Skocz do zawartości

Columbus 320/1387 12,5'' wersja UL


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż idzie mój największy teleskop - Columbus 320/1387 w wersji ultra light (UL).

Jestem pierwszym właścicielem. Teleskop ma 2,5 roku. Lustra główne i wtórne są w bardzo dobrym stanie. Na głównym kilka mikrorysek od czyszczenia widocznych tylko pod ostre świało - bez jakiegokolwiek wpływu na obrazy. Lustra czyste - myte pół roku temu. Widły i podstawa - jak nowe. Cela lustra wtórnego bez uszkodzeń. Płytka mocująca pod wyciąg ma nawiercone 4 otwory - kiedyś była tu zamontowana zmieniarka filtrów. Dodatkowo płytka pod wyciąg miała wymienioną śrubę na dłuższą i jest wstawiony taki długi dystans - może nie wygląda to idealnie ale swoją funkcję spełnia - jak ktoś się uprze to mogę dobrać zwykłą krótszą śrubkę.

W zestawie jest pokrowiec na kratownicę ze spandexu (ubranko), kapturek z ekoskóry do przykrycia teleskopu oraz pełny odrośnik z tworzywa (dorobiony przeze mnie). Gratis dorzucam starą osłonę przeciwodblaskową w kształcie półksiężyca taką jak w Obsessionach.

Teleskop ma dodatkowo uszytą osłonę pod celą lustra głównego która doskonale zabezpiecza przed wpadającym światłem oraz przed kurzem.

Wyciąg GSO 2''/1,25'' z mikrofocuserem.

 

Teleskop w wersji UL jest wyjątkowo lekki - całość waży około 25kg a po złożeniu mieści się na jednym miejscu pasażera w samochodzie (oprócz rurek które leżą na podłodze) - sprzęt jest ultra mobilny.

 

Wykonałem nim wiele wspaniałych obserwacji - co potrafi ten teleskop możecie zobaczyć czytając moje relacje:

 

http://astropolis.pl/topic/35959-lukasz83-obserwacje-pod-prawie-wiejskim-niebem/

 

 

Sprzedaję ze względu na przesiadkę na większy kaliber - dwucalica złośliwa :)

 

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

 

Odbiór tylko osobisty - mogę dowieźć gratis po przedpłacie na odległość do 100km od Łodzi.

 

Cena - 70% nowego - 3200 PLN

 

DSCN1454.JPG DSCN1464.JPG

DSCN1455.JPG DSCN1457.JPG

DSCN1458.JPG DSCN1460.JPG

DSCN1461.JPG DSCN1463.JPG

DSCN1467.JPG DSCN1470.JPG

 

PS: Platforma paralaktyczna na której stoi teleskop nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.