Skocz do zawartości

NGC7000 North American Nebula, Cyganus


idgrasil

Rekomendowane odpowiedzi

Zjęcie bardzo dobre. Możliwości sprzętu pozwalają na takie wyciągnięcie detalu i kontrastu, ale jak na mój gust jest trochę przeprocesowane. Ale to raczej kwestia indywidualnego odbioru zdjęcia..

Gratuluję i pozdrawiam.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości sprzętu pozwalają na takie wyciągnięcie detalu i kontrastu, ale jak na mój gust jest trochę przeprocesowane. Ale to raczej kwestia indywidualnego odbioru zdjęcia..

Gratuluję i pozdrawiam.

Maciek

Uważałbym na takie osądy. Tam jest taki seeing i kontrast nieba, że wszystko nawet na surówce wygląda jak "przeprocesowane". Przyzwyczajeni jesteśmy do raczej miękkiego obrazu, a tam wychodzi żyleta. Zresztą nie dziwne, bo seeing mieści się w przedziale 1-1,5".

 

Wolę nie wspominać wizyty w tych górach obok Nerpio, bo tylko mnie szlak trafia. To jest raj astronomiczny, mekka. Szkoda, że jest totalnie już zapchany, bo sam bym się tam ze sprzętem wyniósł.

 

Dzięki wszystkim za miłe słowa, sprzęt oczywiście mój własny zainstalowany z pomocą Adama któremu w tym miejscu pragnę podziękować za bardzo dobra kolimacje.

Fajnie, że zarejestrowałeś się wreszcie na forum ;)

btw - wiesz, że ostatnio zainstalował się w Nerpio Wolfgang Promper? Postawił tam swoją 20" f9 ASA na DDM85. Rozwala detalem. Nie wiesz, w którym on się miejscu zainstalował? Czy w tej drugiej kopule, choć to chyba nierealne żeby tam weszła 20"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uważałbym na takie osądy. Tam jest taki seeing i kontrast nieba, że wszystko nawet na surówce wygląda jak "przeprocesowane". Przyzwyczajeni jesteśmy do raczej miękkiego obrazu, a tam wychodzi żyleta."

Czy to oznacza że powinno mi się podobać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcie to faktycznie Adam ma racje warunki seeingowe powodują że jest ono strasznie ostre ; ja sam lubię miękkie orazy dlatego musiało minąć trochę czasu zanim sie przyzwyczaiłem.

Co do Wolfganga to wiem od ludzi z Astrocamp w Nerpio że jest świtnym gościem bardzo życzliwym i pomocnym. Ma tam zainstalowane dwa zestawy jeden do szerokiego pola i tą 20", wszystko mieści sie w budynku stałym (jego wyższej części) ostatnie pomieszczenie po prawej stronie tam gdzie zalegało wiele kartonów po teleskopach innych klientów.

Ostatnia kopuła została już wynajęta ale nie mam pojęcia przez kogo. Panowie z Astrocamp w chwili obecnej szukają inwestorów na następną lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, znam Wolfganga (jeszcze sprzed czasów kooperacji z ASA). Pomagał mi z paroma sprawami, jak jeszcze robiłem w astrofotograficzne pieluchy. Zresztą, jak wiesz, większość astrofotografów z globalnej społeczności jest bardzo, bardzo miła.

 

A jak z wiatrem? Uspokoiło się trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wogóle nie mam z nim problemów widać są to pewne okresy w których jest bardziej lub mniej porywisty. Jeśli zaś są dni w które wieje więcej niż 25km/godz poprostu nie otwieram kopuły :) Po euforii spowodowanej nowym miejscem i jakością nieba przychodzi równaowaga i kalkulacja czy warto się męczyć robić coś w warunkach niesprzyjających czy poczekać jeden dzien i mięć znów warunki idealne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.