Skocz do zawartości

Sterownik do montaży - AstroEQ - KIT do poskładania


AstroLutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostał mi się jeden KIT AstroEQ do samodzielnego zmontowania. Zawiera Płytkę PCB (oryginalną), obudowę Hammond, wszystkie elementy elektroniczne w tym zaprogramowane mikrokontrolery PIC jak i ATmega. Tak że wystarczy polutować i w zasadzie urządzenie gotowe. Piszę "w zasadzie" bo trzeba jeszcze dokupić kontrolery silników krokowych. W zależności jaką rozdzielczość nam trzeba to trzeba się zaopatrzyć w jeden z modułów fimry POLOLU: A4988 ze sterowaniem 1/16 lub DRV8824 ze sterowaniem 1/32. Koszt już znikomy.

 

Wszystkie elementy tego zestawu zostały zakupione w Farnell UK a co za tym idze są to dokładnie te same które autor projektu stosuje u siebie. Ma to głównie znaczenie w przypadku rezonatorów kwarcowych których stabilność przekłada się na dokładność pracy całego urządzenia.

 

Wszystkie potrzebne informacje są do ściągnięcia ze strony autora projektu. https://www.astroeq.co.uk/tutorials.php

 

O czym zapomniałem wspromień to to że AstroEQ jest w pełni kompatybilne z EQMODem a co za tym dzie wszyskie funkcje montaży SkyWatcher są dostępne więc GoTo, kalibracja, Pule Guide, itp. Dla dociekliwych dodam że istnieje możliwość podłączenia pilota SynScan z odrobiną przeróbek w samym AstroEQ.

 

AstroEQ można zaadaptować do dowolnego montażu z dowolnym silnikiem krokowym i dowolną przekładnią. Wszystkie te parametry ustawia się potem podczas konfiguracji.

 

Cena za komplet - 225zł wraz z kosztami wysyłki.

 

IMG_1308.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę polecić ten zestaw, dziś do mnie dotarł i właśnie polutowałem. Otworki są bardzo dobrze metalizowane i lutuje się bardzo przyjemnie. Cyna przepływa swobodnie między punktami i nawet w ciaśniejszych miejscach i nie trzeba dłużej przygrzewać :) Wieczorem uruchomienie, jutro zdam relację. Pozdro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.