotypowymi, wyrywkowymi i nieusystematyzowanymi ciekawostkami.

 

Marzy mi się interaktywny diagram HR, który wyjaśniałby w ciekawy dla dzieciaka sposób ewolucję gwiazdy, pozwalał "sledzić" jej życie w zależności od tego jaką nadamy jej masę na starcie, marzy mi się model 3D gwiazdy który tłumaczyłby co dzieje się w jej jądrze i atmosferze w miarę jak ta się starzeje i wyczerpuje swój wodór, marzy mi się interaktywny symulator stref życia gwiazd, uwzgledniający wszystko to co powinien taki symulator uwzgledniać (od zmian ewolucyjnych gwiazdy w czasie, po takie czynniki jak tidal lock itp), marzy mi się symulator grawitacji, pozwalający metodą eksploracyjną zrozumiec co to takiego wspólny środek masy, strefa Roche'a, perycentrum itd, marzy mi się układ Słoneczny 3D pozwalający dobrać się do każdego z ciał naszej rodzinki, który by podawał wszystko co o niej wiemy i pozwalał na przykład "pokroić" Io czy Saturna aby zgłębić jego budowę wewnętrzną, pozwalał na podglądanie zasięgu pola magnetycznego, rysował studnie grawitacyjne itd. itd.

 

Marzy mi się ale... ni ma.

 

Źle szukam? A może ktoś zechciał by coś takiego stworzyć? Jakie potrzebne są nakłady finansowe na zrobienie czegoś takiego? Jak wygląda cały proces?

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.