Skocz do zawartości

Wyprawa na całkowite zaćmienie słońca - 9.03.2016 - Indonezja


Maciej Szupiluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za radą Paethera podejmuję tu temat wyprawy do Indonezji.

Zasadniczo poszukuje osób które już planują lub chcą chcieć planować taki wyjazd.

 

Osobiście byłem na ostatnim marcowym zaćmieniu Spitsbergenie - i tak mi się spodobało, że będę na wszystkich kolejnych, kosztowo mnie to ~3000 PLN.

 

Temat z czasem będę uzupełniał o następujące elementy:

  1. Miejsce obserwacji - miasta z lotniskami w obszarze zaćmienia
    1. Palambang - najtańsza opcja
    2. Terente - najlepsza pogodowo opcja
    3. Palangkaraya
    4. Balikapapan
    5. Palu
    6. Przelot czarterowy organizowany przez Xaviera Jubilera (tego pana nie trzeba przedstawiać) :) na trasie Terente - zaćmienie - Dżakarta.
  2. Koszt przelotu:
    1. Wszystkie połączenia jakie do tej pory odnalazłem sprowadzają się do 3 lotnisk - Amsterdam, Paryż, Dżakarta.
    2. Obecnie cena lotu w obie strony do Palemabng z Warszawy przez Amsterdam, Dżakartę to koszt 2500 PLN w obie strony.
  3. Skład ekipy:
    1. Ja :)...
  4. Koszt zakwaterowania:
    1. Przyzwoite hotele od 120 zl za dzień.
  5. Plan wyprawy:
    1. Wylot z WAW 3 marca, powrót 13 marca.
  6. Szczepienia obowiązkowe:
  7. Sprzęt:
    1. Jeszcze w magazynie... albo jeszcze w fabryce, planuje zakup na ta okazje Sony Alpha 7

Osoby chętne wziąć udział w wyprawie proszę o dopisanie się do tematu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maćku!

 

Ja też planuję wypad do Indonezji na marcowe zaćmienie, z tym, że mój "profil" wyjazdu jest prawdopodobnie (?) inny niż Twój. Tani tramping z plecakiem -zwiedzanie plus jakieś trekkingi, a zaćmienie niejako przy okazji. Podobną modą zaliczyłem zaćmienia w 1999 (Węgry), 2006 (Turcja), 2008 (Syberia), 2009 (Chiny). Ekipy jeszcze nie mam, też będę szukać współtowarzyszy, chętnie wymienię się informacjami logistycznymi (widzę,że temat przelotów masz bardziej ogarnięty ode mnie).

 

Ze względu na koszty i opcje krajoznawcze na zaćmienie wybrałem Sumatrę (jest tam co robić przez parę tygodni), z tym, że raczej nie samo Palembang, ale wyspę Bangka opodal (blisko, względnie łatwy dostęp promem/statkiem wprost z Palembang). Prawdopodobnie będą tam lepsze warunki, niż w głębi lądu. Co do innych miejscówek:

 

-Balikpapan, Palangkaraya i reszta Borneo odpada ze względu na pogodę

 

-Ternate (chyba o nią chodzi, bo Terente nie znalazłem)/Halmahera bardzo daleko, kwestia transferu na/z izolowanej wysepki na "dalszym końcu" Indonezji

 

-Palu na Celebes też dość daleko, choć sama wyspa jest jedną z perełek w sensie krajoznawczym; samo Palu leży blisko brzegu pasa zaćmienia, trzeba by się transferować gdzieś bliżej Poso; nie pamiętam, jak z połączeniami do Palu, bo na Celebes lata się głownie do miast Makasar i Manado, a Palu jest w pół drogi miedzy nimi; ważne: leży też pomiędzy południkowymi pasmami górskimi, murowane kłopoty z lokalnym zachmurzeniem

Sprzęt biorę mobilny: filtry, mała lornetka, refraktor 80/400, aparat, statyw(y).Na Sumatrze zwiedzanie, w tym jakieś treki po dżungli i na wulkan.

Pozdrawiam

-J.

P.S. Ja jestem sfera niskobudżetowa w podróży. W tej części Azji 120 złociszy za nocleg to chyba sporo, z tym, że ja akceptuję nawet standard nory ;)

Edytowane przez Jarek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

tak na szybko, żeby to też za bardzo autoreklamą -: choć uwaga! to jest wyjazd z biurem, więc komercja :- nie pachniało - razem z Jurkiem Arsobą zbieramy ekipę na wyjazd do Indonezji na zaćmienie Słońca, a jak komuś trzy tygodnie to za długo, to jest też opcja 2 tygodniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.