Jump to content

Problem z flatami do zdjęć z QHY8L


ŁukaszRachuna
 Share

Recommended Posts

Witajcie, czy ktoś może mieć pomysł, czemu mam efekt antyflata, gdy odejmę w Deep Sky Stacker od klatek light flata? Flaty robiłem już w różnych warunkach, z różnymi pomysłami, na niebie, z koszulką, na białych planszach, i innymi sposobami (by zapewnić równomiernie oświetlone tło, ten sam kąt i ustawienie kamery, itp). Oglądając i porównując te flaty, wychodzą podobnie. Robię je z poziomem tła takim by histogram zaczynał się w okolicach 18000, czyli 1/3 z 65635.

 

Przed flatem klatka wygląda tak:

M42 -010.jpg

 

Po zastosowaniu flata(20 klatek) i 5 klatek light (dla testu) wychodzi mi jakby antyflat:

5 klatek z flatami z koszulki.jpg

 

Nie ma tu jeszcze darków, bo chciałem na razie właściwie to wyflatować, a tu lipa.

Ustawienia w DSS dla klatek FITS z QHY8L to:

ustawienia.jpg

 

Do tego już pomijam fakt, że w miejscu najjaśniejszym, pojawia się jakiś dziwny żółty kolor (bez flata nie ma tego zafarbu):

środek.jpg

 

Poratujecie? Już najróżniejsze próbowałem zastosować opcje, przeczytałem kupę info w najróżniejszych miejscach netu i nic.

Link to comment
Share on other sites

Według tego opisu - http://deepskystacker.free.fr/english/index.html w tym programie użycie samych flatów nie jest możliwe - Any other combination leads to improper calibration so you should stick with one of these 3 possibilities.

 

Ja generalnie darków nie używam ale bez biasów w Maximie herezje wychodzą ;)

Musisz załączyć obrazek flata ze stretchem bo tak to nic nie widać !

Dlaczego nie składasz w Maximie ?

Edited by .zombi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Like
   • 47 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.