Skocz do zawartości

Sky-Watcher Virtuoso


ha.de

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Na wstępie uprzedzam, że podobny post umieściłem na sąsiednim forum, ale chciałbym uzyskać opinię możliwie najszerszego grona osób.


Sam szukałem takiego posta, ale niestety nie znalazłem. Mam okazję testować Sky-Watcher Virtuoso.
Na początek zająłem się sprawdzeniem możliwości tego "Maczka" dołączanego do zestawu. Poniżej wrzucam dwie fotki z dzisiaj. O możliwościach samego montażu napiszę następnym razem. Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia związane z tym sprzętem - proszę o komentarze.
Wykorzystany aparat to Canon EOS 450D.
Astropozdrowienia!

moon_www.jpg

słonko_05_02_2014_virtuoso_www.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pogoda nie rozpieszczała, więc za dużo nie potestowałem. Jeśli chodzi o wizual jestem mile zaskoczony tym bardziej, że korzystałem tylko z kitowych obiektywów (głównie 25mm). Księżyc, Słonko (z folią Baadera ND5) wygłądały bardzo ładnie. Zdążyłem jeszcze zerknąć na Jowisza i M42. Biorąc pod uwagę, że to ciemny teleskop i patrzyłem z miasta, naprawdę nie było źle. Mam zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić dokładny teścik. Mam nadzieję, że pogoda dopisze.

Co do montażu - pracuje płynnie i nie jest przesadnie głośny.

Dużą wygodą byłoby dysponowanie piloten SynScan AZ.

Timelapsów jeszcze nie robiłem.

 

Tyle na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie!

Pierwsze testy porównawcze przeprowadziliśmy wczoraj z Pawłem, kolegą z forum.
Warunki były jednakowe, obiekt ten sam, umiejętności w obróbce - również. Porównywany sprzęt to:

- refraktor Bresser Polaris 102/1000
- newton Sky-Watcher 150/750
- Maksutov-Cassegrain 90/1250 (ze Sky-Watcher Virtuoso)

Ten maleńki Maczek z Virtuoso w wizualu prezentuje się całkiem dobrze. Jeśli chodzi o fotografowanie Księżyca, widać różnicę, ale wydaje mi się, że biorąc pod uwagę cenę, gabaryty i mobilność zestawu - jest godny polecenia.

Zobaczcie zdjęcia!

test_bresser.jpg

test_newton.jpg

test_virtuoso.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko porównywać trzy różne konstrukcje optyczne i różne apertury. Może warto wypróbować prowadzenie na jakimś jasnym DS np. M42 z czasami naświetlania 10-20-30s lub nawet więcej. Wtedy będzie można coś więcej stwierdzić w kwestii precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie z Maka jest wyraźnie nieostre więc trudno porównać. Musisz idealnie trafić z ostrością. Wtedy możemy porównać osiągi. Dodatkowo, zdjęcie ze 150/750 jest wyraźnie nieostre u dołu kadru co może świadczyć o: nieosiowości wyciągu/niewychłodzonej tubie/przechodzeniu Księżyca w pobliżu źródła psującego seeing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.