Skocz do zawartości

Bresser WA 25mm, 2" 70 stopni.


Malybadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziś do sprzedania okular Bresser WA 25mm, 2". Jest to konstrukcja Erfle'a, która oferuje duże 70 stopniowe pole.
Podobnie, jak Hyperiona 8mm, szkiełko to posiadałem w celu ,,wybadania'' jaka ogniskowa będzie dla mnie odpowiednia, do obserwacji rozległych mgławic emisyjnych, takich jak chociażby klasyczny Veil.
Wybór padł na Luminosa 23mm.

Wracając do Bresser-a, okular był dosłownie 2-3 razy w wyciągu, dając dosyć ostre i kontrastowe obrazy z filtrami OIII i UHC-S Baader-a, więc można mieć prawie nowe szkiełko w dużo niższej cenie.

Jest to dokładnie ten okular: http://www.astroshop.pl/bresser-okular- ... 2-/p,23739

Dla zainteresowanych tematem:
Porównywałem go również z GSO SV 20mm oraz 30mm i wydaje mi się, że daje nieco lepszą korekcję astygmatyzmu, mniej ,,maślane'' obrazy oraz wyraźnie dłuższy ER.


Cena: 190zł z wysyłką po mojej stronie.

 

 

Okular moim zdaniem wart jest zakupu, do popularnej Synty 8-10, jako znacznie lepszy zamiennik dla kitowca 25mm.
Bardzo dobrze sprawdza się również z makiem 127 SW, gdzie nie wykazuje winiety.

 

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu na PW, ponieważ cena nie jest sztywna i na pewno jakoś się dogadamy.

 

 

 

20150707_100723.jpg

Edytowane przez Malybadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.