Skocz do zawartości

Kolimator


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Słyszałem że lustro do teleskopu można badać nie tylko na nożu ale także za pomocą kolimatora laserowego. Czy może mi ktoś wyjaśnić zasadę działania tego urządzenia oraz jego budowę?

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą kolimatora laserowego można jedynie poustawiać wszystkie elementy (lustro glowne, lustreko, itp.) tak aby wszystko gralo.

A do badania zwierciadla pozostaje metoda cieniowa z wykorzystaniem noza Foucaulta, Ronchiego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Twoje życzenie marynarzu. Spełnię każde Twoje pragnienie.

Twoja złota rybka

 

Powoli, powoli, Złota Rybko!

 

U mnie gra wstępna, to jak rozstawianie statywu w Poradniku u Bartka na stronie - ok. 1 godziny

 

No i już skoczyło mi ciśnienie. Ręce mi się trzęsą (a nie mam Parkinsona). Oddech trochę szybszy.

 

Ale Twoją szczerą, publiczną deklarację sobie zapamiętam.

 

"Myjcie się dziewczyny! Bo nie znacie dnia ani godziny!" - to hasło przeczytałem na ścianie w damskim prysznicu akademika "Jagienka" Uniwerku AM w Poznaniu. Błagam, tylko nie pytajcie mnie co tam robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się tutaj. Postaram się częściej was odwiedzać. Lubię męskie towarzystwo. Teraz całuski pa, pa biegnę zaliczać literaturę francuską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym wiedział co potrafi zdziałać temat "Kolimator", to uruchomiłbym nowy wątek oparty o teksty ze strony Astrokraka (z opisu szczegółowego teleskopów w ofercie), gdzie pojawiają się erotyki w stylu "maksymalny rozstaw nóg", "średnica pola manewrowego", itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akademika "Jagienka" Uniwerku AM w Poznaniu. Błagam, tylko nie pytajcie mnie co tam robiłem...

 

Nie należy pytać co tam robiłeś ale jak ty sie tam w ogóle znalazłeś. Dla nie wtajemniczonych Jagienka nie posiada prysznicy męskich bo to tylko i wyłacznie żeński akademik. Ale w sumie to ja wiem co ty robiłes pod tym prysznicem chowałeś się przed psem Krasnalem. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarzu to dla Ciebie

 

pika.gif

 

pa pa

 

Ty to masz farta.

Ciekawe co powie Terminator Astrokrak na zaśmiecanie jego forum ;D, a może będzie wyrozumiały dla blondynek ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ukrywa się tam przypadkiem jakaś Crocodilka, lub tez Krokodylka? Śmiało, w stosunku do osobników tego samego gatunku (płci odmiennej) jestem potulny jak baranek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych podtekstów się ostatnio pojawia ;D ;D ;D. El, Ty to jesteś szczęściarz- 2" wyciąg, te serduszko, kąpiele w żeńskim akademiku ;) ::):D . Janusz to chyba wyjechał i nie ma dostępu do netu, bo już by nas rozstawiał po kątach ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy i nie mialem pojęcia że jest już jakiś krokodyl na tym forum ( mimo że inaczej pisany). Co by nie robić kłopotów to przemianuje się do następnego razu, pomyślę tylko na kogo by nie było znowu zamieszania.

 

pozdrawiam

 

Mam nadzieję że Crocodile nie ma mi tego za złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam kolegom - ze ta pani, to - jakby to ujac - z moja ksywka przybyla, wiec prosze nie wcinac sie miedzy "wodke i zakaske"

 

Ty tu nie opowiadaj o wódce i zakąsce tylko przeczytaj co wcześniej napisałeś. Kretaczu

 

Tak samo stane oporem, jak sie jakis Jesion pojawi - nawet w wersji Yesion!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.