Skocz do zawartości

Synta 8"


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do sprzedania mam znany teleskop Sky-Watchera: Synta 8".

 

Kupiony w 2008/2009 roku (nie pamiętam niestety dokładnie) w Delta Optical. Optyka w stanie idealnym, lustro czyszczone w październiku 2014 (można sprawdzić w historii moich tematów, zamieszczałem zdjęcia).

Teleskop posiada normalne ślady użytkowania- lekkie zarysowania itd. Oderwany jest fragment gumy na pokrętle wyciągu (od mrozu). Redukcje są trochę przebarwione od słońca z koloru czarnego na złoty. Oczywiście jednak nie wpływa to w ogóle na jakość obrazu, i jeśli ktoś kupuje by popatrzeć PRZEZ teleskop a nie NA teleskop, to będzie zadowolony.

 

synta.jpg

 

Więcej zdjęć mogę zrobić jutro albo wyślę zainteresowanym na PW.

 

W skład zestawu wchodzi:

-teleskop Synta 8" z montażem Dobsona

-2 okulary: Super 25mm oraz Super 10mm (nieużywane)

-szukacz 8x50

-filtr słoneczny z folii Baadera własnej konstrukcji

 

Cena: 800zł.

Odbiór: bardzo mocno preferowany osobisty w Ostrzeszowie (Wielkopolska). Mogę dowieźć do jakiejś rozsądnej odległości (powiedzmy 50 km) po umówieniu się.

Sprzedaję gdyż mam w planach przesiadkę na większą aperturę. Teleskop służył mi świetnie przez wiele lat, zobaczyłem nim naprawdę sporo. Polecam, chociaż zainteresowani wiedzą, co to za sprzęt.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.