Skocz do zawartości

KrzysztofZ - takie tam bajania...


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na dalszy ciąg dzienników gwiazdowych.

 

Rok 2003/2004 to czas w którym Internet dał ogromne możliwości jeżeli chodzi o dostęp do informacji. Zaczęło się wówczas przeglądanie stron dotyczących astronomii i dosłowne pochłanianie książek na jej temat. Księgarnie internetowe nie nadążały za moimi zamówieniami, ale nie rozpaczam z tego powodu, bo wówczas dowiedziałem się sporo interesujących rzeczy.

Pewnego dnia stało się – znalazłem w sieci forum astronomiczne (nie pamiętam teraz za bardzo które to było, pamiętam tylko czarną szatę graficzną). I znów czytałem, czytałem każdy temat od dechy do dechy, wyobrażałem sobie jak to jest popatrzeć przez „duże teleskopy”, zadawałem pierwsze głupawe pytania jako kompletny laik sprzętowy. Zajęło mi to ponad rok, czy półtora zanim pomyślałem o innym sprzęcie. O wyborze wtedy zadecydowało miejsce w którym mieszkałem (widok z balkonu miałem ograniczony, tylko cześć nieba wschodniego i część nieba zachodniego, południe zasłonięte przez blok). Kupiłem wówczas Yukona 6-100x wraz z drewnianym statywem i powiem szczerze byłem zadowolony.

 

Jowisz prezentował się znacznie lepiej, Plejady rewelacja, Wenus to miód z malinami – nic więcej mi do szczęścia nie było potrzebne.

Od tamtego czasu zacząłem prowadzić zeszyt z zapiskami obserwacyjnymi (pierwszy wpis w dzienniku to 21.I.2004 godz. 16:59 – obserwacja Wenus). Wrzucam dla potomności pierwszą stronę moich zapisków, ale proszę bez śmiacia.

 

PS. Wrzuciłem jeszcze dzisiejsze porównanie obserwacji Jowisza z dnia 07.02.2004r. godz. 21:45 - hmmmm zaczyna mi się to podobać :D. Ale jak mogłem przeoczyć Io ? Załączam jeszcze jedno zdjęcie: porównanie obserwacji Jowisza z dnia 07.02.2004r. godz. 22:50

 

 

Pozwólcie, że zakończę cz.2 dziennika – zaczynam obmyślać cz.3

Obserwacja_1.jpg

Porównanie obserwacji Jowisza - wizual oraz zrzut z programu.jpg

Porównanie obserwacji Jowisza 07.02.2004 godz 2250 - wizual i CdC.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.