Skocz do zawartości

Zestaw do astrofoto (NEQ6, TS65Q, 1100D, Guider)


Qbszon

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiś czas odpuszczam sobie astrofoto. Niestety, ze względu na obecne miejsce zamieszkania zabawa totalnie mija się z celem, żeby ustrzelić cokolwiek trzeba jechać 50km za miasto a potem zasilać się z zapalniczki samochodowej i baterii - przy korzystnych wiatrach może uzbieram ze 2h materiału. Jak potem wchodzę na fora i widzę, że chłopaki pokazują zdjęcia po kilkanaście godzin naświetlania to dostaję takiego bólu dupy, że żona nie nadąża z gotowaniem bigosu (#pdk). Tyle tytułem wstępu, lecim:

TS65Q - znany i lubiany refraktorek. Stan bardzo dobry, może jakieś małe paproszki na optyce ale to jak zawsze. W zestawie
obejmy, dovetail, extender bodajże 35mm, szklany filtr słoneczny, walizka. Kupiony tu na forum jakieś pół roku temu. Użyty może z 6 razy. Cena 2200 zł, czyli tyle ile sam zapłaciłem, z tym że bez dovetaila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NEQ6 - kupiony z 1,5 roku temu forum obok. Była to jedna z gorszych decyzji jakie podjąłem - przesiadłem się z heq5 bo była dobra okazja no i 'kiedyś' miałem focić cięższym sprzętem. Do końca fociłem lekkim, a targanie tego bydlaka po wsiach przyprawiło mnie o kilka siwych włosów. Co mogę o nim powiedzieć... Wydaje mi się, że można by go trochę podregulować (luzy), ja temat olałem - przeważenie jednej strony + guiding załatwiało problem. Poprzedni właściciel używał go intensywnie, ja też (w sensie zwiedził ze mną pół Małopolski) - także NOSI ślady użytkowania. Mechanicznie wszystko w porządku (poza tym luzem), ale jak kupujący jest sprzętowym pedantem i ogląda niebo przez okno, to dla dobra obu stron lepiej sobie odpuścić. Cena 2400 zł (również tyle ile sam zapłaciłem...z tego co pamiętam) - w tym przypadku odbiór niestety TYLKO osobisty (Kraków bądź Częstochowa)

Guider - z QHY5 (czerwona) i Celestrona 70/400. Na kamerkę gwarancja z teleskopy.pl do sierpnia 2016. W zestawie dovetail, extender i regulowane pierścienie + oczywiście kable st4 i usb (teleskopy nie dały..). UWAGA - INSTALACJA STEROWNIKÓW DO STAREJ QHY5 TO KATORGA. Jak już komputer ogarnie co właśnie zostało podpięte to jest git, zestaw zawsze wszystko prowadził i nie było żadnego problemu. ALE na początku wymaga trochę cierpliwości, więc uczciwe ostrzegam. Cena 750 zł

Canon 1100d full spectrum mod + Astronomik CLS CCD clip in - aparat też na forach kupiony, filtr jeszcze w astromarkecie :D Wszystko w bardzo dobrym stanie - jedynie aparat w okolicach wejścia usb ma wycięty mały fragment obudowy - poprzedni właściciel chcial zrobić chłodzenie, ja odpuściłem. Zestaw bardzo dobrze spisuje się pod miejsko/podmiejskim niebem. Cena 1000zł.

Zdjęcia sprzętów i przebieg Canona postaram się wrzucić jutro wieczorem - nie chce już mi się iść do garażu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS65Q - w trakcie realizacji
Guider - w trakcie realizacji

NEQ6 - Oczywiście jest to wersja synscan ze statywem 2" + 3 przeciwwagi (dwie 'duże', jedna 'połówka'). Zdjęcia tak jak pisałem, dzisiaj wieczorem. Pierwszy napisał AstroLutek, więc on ma pierwszeństwo

 

@Winter wolałbym jednak sprzedać jako całość z aparatem

Edytowane przez Qbszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia montażu -> https://drive.google.com/folderview?id=0Bz3Bp0BEB5OHWE1lU1dFZElmVFU&usp=sharing

Migawka aparatu ma 41332 klapnięć, wg. internetu powinna zrobić jeszcze co najmniej drugie tyle. Sprzęt polecam, razem z filtrem i ruskim obiektywem można strzelić z 250k miasta dzień po pełni np taką hameryke

post-26112-0-83049500-1455308450_thumb.png

Edytowane przez Qbszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.