Skocz do zawartości

Refractor Explore Scientific 152mm


pajakt

Rekomendowane odpowiedzi

Na e-bay'u znalazłem taki teleskop:

 

http://www.ebay.com/itm/Explore-Scientific-152mm-f-6-5-Achromatic-Refractor-OTA-and-Accessories-DAR1520-/350602078555?pt=US_Telescopes&hash=item51a183295b

 

Jako że jestem początkujący więc trudno mi mieć swoje zdanie. Wolałbym polegać na Waszym :)

Proszę o opinie o tym sprzęcie. Mogą być zupełnie subiektywne.

 

Dodam jeszcze, że jestem zainteresowany jego zakupem. Albo czegoś podobnego (120-150mm). I nie wchodzi w grę kupienie go w Polsce. Wkrótce wyjeżdżam na pół roku w na 33 równoleżnik 2000 m.n.p.m. Warunki do obserwacji znakomite, ale nie bardzo mam możliwość zabrania sprzętu z kraju. Dużo prościej będzie mi zakupić coś od Wuja Sama.

Explore Scientific 152mm f/6.5 Achromatic Refractor OTA and Accessories DAR152065-00

 

Product Description

 

The 152mm f/6.5 Achromatic refractor from Explore Scientific is an air spaced doublet refractor telescope mainly for visual observing celestial objects.

 

Explore Scientific 152 Standard Hardware:

 

Removable Dew Shield

Front and Rear Dust Covers

Cradle Rings with Handle and Univsersal Saddle Plate

Two-Speed Focuser 2.0" I.D.

8x50 Finder Scope with Six Point Adjustable Bracket

2.0" 99% Reflective Mirror Diagonal with 1.25 " Adapter

Net Weight - Telescope with Cradle Rings 21.6 lbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zakup nie w kraju można za około 1500 - 1900 zł w bardzo dobrym stanie.

Co do montażu to klasa EQ5 + napęd, bez problemu - miałem przez rok na MON2.

Proponuję do niego filtr 2" Baader SemiApo - miałem na stałe wkręcony w kątówkę. Bardzo zacny refraktorek :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z tym że już nie zdążę go tutaj wrzucić w cargo i zmuszony jestem dokonać zakupu na miejscu :(

Zresztą nie mówię, że kupię właśnie taki teleskop. Poprostu o niego pytam, bo mnie zaciekawił i stał się pretekstem żeby popytać bardziej doświadczonych kolegów.

Edytowane przez pajakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.