Skocz do zawartości

Koło filtrowe manualne Sky-Watcher 5x1,25"


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam koło filtrowe manualne Sky-Watcher na 5 filtrów 1,25". Takie: http://deltaoptical.pl/kolo-filtrowe-sky-watcher-manualne-5-poz,d2916.html. Kupiłem je w Delcie niecały rok temu. Sprzedaję, bo wykonałem sobie większe koło elektroniczne ATM.

Koło Sky-Watcher wykorzystywałem do fotografii planetarnej. W tej roli sprawuje się znakomicie. Nadaje się też do mniejszych kamer np. Atik 314L+, którym wystarczają filtry 1,25". Koło pracuje gładko. Gwinty filtrowe są bez zarzutów. Koło posiada z obu stron gwint T2 wewnętrzny. Dzięki bogatej ilości dołączonych złączek można je przymocować praktycznie do wszystkiego. Koło ma oryginalne opakowanie.


W zestawie dołączam zestawowe złączki:

-złączka T2/1,25" (uchwyt), służąca do mocowania kamery z noskiem 1,25", bądź okularu

-złączka T2/T2 (inwerter), służąca do mocowania kamer z gwintem T2

-pierścień kontrujący T2, służący do kadrowania kamerą przymocowaną inwerterem T2

-dekielek T2


W zestawie nie ma złączki T2/1,25" (nosek), ponieważ zostawiam ją sobie do innych celów, a dla samego koła jest ona praktycznie zbędna (koło najlepiej przykręcić do gwintu T2 wyciągu okularowego, aby nie wydłużać niepotrzebnie toru optycznego).


Koło posiada drobną wadę fabryczną (takie już dostałem z Delty). Ma 2 pęknięcia na bocznym, plastikowym elemencie. Nie wpływa to jednak na nic poza estetyką, bo ten element nie przenosi żadnego obciążenia (cała reszta, która jest metalowa stanowi zasadniczy korpus, który jest tylko przykryty pękniętym elementem). Usterkę naprawiłem bardzo prosto, przyklejając na obwodzie czarną taśmę izolacyjną. Teraz koło wygląda bardzo estetycznie i nie widać pęknięcia.


Cena, jaka mnie interesuje to 220 zł z przesyłką gratis!

koło filtrowe.jpg

pęknięcie.jpg

zaklejone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.