Skocz do zawartości

Modyfikowane Web kamerki-guiding-jak się sprawują?


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników modyfikowanych kamerek typu np. SPC 900 SC1.5 itp.zastosowanych do guidowania.Możecie napisać jak się sprawują,jak z czułością i"widzenia"gwiazd podczas sesji.
Do tej pory sam używam SPC900 SC1.5,ale często kamerka gubi gwiazdy itp.
Pytam,ponieważ po woli noszę się z chęcią zakupu kamerki dedykowanej do guidowania np.Qh5Y.
Bardzo proszę o opinie.
Dziękuje
Jarek

Edytowane przez Jarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Philips to chyba jedna z niewielu webcamer z sensorem CCD. A sensory CMOS zwykłych webcamer bez długich czasów ( czyli 3-5 sekund) nie pokażą zbyt wielu gwiazd.

Po drugie- ludzie wymyślili niedrogie kamery CCD do gudingu i mają one porządne drivery, i widzą je wszystkie programy do akwizycji.

QHY5 czy QHY5V to dobry wybór i pracują bardzo dobrze z diverami ASCOMA z Maximem, PHD, Guidemasterem itp.

Poza tym przy obiektywie guidera rzędu 50 mm i jasności f/5 przy czasie naświetlania 4 sekundy zawsze znajdziesz gwiazdkę...

Popatrz, na giełdzie jeden z z kolegów właśnie sprzedaje kamerke ST-4 - ja wiem że ciut droższa ale w cenie nowej QHY i masz gotowy guider.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może ostateczne pytanie odnośnie czułości kamer.

Na dzień dzisejszy mogę sobie pozwolić na max.QH5Y mono i interesuje mnie,o ile bardziej jest czuła od modyfikowanej Web SPC 900?Czy jest znaczna różnica po między nimi.Przepraszam za lamerskie pytania,ale chciałbym dobrze wybrać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kożystam z SPC900NC po przez OAGa i w połączeniu z SW ED80 bez jakichkolwiek reduktorów. Gwiazdki znajduję czasem z trudem ale jednak. Z zewnętrznym guiderem nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem gwiazdy prowadzącej. Tak jak napisałeś największa bolączka z tym urządzeniem to gubienie klatek. Ktoś gdzieś napisał że lekarstwem jest zmniejszenie gaina, ja jeszcze nie miałem okazji tego wypróbować bo pogoda paskudna cały czas.

Na plus dla takiej QHY jrest to że to kamerka dedykowana, nie potrzebuje żadnych relayboxów i innych wynalazków. Zdecydowany minus w porównaniu do takiej SPC900NC to cena. Ja cały czas się łamię i na razie nie spieszy mi się do kupna QHY no chyba że trafi się jakaś okazja, ale takie przeważnie ktoś sprząta mi z przed nosa.

Edytowane przez wtw
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może ostateczne pytanie odnośnie czułości kamer.

Na dzień dzisejszy mogę sobie pozwolić na max.QH5Y mono i interesuje mnie,o ile bardziej jest czuła od modyfikowanej Web SPC 900?Czy jest znaczna różnica po między nimi.Przepraszam za lamerskie pytania,ale chciałbym dobrze wybrać :)

 

Możesz - jeśli będziesz brał nową wybrać Astrolumine ALccd 5 To jest to samo ale w zestawie ma wszystko z noskiem włącznie + sterowniki pod PHD i inne. No i jest parę zł tańsza. Guiduje i z szukaczo- guiderem TS60 i z refraktorkiem 80, gwiazdki widzi super :icon_biggrin:

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/kamera-astrolumina-alccd-5,d2386.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.