Skocz do zawartości

Włamanie na moje www :(


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie: HACKED BY SCORPIONHACKERS SECURITY TEAM .

I pytam się dlaczego?

Komu się to oplacało?

 

Przepraszam, że wylewam swoje żale na forum, ale troszkę mnie to podłamało :(

 

Co mam z tym teraz zrobić??

Czy jest sens w zgłaszaniu takiego faktu na policję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie: HACKED BY SCORPIONHACKERS SECURITY TEAM .  

I pytam się dlaczego?

Komu się to oplacało?

 

Przepraszam, że wylewam swoje żale na forum, ale troszkę mnie to podłamało :(

 

Co mam z tym teraz zrobić??  

Czy jest sens w zgłaszaniu takiego faktu na policję??

 

miales pecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie usuneli czy plikow ze serwera a jesli tak to piwinieneś mieć kopie tych plikow na komputerze, to podstawa wrazie włamania hacerskiego na serwer.

 

Jeżeli wiesz, że ktos ci shackował sewer powinieneś to natychmiast zgłosić do administratora głównego. Np. Republika.pl ma serwery darmowe to jesli wlamna ci się na serwer republiki to powinieneś do nich w tej sprawie napisać post. Chyba że ktoś ci zwyczajnie złamał hasło wtedy to nic nie poradzisz tylko zmienić haslo i wstwić nowe pliki.

 

Najlepiej zapytaj sie na www.oc-forum.org - to profesjonalne forum i są tam osoby, które znają się na takich sprawach.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że uzywasz jednego z popularnych systemów portalowych, one są podatne na takie włamania 8) Prawdopodobnie w jakiś sposób nieporządane osoby uzyskały dostęp do uprawnień administratora. Niema co załamywać rąk bo widze że większych szkód ci "hackerzy" prawdopodobnie jacyś gówniarze, nie wyrządzili. Taka moja teoria, ale sprawdz jeszcze dokładnie, niemniej według mnie wina leży po stronie dziurawgo skryptu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmienić serwer.

 

Teraz spojrzałem, to jest robione w php tak? - racja musiałeś mieć jakis błąd w skrypcie. :)

 

Zarejestruj sie na www.oc-forum.org i zapytaj się ich oni znają się na PHP.

 

Do zacytowanej wypowiedzi: A co da zmiana serwera?

 

pozadrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co da zmiana serwera?

To, że ryzyko ponownego włamania będzie raczej mniejsze :? Na wypadek gdyby "hakerzy" lubili wyrządzać szkody na opanowanym przez nich serwerze kolegi.

 

Pomijając oczywisty fakt iż na innym serwerze strona będzie w miarę czytelna bo obecne reklamy lycosa czynią z niej zupełne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest malo prawdopodobne, pozatym administracja serwera Lycosa gdyby na innych stronkach z serwera Lycosa działo się to samo napewno by reagowała.

Tylko szczerze to co ma serwer do skryptu stronki? Na serwerze można złamać jedynie hasło :? :)

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest malo prawdopodobne, pozatym administracja serwera Lycosa gdyby na innych stronkach z serwera Lycosa działo się to samo napewno by reagowała.

Zmiana serwera na coś lepszego od lycosa bo jak pisalem jego reklamy psują caly klimat witryny. Ja na przykład czym prędzej uciekam z takich stron ponieważ reklamy czynią potęzny harmider na monitorze. Nie wspominając o wyskakującym pop-up'ie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati, tutaj się z Tobą zgodzę.

 

Wszystkie reklamy wrzucane przez lycosa niszczą wizję autora strony i utrudniają korzystanie z niej.

Wiadomo, ze reklamy mozna zablokować, ale trzeba liczyc sie z tym, ze nie kazdy uzytkownik internetu takowe blokady posiada.

 

Oczywiście włamanie nie mialo nic wspolnego z serwerem, ale z dziurawym w jakims miejscu skryptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest malo prawdopodobne, pozatym administracja serwera Lycosa gdyby na innych stronkach z serwera Lycosa działo się to samo napewno by reagowała.

