Skocz do zawartości

TeleVue Nagler 26T5


w2097

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Tym razem pod młotek idzie ozdoba mojej kolekcji w postaci Naglera 26T5. Okular jest w stanie bardzo dobrym, optyka idealna, na tulei ryski od wyciągu będące konsekwencją normalnego użytkowania. Oprócz tego na obudowie w dwóch miejscach znajdują się ślady widoczne na zamieszczonych zdjęciach ale są to wady wyłącznie estetyczne absolutnie nie wpływające na jakość obrazów dawanych przez ten okular. Nadmienię, że jak zwykle na zdjęciach wygląda to gorzej niż w rzeczywistości.

Z okularu jestem bardzo zadowolony. Jest on mniejszą wersją kultowego Naglera 31T5 więc nic w tym dziwnego. Daje znakomite obrazy zarówno w Newtonie f/4,7 jak i w refraktorze ED. Dlaczego więc się go pozbywam? Przede wszystkim dlatego, że po zakupie Pentaxa XW 20 potrzebuję okularu dającego większą źrenicę wyjściową. Drugi powód jest bardziej prozaiczny a mianowicie brak funduszy na zakup kolejnych okularów z serii XW :)

W zestawie są oryginalne zaślepki i pudełko.

Cena jaka mnie interesuje to 1700 zł plus koszt ewentualnej przesyłki (18 zł kurier). Mile widziany i preferowany odbiór osobisty. W rozliczeniu chętnie przyjmę któryś z wymienionych okularów: Pentax XW 30, 7, 5.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.