Skocz do zawartości

Delta Optical 7x50 Taiga. Pierwsze wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Drogą kupna nabyłem w Delta Optical lornetkę 7x50 Taiga (199zł). Delta dogadała się jakis czas temu z Chinczykami i robia dla niej lornetki z logo Delty Optical. Transakcja jak zwykle w Delcie przebiegła szybko i sprawnie. Razem z lornetką dostałem katalog Celestrona oraz aktualny cennik tego co sprzedają. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu lornetki bardzo pozytwywne. Gumowe tworzywo, z którego jest wykonany korpus lornetki bardzo przypomina tworzywo z Minolty 10x50 (czyżby ta sama fabryka?). Jutro kolega przyniesie Minoltę 10x50 to sobie porównamy. Obraz w lornetce na pobliskich drzewach bardzo przyzwoity. Lornetka posiada centralne regulowanie ostrości oraz regulację każego okularo osobno. Optyka czysta z ładnymi zielonkawymi warstawami. Lornetka dobrze leży w ręku i jest bardzo lekka 850g. W komplecie pasek i pokrowiec.Trochę mnie martwi czy dla starego konia nie będzie miała zbyt duzej żrenicy. Jedyną wadę jaką za dnia udało mi się zauważyć to lekkie winietowanie na pryzmatach no i jeden z dekielków okularowych nie trzyma się zbyt pewnie.Jak zakończy się w Poznaniu zlot chmur to popatrzę sobie w niebo i dam znać jakie widoki. Acha jeszcze jedno lornetka śmierdzi nową gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku a czy ma mozliwość ręcznej kolimacji ? A jak u niej z fabryczną kolimacją przy patrzeniu na słabą pojedynczą gwiazdkę po odsunięciu okularów od oczu na 15-20 cm - nie rozjeżdża sie na 2 gwiazdki ? Pozdrawiam, Marcin

 

PS. Może szkoda że się nie "zgadaliśmy" na miejscu w Poznaniu ew. odstąpiłbym znakomitą Oberwerk 8x56 z ręczną kolimacją "w punkt" - recenzję jak wiem czytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję lornetki możliwie jak najmniejszej ideałem były by tak jak pisałem 8x42 niestety na dzień dzisiejszy mam inne priorytety finansowe. Widziałem Twojego Oberwerka 8x56. Ale w tej chwili wolałem cokolwiek ale w zdecydowanie niższej cenie. Jak przyjdzie pora na 8x42 to Taige dam synowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie parametry jak?

 

- minimalna odległość ostrzenia (Close Focus Distance )

 

- odległość dobrego widzenia (Eye Relief)

i jak okulary są przystosowane dla osób w okularach

 

- rozstaw okularów  

 

Artur

 

Wszystko w swoim czasie dostałem ją 4 godziny temu. Jezeli pogoda dzisiaj dopisze (ICM zapowiada w Poznaniu bezchmurne niebo) to postaram się zrobić mały teścik na gwiazdach. Natomiast przy okazji wizyty w Ostrowiku dam ją do ręki fachowcą z PKiM-u niech się poznęcają jak lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To trochę się Mikru spóźnieś bo sprzedałem w komisie niedawno pięknego Zeissika 8x42 w niewielkiej obudowie z dachowymi pryzmatami i wewnętrzym fokusowaniem i to w prawie idealnym stanie, poszedł od ręki do znajomego myśliwego jak tylko go u mnie zobaczył w ofercie używanych :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Od ręki za 1500 zeta, to był bardzo poszukiwany przez koneserów model, miałem go nawet zostawić dla siebie ale że mam tylko jedną pare oczu i aż dwie własne lornetki (patrz stopka z podpisem) więc odpuściłem i też trochę teraz żałuję bo była w pięknym stanie z oryginalnym futerałem i dokumentami zakupu w Berlinie z 1984roku :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.