Skocz do zawartości

Samyang 8/3,5 UMC CSII Fish-Eye Canon


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wczoraj stałem się posiadaczem ww. obiektywu. Jego wykorzystanie planuję głównie w nocnym astrofoto z canonem 600D, ale nie wykluczam też w dziennej fotografii z ręki. Na jego temat krąży sporo w sumie pozytywnych opinii, pomimo jego niedoskonałości optyki i mydlenia na pełnym otworze, czasem złego skalibrowania pierścienia ostrzenia w niektórych sztukach. itd. Nie wiem czy dobre optycznie sztuki trzeba sobie wybrać selektywnie czy też jest jakaś powtarzalność jakości optyki i generalnie można te szkiełka w większości kupować w ciemno.

 

To czego mi brakuje w sieci, to surowych nieobrobionych fotek referencyjnych np. plansz testowych, na których sam mógłbym porównać odwzorowanie jakości optyki. Prosiłbym użytkowników o wstawienie jakichś cropów z centrum kadru bez obróbki dla różnych przysłon (3.5, 5.6, 8), może tarczy budzika, jakiejś gazety itp.

 

Ps. Podczas wczorajszych prób przy podglądzie LiveView z ustawionym maksymalnym zoomem ekranu LCD, podczas kręcenia pierścieniem ostrości, zauważyłem, że obraz chwieje się i przesuwa w kadrze na boki przy unieruchomionym aparacie. Macie podobne zjawisko u siebie?

 

Ps2. Dziś zrobię jakieś dzienne fotki i wieczorem postaram się coś wstawić do zopiniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na szybko w pracy zrobić kilka zdjęć niestety w JPG. W załączeniu cropy z centrum pełnych klatek EOS600D, robione przy przysłonach 3,5, 5,6 i 8 na ISO100, światłomierz aparatu ustawiany na 0 bez retuszu. Ostrość łapana z podglądem na zoomie Live View, pieścień był na nieskończoności, odległość do okna ok. 10m.

 

Wiem, że nie jest to obiektyw do zoomów, ale szerokiego pola, ale jestem ciekaw czy obiektyw jest przeciętny w swej jakości czy coś z nim jest nie tak, też mając na uwadze te ruchy osi optycznej przy kręceniu ostrością o których pisałem wyżej.

 

Dzięki

 

 

 

3,5.jpg

5,6.jpg

8.jpg

anim.gif

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.