Skocz do zawartości

Astrofotografia Planet 150/750


Ziemianin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem Newtona 150/750 :) Po wielu obserwacjach wywnioskowałem że najbardziej interesują mnie obiekty Układu Słonecznego. Jak pewnie większość astroamatorów po jakimś czasie chcę zaczął focić obserwowane obiekty. Nie posiadam lustrzanki. Słyszałem ,że fotografując planety wielu ludzi używa Webcamów. Są stosunkowo tanie i metodą avikowania da się otrzymać znośne obrazy. Niedawno przeglądając sklep teleskopy.pl natknąłem się na takie coś:

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4093&lunety=Kamera_2_MPix_Full_HD_do_mikroskop%F3w_i_teleskop%F3w_(Bresser)

Czy owa kamera nada się do tego teleskopu o małej ogniskowej( zawsze mogę dać barlowa 2x)?

Czy jest sens inwestować w coś takiego do astrofotografii planet?

Nie posiadam budżetu na zakup lepszych sprzętów, więc nie liczę na super jakość zdjęć

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Ziemianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno będziesz potrzebował soczewkę Barlowa przy tak małej ogniskowej teleskopu, dodatkowo by przyciemnić trochę obraz planet - zmniejszenie światłosiły zestawu, o tej kamerce nic nie słyszałem, więcej osób używa jednak sprzętów QHY czy ASI, sprawdź ceny nie drogich kamerek firmy ASI - oraz zdjęcia planet jakie z nich wychodzą, bardzo fajne. Dodatkowo Masz opcję zakupu kamery kolorowej albo monochromatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak, ale jest to dość karkołomne zadanie, bo trzeba się wyposażyć w szukacz, najlepiej kątowy wraz z możliwością podpięcia okularów, dać okular z krzyżem celowniczym i cały czas podczas awikowania starać się utrzymać obiekt w środku okularu. (tam śa 4 linie wyznaczające środek pola z tego co pamiętam) - ale zwykły szukaczowy krzyż też by dał radę.

Bo jakoś nie wyobrażam sobie patrzenia na podgląd z kamerki na laptopie i kręcenie pokrętłami w montażu paralaktycznym :)

 

większość odchyleń program alginujący klatki powinien wyrównać.

 

ale jest to mocno upierdliwe i lepiej się wyposażyć w najtańszy chociaż napęd do danego montażu.

Edytowane przez Ura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.