Skocz do zawartości

Vixen LVW 8mm


quasar38

Rekomendowane odpowiedzi

:Cheers: właśnie odebrałem od kuriera z DO prześliczne szkiełko Vixena :!: Zimny i ciężki.. solidny i perfekcyjnie wykonany.. Dzisiaj zapowiada się ładne niebo więc trzeba go wrzucić do wyciągu i sprawdzić :) Ach jakie to przyjemne :) dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi wybrać ten okular :salu:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) gratuluję ! :Beer: nie jest pewnie taki ciężki dla portfela :) ale ja w Twoim wieku mogłem tylko pomarzyć o prawdziwych szkłach do obserwacji.. Lokałeś juz przez Synte tym Plosslem? U mnie następny w kolejce to Ortho Baadera ktore wkrótce pojawi się w ofercie DO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie lukałem jest u mnie dopiero od 2 godzin a pogoda niestety się nie zapowiada... :(

Jak długo od zamówienia na niego czekałeś?
- jeżeli chodzi o mnie to zamówienie złożyłem w niedziele i już we wtorek byli ale niestety mnie nie było w domu.

Tego Vixena zamówiłem na zaćmienie, ale przymierzam się do jakiegoś porządniejszego - chętnie poczytam potem opinię o tym 8mm Vixenie :) :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Oskarze :shock: a jeszcze niedawno twierdziłeś że Lantany są ciemne wporównaniu z innymi oklarkami, to co tu tym razem "zciemniasz" :wink:

 

Lantan ściemnia - oczywiście! Dlatego nadaje się do planet. Nigdzie nie napisałem że daje jakis ultra jasny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ściemniasz! Nigdy nawet nie starałeś się wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, twierdząc uparcie, wbrew opiniom obserwatorów, że ilość szkła w okularze nie ma znaczenia na obraz.

 

Poza tym doskonale wiesz o czym piszę - falsa demonstartio non nocet Mistrzu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze drogi weź mnie nie rozbawiaj cytatami z klasyki :lol:

Wiesz dobrze że odpowiednio dobre warstwy i np 6 soczewek Lantana przepuszczą więcej światła niż np 4 soczewki Plossla czy Ortoscopa i gorsze warstwy przeciwodblaskowe, to można łatwo wyliczyć i nie podlega dyskusji pod warunkiem że do porównania weźmiesz okularki o identycznej ogniskowej i ten sam teleskop :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało wzięte , zostało porównane. Wszyscy uczestnicy testu stwierdzili ze lantan soligora jest CIEMNY !!!!

 

DaVe

 

Chyba sam probujesz wciskać nam ciemnotę Dave że walisz takie farmazony, to trzeba zbadać labolatoryjnie i obiektywnie a nie przez subiektywne czy zasugerowane porównanie.

Proszę o konkrety na jakim obiekcie testowaliście, na jakim teleskopie i z jakimi okularami porównawczymi, wtedy porozmawiamy o faktach pomiarowych a nie domniemaniach i roboczych hipotezach :salu:

Rozumiem że test odbył sie w jednym miejscu i czasie, czekam spokojnie na dane jeśli oczywiście istnieją :roll:

 

Ps. Wszystkie Lantany pochądzą z tej samej faktorii z Kraju Kwitnącej Wiśni i śmiesz twierdzić że są ciemne :shock: to cię Japońce załatwią jak to przeczytają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby

Ja Oskar PiotrZ i wieeele innych ktore sie przewinely prze kilka miesiecy obserwacji . Testy wykonywane WIELKROTNIE na teleskopie newtona 3501800 z uzyciem okularów lantanowych SOLIGORA oraz wszelkiej masci innych okularow od ploosli NPZ do NAGLERÓW

 

Obiekty. Praiwe pół nieba mielismy okazje przeczesac tym teleskopem i tymi okularami !!

 

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW to mam w bardzo gdzies labolatoryjne badania kiedy i mnie i innym bardziej doświadczonym obserwartorom wyraźnie sie klaruje opnia ze LANTAN JEST CIEMNYM okularem

 

Otóż to. Co komu po teoretycznych wynikach, skoro empiryczne badania dają inny efekt? Takie laboratoryjne sprawdzanie troche pachnie mi kreatywną astronomią :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niegrzecznym i nie zmuszaj mnie do tego młody człowieku ale jeśli nie uznajesz wyników labolatoryjnych i miarodajnych badań to sam jesteś delikatnie mówiąc "oświecony inaczej" :lol::lol::lol:

Powiesz z czym je porównywaliście czy będziemy się dalej gonić w słowną ciuciubabkę bez danych pomiarowych :buahaha:

 

Ps. Bez urazy Dave ale to fakty się liczą a hipotezy padają jedna za drugą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Bez urazy Dave ale to fakty się liczą a hipotezy padają jedna za drugą !!!

 

Fakt jest jeden podstawowy: lantan jest ciemny. Dowód: obserwacje wielu osób. Więc Janusz Twoje twierdzenia pozostają tylko nie sprawdzonymi hipotezami. Pokaż nam jakieś obiektywne wykresy lub wyniki badan, z których będzie wynikać Twoja hipoteza. Wtedy będzie podstawa do dyskusji. Na razie to my twierdzimy że lantan daje ciemny obraz i mamy na to potwierdzenie wielu osób. A Ty uparcie twierdzisz swoje, nie podając żadnego dowodu na poparcie swych tez. Więc po prostu ich nie masz i jesteś gołosłwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten lantan przez który miałem okazję popatrzeć przez 10 min zanim cała tuba zaczęła pokrywać się wilgocią) wydaje się jasny, wręcz zaskakująco jasny i baaardzo ostry. Widać więcej gwiazdek niż przez tą OP 20tkę zapiętą w Barlowa x2. Już nie wspomnę o tym szerokim kącie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest głos prawdziwego i niezależnego Empiryka :lol::lol::lol:

 

Ps. Oskarze, metoda Zakrzyczeć Oponenta może sprawdza się na wokandzie ale nie na publicznym forum bo tu głos mają wszyscy a nie tylko dopuszczeni przez wysoki sąd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest głos prawdziwego i niezależnego Empiryka :lol::lol::lol:

 

Ps. Oskarze, metoda Zakrzyczeć Oponenta może sprawdza się na wokandzie ale nie na publicznym forum bo tu głos mają wszyscy a nie tylko dopuszczeni przez wysoki sąd :P

 

Szkoda że zamiast prowadzić rzetelną dyskusję upierasz się, żeby mieć we wszystkim ostatni głos. Nie zakrzyczysz wszystkich i nie wszyscy muszą mieć takie zdanie jak Ty.

 

A do palestry dostaniesz ode mnie osobistą rekomendację! Za bój do ostatniej krwi o własne zdanie w każdej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.