Zmiana serwera na coś lepszego od lycosa bo jak pisalem jego reklamy psują caly klimat witryny. Ja na przykład czym prędzej uciekam z takich stron ponieważ reklamy czynią potęzny harmider na monitorze. Nie wspominając o wyskakującym pop-up'ie :|

 

Sorka ale my tu o czymś wogule innym piszemy dlatego nie zmieniaj tematu. Piszemy o zabezpeiczaniach i bezpieczności użytkowania serwera.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Strona juz jest naprawiona.

 

Tylko ciekawe na jak długo...  :|

 

Mariuszos radze ci zrezygnować z tych gotowych skryptów php. Lepiej zrobić coś własnego choćby w naprostszym htmlu i umieścić na jakimś szybszym i wolnym od reklam serwerku.

Ogólnie zasada jest taka im mniej wodotrysków tym stronka bezpieczniejsza :D a pozatym przecież chyba chodzi ci o treść a nie o oprawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a pozatym przecież chyba chodzi ci o treść a nie o oprawe ?

 

Oprawa wedlug mnie jest bardzo ważna choć treść jeszcze ważniejsza. Znam stronki na ktorych oprawa jest bardzo ładna ale autor ma na niej mało albo znikomo swoich treści i bardziej dba o to, żeby stronka ładniej wyglądała a teksty autora byly szybko napisane.

 

Pozatym najbardziej nie lubie tego jak ktoś robi stronke o astronomii i ma sprzęt chociażby lunetke czy lornetke a praktycznie nie obserwuje nieba tylko skupia się na stronce. Dlatego jak widze stronke z fajną grafiką a opisem np. 4 obiektów to daje ocene 1. No chyba, że ktoś dopiero z obserwacjami zaczyna.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszos radze ci zrezygnować z tych gotowych skryptów php. Lepiej zrobić coś własnego choćby w naprostszym htmlu i umieścić na jakimś szybszym i wolnym od reklam serwerku.  

Ogólnie zasada jest taka im mniej wodotrysków tym stronka bezpieczniejsza  a pozatym przecież chyba chodzi ci o treść a nie o oprawe ?

 

Jedną z rzeczy o które mi "chodzi" jest czas. Tworzenie witryny od zera w html-u, potem aktualizowanie jej i wszelkie inne zmiany są bardzo czasochłonne. Strony oparte na php są dużo bardziej przystępne w obsłudze. Takie jest moje zdanie.

 

Jak widać na razie nie mam nawet czasu, zeby zwiększać wartość merytoryczną tej strony, a co tu dopiero mowić o zabawach w tworzenie jej od podstaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Php przyspiesza wszystko baaardzo i upraszcza obsluge. Zastosowania nie musza byc takie zaawansowane jak SQL. Mozna sobie uproscic zycie bardzo latwymi bajerami.

Np. linkownia: mamy bardzo duzo linkow ktore powinny wygladac tak samo. A nuz zachce sie nam zmienic ich wyglad...... trzebaby zmieniac we wszystkich, a dzieki php (za pomoca na przyklad funkcji) mozemy szybko wszystko kontrolowac - podobnie w przypadku galerii. Nie mowiac juz o oprawie graficznej - jesli chcemy np. zmienic size czcionki to zmieniamy tylko w naglowku, a zmiana zastosuje sie sama dla wszystkich dokumentow.

Wtedy wiecej czasu zostaje na skupienie sie nad trescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cdev jest dokładnie tak jak piszesz, php to blogoslawienstwo. Ja nie wyobrazam dzis sobie powaznego serwisu chocby w czesci nie opartego na php. Jednak te wszystkie uproszczenia niośą za sobą duże ryzyko i w rękach niedoświadczonego webmastera prowadzą do takich własnie sytuacji jaka spotkała Mariuszos. Nie mówie tu już o gotowych systemach portalowych dostepnych powszechnie w sieci, które często właśnie są dziurawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cdev jest dokładnie tak jak piszesz, php to blogoslawienstwo. Ja nie wyobrazam dzis sobie powaznego serwisu chocby w czesci nie opartego na php. Jednak te wszystkie uproszczenia niośą za sobą duże ryzyko i w rękach niedoświadczonego webmastera prowadzą do takich własnie sytuacji jaka spotkała Mariuszos. Nie mówie tu już o gotowych systemach portalowych dostepnych powszechnie w sieci, które  często właśnie są dziurawe.

