Skocz do zawartości

Teleskop do 800 zł?


nikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli staram się poznawać coraz bardziej to, co nas otacza zewsząd. Nie chcę tutaj prawić filozoficznych wywodów, ale jako niezmierny laik potrzebuję technicznego wsparcia w zakresie zakupu teleskopu. Nie chciałbym, aby budżet przekroczył 1000 zł, ale jeżeli doradzicie, że warto dołożyć te trochę, bo sprzęt naprawdę technicznie jest dużo lepszy - oczywiście, przemyślę sprawę. Jeżeli da się coś kupić taniej - też fajnie.

 

Jeżeli chodzi o moje warunki obserwacyjne - uważam, iż są dobre, bowiem mieszka kilkanaście kilometrów od niewielkiego miasta, a tutaj w pobliżu nie ma żadnych źródeł jasnego światła. Zależałoby mi na dobrym zoomie, choć wiem, że to pojęcie względne. Kładłbym nacisk na optykę, aby to wszystko szło proporcjonalnie w parze - co z tego, skoro byłoby przybliżenie, skoro byłby problem z ostrością. Ja zupełnie nie znam się w tym temacie, więc jeżeli możecie mi pomóc - będę wdzięczny. Wiem, że mógłbym napisać bezpośrednio do jakiegoś sklepu, ale sami wiecie, jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw podobne tematy na forum... Musisz zdefiniować miedzy innymi co chcesz oglądać i inne takie podstawowe pojęcia z zakresu wiedzy o sprzęcie obserwacyjnym jak światłosiła, ogniskowa, powiększenie itp itd.

Takich tematów z odpowiedziami jest dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opinie, z którymi spotkałam się szukając teleskopu w granicach +- 800 zł wskazywały na używaną Syntę 8". Być może przydadzą Ci się wskazówki, które dostałam w swoim wątku - http://astropolis.pl/topic/44528-prezent-dla-taty/ . Daj znać, jak poszukiwania. Pozdrawiam. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja zadam takie podstawowe pytanko :), zależy Ci na mobilności? tzn. teleskop będzie gdzieś wożony rowerem, skuterem, samochodem? Obserwacje będziesz prowadził z balkonu, tarasu, dworu?

Co najbardziej Cię przekonuje: obserwacje planet czy DS;ów?

Orientujesz się gdzie co piszczy na niebie? bo jeżeli nie to polecam lornetkę do nauki nieba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.