Skocz do zawartości

Meteoryt???


marcin.p1

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, jeszcze mam ciarki na plecach jak myśle o tym.

A mianowicie czy ktoś dzisiaj około godziny 20:45 obserwował niebo gwiazdozbiór Wożnice ? Ja ustawiając teleskop z zamiarem focenia po raz 1 M51 oraz patrząc w okular ustawiając ostrość nagle na teleskopie zobaczyłem bardzo jasny błysk jak by ktoś latarką przyświecił z góry, odruchowo odwróciłem głowę i zamurowało mnie. Przez Woznice od Capelli po skosie w dół nie wiem już sam czy to meteoryt czy nie ale bardzo jasny obiekt ok. -7 mag przeleciał może to trwało jakieś 5-7 s ale jak! Musiał być nisko bo normalnie widziałem jak się pali w atmosferze i odpadają szcżątki jescze się palące koloru ciemny pomarańcz. Nie wiem jak to opisać bo jeszcze dochodzę do siebie, pierwszy raz takie coś widziałem.

Tak to wyglądało jak scena z Grawitacji pod koniec filmu 77 min 54s jak się rozlatują na szczątki.

 

http://m.cda.pl/video/114527cc

 

Nie wiem może też ktoś to widział, nagrał ?

Edytowane przez marcin.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam "to" także !!! Szukałam informacji w necie ale nic oprócz Twojego postu nie znalazłam... Niesamowite przeżycie :) Wyszłam z psem na spacer około 20.30/40, podniosłam głowę żeby spojrzeć w niebo i na północnym wschodzie zobaczyłam błysk i lot w kierunku wschodnim jasnego, świetlistego obiektu z długim, skrzącym się ogonem. Widać też było bardzo wyraźnie gołym okiem odpadające od obiektu kawałki, które w ogonie błyszczały jak sztuczne ognie i gasły. Na kilka chwil pozostał na niebie jaśniejszy ślad. Cały lot do momentu aż obiekt zgasł trwał według mnie około 5-7 sekund... Pomyślałam, że to meteoryt ale nie znam się na tym kompletnie... Pooglądałam filmy o meteorytach i pasowałoby to do obiektu który widziałam... Może jeszcze oprócz nas ktoś "to" widział :)?

Edytowane przez Kasia Ż
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.