Skocz do zawartości

Kopuła Scope Dome 3m


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzedam kopułę Scope Dome 3m.

Skorupa kopuły jest w idealnym stanie. Automatyka to starsza wersja ale nadal działa.

Przy pewnym wkładzie i zaangażowaniu można spokojnie z niej fotografować i obserwować. Miałem plany instalacji tej kopuły w Warszawie ale skończyło się na tym, że cały mój zestaw wciąż stoi u Adama w obserwatorium. Kopułę kupiłem od Bogdana Jarzyny ale jakoś nie mogę się zmobilizować aby ja odebrać więc skoro nie zrobiłem tego przez ponad rok to lepiej będzie sprzedać i niech służy komuś innemu

Cena zawiera wszystkie elementy kopuły wraz z automatyką.

Cena nie zawiera kosztów transportu. Kopuła jest złożona i po uprzednim umówieniu się można ją spokojnie zobaczyć w okolicach Krakowa.

Do kopuły Bogdan dołożył mi mega stabilny statyw pod teleskop - również jest w cenie kopuły.

 

Cena: 9 500 zł

 

 

Link do ogłoszenia Bogdana od którego nabyłem kopułę.

 

http://astropolis.pl/topic/41805-kopua-scope-dome-3m/?hl=kopu%B3a

 

 

post-1628-0-72138200-1375705323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz możesz to rozwinąć

Skorupa kopuły jest w idealnym stanie. Automatyka to starsza wersja ale nadal działa.

Przy pewnym wkładzie i zaangażowaniu można spokojnie z niej fotografować i obserwować

 

Co brakuje ?

Problemy ?

 

................

 

P.S

w tym momencie nie jestem zainteresowany , ale cena bardzo atrakcyjna a ,,,, może na przyszłość chciałem się dowiedzieć co tam jest nie tak , albo właśnie, co brakuje do pełni szczęścia ... żeby to działało jak szwajcarski zegarek ...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rozmawiałem z Bogdanem przed zakupem powiedział mi, że tam jest cierna automatyka do obracania kopuły więc musi być dobrze wypoziomowana aby prawidłowo działała, dodatkowo trzeba wszystkie styki poczyścić (długo była nieużywana), nasmarować i wyregulować pozostałe elementy i oczywiście wszystko ładnie umyć. Wszystkie te operacje i tak pewnie trzeba zrobić przy demontażu i ponownym montażu. Bogdan obiecał, że przy demontażu służy swoją pomocą i wiedzą.

Dodatkowo w shuterze trzeba wprowadzić modyfikacje w postaci napinaczy linki służącej do jego otwierania - inaczej linka co jakiś czas się rozciąga i trzeba regulować (podobno są takie gotowe elementy do zastosowania - rolka na sprężynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.