Jump to content

Agent Smith

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2601
 • Joined

 • Days Won

  1

Agent Smith last won the day on January 20 2019

Agent Smith had the most liked content!

Community Reputation

1781 Excellent

About Agent Smith

 • Rank
  Syriusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Okolice
 • Zainteresowania
  All this work and no play make me a dull boy.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pytasz i masz: https://astronomy.com/magazine/glenn-chaple/2019/04/spot-the-ring-that-hides-in-the-little-dipper
 2. Stan idealny - trudno dopatrzeć się jakichkolwiek śladów używania, jakieś pojedyńcze pyłki. Woreczek, brak puzderka. 350 zł z wysyłką (Paczkomat)
 3. Ja się zwykle nie podniecam obserwacjami sztucznych obiektów (chyba, że pozaziemskiego pochodzenia ) ale ten filmik jest obiektywnie i subiektywnie zajebisty, nie tylko jako dowód wielkiej technicznej biegłości.. Szacun, Panie @bartoszw,szacun...
 4. OK, a 15 koła netto rocznie jak na taką firmę to Twoim zdaniem dużo czy mało ?
 5. Fotometrycznie owszem, ale oczywiście tylko rzadkich przypadkach gdy ten satelita akurat korzystnie się ustawi... A tak na codzień.. odpowiednio masywne satelity powodują pewne regularne tańce planetoidy na orbicie, więc pewnie tą drogą można je wykryć.
 6. A ten "czysty zysk" to kto niby policzył, jak i na podstawie jakich danych? Wiem, że na tym forum są specjaliści "od wszystkiego". ale...
 7. I bardzo dobrze, że ich interes generuje zysk. Tylko idioci dokładają do biznesu - zwykle z resztą niezbyt długo, bo potem wkrótce muszą go zwinąć. Głównym winowajcą jest tu bandyckie państwo i jego nominaci rozkradający nasze pieniądze - kto próbował prowadzić w tym dziwnym kraju jakiekolwiek "interesa" ten wie... mamy chyba najwyższe podatki na świecie (wliczając te ukryte).
 8. Przy okazji po cichu zredefiniowano pojęcie "kosmosu" (zapewne w celach marketingowych) - teraz wedle Wikipedii kosmos zaczyna się na powierzchni Ziemi. N/B : zawsze tak podejrzewałem!
 9. Bardzo fajne, ale brakuje ogonka...
 10. Najbardziej mnie śmieszy gdy czytam jak "miłośnicy świecenia po niebie laserami" biadolą potem nad "zanieczyszczeniem światłem" albo "tragedią starlinków"...
 11. Są też powerbanki foto z wyściem 8,4V (mam taki na zbyciu jakby co). Z adapterami podnoszącymi napięcie to bym uważał - są prądożerne i najczęściej tandetne i niestabilne. Raczej jeśli już to powebank 12V i coś redukującego napięcie. Poza tym akumulatory rozruchowe samochodowe często mają (między innymi) wyjście 9V.
 12. Ja mam taki widok tylko zerkaniem - gdy zerkam drugim okiem na zdjęcia Jowisza na Astropolis
 13. Coś w tym stylu? https://electropapa.com/pl/lacznik-dc-adapter-zasilacza-typ-fujifilm-np-w126-fujifilm-np-w126s-do-zasilacza-aparatu-dslr-lustrzanki-fuji-fujifilm-cp-w126 Pewnie trochę taniej będzie u Majfrenda.
 14. Diabeł jest jak zwykle w szczegółach. Woda "destylowana" ze stacji benzynowej nie jest wcale destylowana (tylko filtrowana) a ta naprawdę destylowana (z apteki) jest... na receptę (!?). Podobnie benzyna "ekstrakcyjna" ze sklepu budowlanego nie jest jakoś specjalnie "ekstrachowana" - to taki benzynowy bimber do rozcieńczania farb, ja bym tym optyki nie czyścił. Izopropyl elektroniczny "najwyższej czystości" zostawia często paskudny twardy biały osad... Jak żyć, jak żyć..? Ano.. Izopropyl Cz.d.a (czysty do analizy) np. firmy Warchem albo Chempur - do kupienia na Aledrogo - jest
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.