Skocz do zawartości

Napęd GOTO MEADE pasujący do EQ-5 / LXD75 / EXOS-2 z modułem BT


DexterX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do sprzedania napęd MEADE zdjęty z montażu LXD75. Pasuje do wszystkich klonów tego montażu - czyli do Skywatcher EQ-5, Bresser EXOS-2 i podobnych.

 

Napęd z widocznymi śladami użytkowania typu rysy na plastikach, trochę sfatygowane, ale sprawne przewody. Ma też przeróbki - dodane dodatkowe gniazdo zasilania 5.5/2.1 (oryginalne też działa, ale jest w mniej popularnym standardzie 5.5/2.5) oraz zaślepioną dziurkę w obudowie (poprzedni właściciel wyprowadził przewód zasilania nacinając obudowę).

 

Ogólnie - napęd w pełni sprawny, zębatki nie pouszkadzane, silniki i enkodery w pełni sprawne. To co napisałem powyżej ma bardziej znaczenie kosmetyczne niż użytkowe.

 

Do napędu PODŁĄCZONY NA STAŁE MODUŁ BLUETOOTH!

W związku z podłączonym modułem zostało delikatnie przerobione gniazdo RJ-12 na pilocie - wyprowadzone jest tam dodatkowo zasilanie 12V (lepiej nie podłączać pilota przez to gniazdo laptopa przez RS-232, tym bardziej, że nie jest to ze względu na moduł BT potrzebne).

 

Dzięki modułowi BT możliwe jest bezprzewodowe sterowanie montażem z laptopa posiadającego kartę BT i zainstalowaną platformę ASCOMM.

MOŻLIWY JEST TEŻ GUIDING!

 

Instalacja napędu jest bardzo prosta, to parę minut pracy.

 

W zestawie napęd (moduły na obie osie), zębatki na osie, kluczyki potrzebne do instalacji, pilot z podłączonym do niego modułem BT, przewód do zasilania.

Cena 750 PLN z wliczoną wysyłką.

 

Na zdjęciach pokazany jest napęd zamontowany na montażu EXOS-2 (który nie jest przedmiotem sprzedaży).

Naped1.jpg

Naped2.jpg

Naped3.jpg

Naped4.jpg

Naped5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne. Napęd i pilot w pełni sprawny, a trudno nawet samemu przerobić EQ-5 na goto w niższej cenie. Ten montaż przerobiłem na ASTROEQ (łatwiejszy do guidingu), ale kosztowało to około 400 PLN i to bez możliwości podłączenia ręcznego pilota ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.