 

To jest prawdziwa racja. Niedoświadczony webmaster może mieć w php wlasnie takie problemy jak MariuszOS, jednak od czegos trzeba zaczynać. Jednak jeśli ktos uzywa gotowych skryptów PHP tylko dlatego, ażeby lepiej funkcjonowala stronka to jest w błędzie ponieważ gotowe skrypty najczęściej są łamane przez hakerów. Dobrze, że nie natrafiłeś na Crackerów ( pewnie wielu się jeszcze z tym określeniem nie spotkało. Crackerzy to coś takiego jak Haker tylko że Cracker niszczy dane strony. ) Haker tylko jakby wlamuje się na stronę ale nie uszkadza jej, choc to także jest niepożądany gość na wirtynie www. Za hakerstwo, także można iść do więzienia. Ale o łamaniach dostępu do wirtyn www to już wyższa programistyka. :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<astro_amator napisał>

 

<Ati napisał:

Polecam zmienić serwer.>

 

 

<astro_amator napisał:

 

Do zacytowanej wypowiedzi: A co da zmiana serwera?

 

pozadrawiam. >

 

Chodzi mi o to, że pisałeś nagle o zmianie serwera, a gdy cię zapytałem "A co da zmiana serwera" - zaczełeś pisac o reklamach :salu: choc z poprzedniego postu wynikało, że piszesz o zmianie serwera ponieważ ma to coś do włamań hakerskich 8)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<astro_amator napisal>

Mam nadzieje ze nie usuneli czy plikow ze serwera a jesli tak to piwinieneś mieć kopie tych plikow na komputerze, to podstawa wrazie włamania hacerskiego na serwer.

 

Jeżeli wiesz, że ktos ci shackował sewer powinieneś to natychmiast zgłosić do administratora głównego. Np. Republika.pl ma serwery darmowe to jesli wlamna ci się na serwer republiki to powinieneś do nich w tej sprawie napisać post. Chyba że ktoś ci zwyczajnie złamał hasło wtedy to nic nie poradzisz tylko zmienić haslo i wstwić nowe pliki.

 

Najlepiej zapytaj sie na www.oc-forum.org - to profesjonalne forum i są tam osoby, które znają się na takich sprawach.

 

pozdrawiam.>

 

W tym tekście popełniłem przez przypadek maly blad, pisząc ze mozna wejsc na serwer bez zlamania hasla. :Boink: . Sorka wiem, że niektórzy w takich sprawach są mało obeznani ( pewnie i ty Ati i dlatego przepraszam jeśli tym moim zacytowanym postem wprowadziłem cie w błąd ). :Boink: . NIESTETY ALE BEZ ZŁAMANIA HASŁA NIE MOŻNA WEJŚĆ NA SERWER OBSECEGO USERA! :) - Wniosek jest taki, że zmiana serwera nic nie da. :) Czyli jednak mam racje ale moze wprowadzilem cie w błąd tym postem, który zacytowałem. Muszę uważać bardzo bo jak widac niektórzy moge niedoświadczonych wprowadzić w błąd mam nadzieję, że wszystko już wyjaśniłem. :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i ty Ati i dlatego przepraszam jeśli tym moim zacytowanym postem wprowadziłem cie w błąd

Obeznany nieobeznanego wprowadza w błąd :wink:

NIESTETY ALE BEZ ZŁAMANIA HASŁA NIE MOŻNA WEJŚĆ NA SERWER OBCEGO

Chyba się nie rozumiemy. Więc spokojnie. Skoro stronka kolegi zostala zmieniona pod względem treści to wniosek z tego taki, że ktoś zna haslo kolegi :wink:

Jeśli ktoś zna haslo kolegi to może zmienić haslo na inne :wink:

Jeśli ten ktoś juz zdola zmienić haslo to kolega posiadacz stronki nie bedzie mial do niej dostepu administracyjnego :wink:

Skoro kolega posiadacz stronki posiada domene (prv.pl) to zawsze może zmienić przekierowanie na inny adres. Więc zmiana serwera nie zrobi większego problemu.

Może nie przeczytalem calego wątku zanim wyslalem pierwszą wiadomość. Przepraszam. Ale chyba nie ma sensu walić się młotkiem po głowie ponieważ to znacznie zapewne pogarsza samopoczucie :wink:

:Boink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.