Skocz do zawartości

EQ3-2 Czyszczenie, redukcja oporu.


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Agent Smith napisał:

Jesteś pewien, że wybrałeś dobre hobby? :smokin:

No włąśnie nie koniecznie, do tego dodając nasze warunki klimatyczne i fakt że coraz częściej wyjeżdzam na delegacje to już w ogóle absurdalnie dobrane hobby. 

Problem jest tylko w tym że jak widzę gwiazdki to mam taką adrenalinę jakbym dokonał odkrycia naukowego na miarę stulecia albo i tysiąclecia... wieć że tak się wyrażę "uj" z zimnem i chmurami będę obserwował :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem w rowerowym próbkę smaru Fuchs Silkolene Pro RG2 i wstwiłem do zarażalnika koło 17-tej.

Sprawdziłem przed chwilą i w stosunku do ŁT43 jest dużo bardziej plastyczny, teraz wyjeżdżam, ale jak wrócę to może mi się uda od nich wydębić trochę więcej za niewielka kwotę :)

W razie czego na necie jest 500g za 29 zł lub 100g za 12zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się nad tematem rozwodzić, pisałem wcześniej że sprawdzę jeszcze coś innego bo ŁT43 stwardniał w żarażalce. Znalazłem, wypróbowałem, jest lepszy, kosztuje mniej niż 15zł za 100g, jak dla mnie temat zamknięty.

 

Inny temat to sam montaż, wczoraj testowałem mój EQ3-2 z Tairem 3s i C450. Mam nadzieje że modyfikacje przyniosą efekt bo mimo dokładnego ustawiania bieguna mam lekko pojechane gwiazdki przy 60s. Trochę się obawiam że, tokarz był po kilku głębszych robiąc mój egzemplarz i ograniczył go do 200mm :/

 

29x60s obróbka na szybko w DSS

dss.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się o co Ci chodzi, nie mam syn-scana i ustawiałem lunetą biegunową + próbowałem korygować ustawienie metodę dryfu korzystając z filimku "Astrofotografia po  - metoda dryfowa" J. Willanda, ale warunki pogodowe nie pozwoliły na dopracowanie ustawienia. 

Z drugiej strony rozumiem że ogniskowa 300mm na aps-c to tak naprawdę 480mm i pewno nie będzie łatwo.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż "zmodyfikowany", smar i podkładki wymienione, nie obyło się bez problemów i w sumie to chyba bym się nie podjął zadania gdybym wiedział że tyle problemów będzie (odkręcić tą dużą/szeroką nakrętkę dociskową osi RA to koszmar, mimo użycia acetonu i klucza "bolcowego")..

 

Pytanie... jak mocno wstępnie ustawić docisk ślimaka?

Na razie mam tak że mogę przekręcić ślimakiem gołą ręka za ten krótki bolec (bez pokrętła mikroruchów), idzie bardzo ciężko, palce bolą ale na kilka razy pełny obrót bolcem zrobię.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało, przy ustawieniu na biegun metodą dryfu (brak widocznej polarnej), 60s (z tairem 3s) prawie idealne. Prawie, bo ustawiane wszystko na balkonie w takim zaświetleniu i zachmurzeniu, że ciężko dokładnie określić gdzie południe i zachód, co jest dosyć ważne przy "dryfowaniu".

test.jpg

Edytowane przez cwic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/2/2017 o 20:38, cwic napisał:

Na razie mam tak że mogę przekręcić ślimakiem gołą ręka za ten krótki bolec (bez pokrętła mikroruchów), idzie bardzo ciężko, palce bolą ale na kilka razy pełny obrót bolcem zrobię.

To hobby to do siebie ma, że czasami musi boleć.

W każdym razie gratuluję i witaj w klubie "Silikonowanego EQ3" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać ;/ 

 

Podliczyłem koszty i łacznie modyfikacja wyniosła mnie około 100zł (wliczają zakup narzędzi typu cyrkiel za 25zł). Niby nie tak wiele, ale nie wiem czy nie lepiej już odpuścić sobie te koszta i od razu nie przeznaczyć tej kwoty do skarbonki z napisem EQ5. Z tego co widzę to zakup lepszego montażu jest tylko kwestią czasu i funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.