Skocz do zawartości

Stellarvue 80ED 560mm + Robofocus + Vesta SC3 + Gratisy


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż refraktor Stellarvue doublet ED80 o ogniskowej 560mm F7 w bardzo dobrym stanie, motofokuser ROBOFOCUS i kamerka Vesta SC3.

Zestaw był przeze mnie używany do astrofotografii przez ok 5 lat z czego ostatnie 2 lata stał na półce nieużywany.

Sprzęt idealnie się sprawdzał czego dowodem są liczne zdjęcia na forum.

 

Teleskop 80mm z ogniskową 560mm (z flatenerem 0,8x dale ok. 450mm) typu doublet, odpowiednik ED80. Wyciąg 2" z wbudowanym mikropokrętłem działa bardzo płynnie i jest cały obracalny. Teleskop posiada drobne ślady użytkowania (głównie na obejmach i wyciągu) nie mające żadnego znaczenia dla działania. Obiektyw czyściłem 2 razy przez te 5 lat i sprawuje się znakomicie (wymaga ponownego czyszczenia). Z flattenerem można nim focić na matrycach klasy wielkości ATIK 314 bez widocznych krzywizn.

Obejmy przymocowane są do mega solidnego dovetail'a w standardzie Losmandy który od spodu posiada uchwyt na zamocowanie obiektywu Canon z kamerką SC3 jako szukacz.

 

Robofocus jest w stanie właściwie idealnym (drobne przetarcia na sterowniku), silnik od zawsze był zamocowany do wyciągu i nigdy nie sprawiał żadnych problemów.

Jak widać na zdjeciach robo jest przymocowany do teleskopu za pomocą mega solidnego połączenia wykonanego na moje zamówienie przez zakład ślusarski dzięki czemu brak jest jakichkolwiek ugięć.

 

Kamerka Philips Vesta została zmodyfikowana przeze mnie do poziomu SC3 czyli posiada matrycę Sony CCD ICX424 z pixelem 7.4um więc jest diaaaaaabelnie czuła (czułość klasy Starlight Lodestar lub Atik 16IC tylko 8bit zamiast 16bit). Używałem jej z jako szukacza z obiektywem Canona 18-55mm i świetnie się w tej roli sprawdzała ( kąt widzenia około 20 stopni), przy czasach 2-3s naświetlania ( program Guidemaster) można zrobić Sync teleskopu na gwiazdach klasy 7mag (w mieście).

 

Do wszystkiego dorzucam GRATIS sporo złączek do astrofoto.

 

Uważam, że jest to idealny zestaw do startu w astrofotografii w super cenie.

Dla kupującego z okolic Warszawy zapewniam pomoc rozruchową.

 

Teleskop:

- teleskop + dekiel

- oryginalne oryginalne

- oryginalna przejściówka 2" na 1,25"

- dokumenty

 

Robofocus:

- silnik

- sterownik do PC i ręcznego sterowania robofocusem

- sprzęgło do połączenia silnika z osią wyciągu

- oryginalne blaszki mocowania silnika

- dorobiony system mocowania silnika

- kabel RS232 do silnika

- kabel do wpięcia sterownika do PC + przejściówka COM->USB (działa bezbłędnie)

- dokumenty

 

Kamerka :

- Kamerka VESTA (?) z wbudowanymi kablami USB i LPT do długich czasów

- Lekko skrócona złączka kamerka-> 1,25"

 

Gratisy do zestawu:

- mega solidny dovetail, dość cieżki ale nie do zgięcia wraz z mocowaniem webkama

- złączka 2" z gwintem T2

- TelescopeService przedłużka 50mm do wyciągu 2"

- przedłużka z gwintami T2->T2 - 15mm

- przedłużka z gwintami T2->T2 - 7,5mm

- SUPER ! złączka T2->T2 z mocowaniem filtra 1,25" którą zamówiłem kiedyś w Astrokraku i umożliwia zamocowanie filtra przed kamerą bez stosowania koła filtrowego (dlaczego nikt tego nie robi !?)

 

 

CENY:

- Cały zestaw - 1250zł !!! - Oszczędzasz 250zł !!!

- Teleskop + Robofocus - 1060zł - Oszczędzasz 110zł !

- sam Refraktor - 780zł

- sam Robofocus - 390zł

- Kamerka SC3 z mocowaniem do obiektywu Canona - 210zł

- Złączki po 20zł każda + przedłużka TS za 40zł (w sumie 140zł)

 

IMG_9482_small.jpgIMG_9485_small.jpgIMG_9479_small.jpgIMG_9478_small.jpgIMG_9473_small.jpgIMG_20140727_131123_small.jpgIMG_9486_small.jpgIMG_20140727_130403_small.jpgIMG_20140727_130146_small.jpgIMG_20140727_124609_small.jpgIMG_20140727_124542_small.jpg

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.