Jump to content

Agent Smith

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2,029
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Agent Smith last won the day on January 20 2019

Agent Smith had the most liked content!

Community Reputation

1,359 Excellent

About Agent Smith

 • Rank
  Syriusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Okolice
 • Zainteresowania
  All this work and no play makes me a dull boy.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę, że to bardziej kwestia stanu, w jakim kupisz te obiektywy. Te z Alledrogo są generalnie picowane i rozkolimowane. Zwrócił bym więc uwagę na post Maćka powyżej na Twoim miejscu
 2. Zawsze pozostaje zwykła latarka i stary, niezawodny, czerwony lakier do paznokci...
 3. To se kup rolnetkę używkę od którego rolnika z forum - fszysko bedzie miodzio!
 4. Ta ich "taniość" dosyć szybko odchodzi w przeszłość - warto porównywać ceny. Oczywiście jest tam ciągle sporo niedrogich lub inaczej niedostępnych dupereli oraz nowinek. Ja zamawiałem tam kilkadziesiąt razy, problemów w zasadzie zero, nie licząc tego co pieprzy Pocztą Polska - ale wówczas zwrot kasy od sprzedawcy był bezproblemowy. Trzeba pilnować trackingów! PS. Czy to na pewno odpowiedni dział ?
 5. Moim zdaniem Petzl to prima sort wart swojej ceny - najstarszą ze swoich (nie ukrywam, że jestem fanem czołówek Petzla) używam w górach już ze 20 lat bez najmniejszej awarii czy problemu (no dobra, gumę raz zmieniłem ;)) Są też bardzo bateriooszczędne.
 6. O ile pamiętam któraś nowsza TacTicca Petzla miała regulowane także czerwone światło (chyba trzystopniowo). W nich przełączanie z białego na czerwone było długim przyciśnięciem guzika, ale wybrany kolor był zapamiętywany, więc nie było niespodzianek przy ponownym uruchomieniu
 7. Antek, Betelgeza z Twojej fotki zdaje się wręcz krzyczeć: "zaraz pierdyknę"! Pewnie dzięki tym spajkom.
 8. Musiałbyś określić zakres zainteresowań - tak bardziej domy towarowe czy publiczne?
 9. Przesyłka zostanie prześwietlona na granicy australijskiej (wszystko sprawdzają w obie strony) Przesyłka problematyczna, musiałaby być naprawdę pancerna. Problem z cłem i VAT to faktura - na jej podstawie UC oblicza należności, gdy jej brak - masz problem, bo musisz udowodnić wartość towaru. Dodatkowo ostrzegam, że w magazynie UC z paczkami raczej się nie pieszczą. All in all - na Twoim miejscu kupiłbym w Europie.
 10. Witaj na forum. Jesteśmy w ogromnej większości amatorami, o różnym stopniu zaawansowania. Znajdziesz tu pomocne głowy nawet jako całkowity nowicjusz, ważne jednak, aby pytania zamieszczać w odpowiednich działach i wątkach forum - ten nie jest o lornetkach, więc Twój post (a przy okazji mój ;))j jest off-top(ic) - nie na temat - rzecz niewskazana. Dział o lornetkach jest tu: https://astropolis.pl/forum/146-astronomia-przez-lornetkę/ Przed zadaniem pytania warto jednak skorzystać z wyszukiwarki - Astropolis to prawdziwa kopalnia wiedzy! Powodzenia!
 11. Stare okulary mikroskopowe bez trudu kupisz za grosze na alledrogo. Za parę groszy lub dobre słowo ktoś z grona posiadaczy drukarek 3D może, być może, dorobić Ci tulejkę redukcyjną (nie znam się na druku 3d, nie wiem czy tak cienkie ścianki dadzą się wydrukować) Ale chyba warto byłoby najpierw zorientować się czy wyciąg w ogóle pasuje do teleskopu, tzn. czy punkt ogniska lustra wypada gdzieś w zasięgu regulacji wyciągu. Można to łatwo zrobić umieszczając kawałek cienkiego papieru czy matowej taśmy w otworze wyciągu i kierując teleskop w stronę jasnego, dalekiego obiektu - Księżyca, latarni czy też Słońca, choć próby z tym ostatnim obiektem sugerowałbym robić bez obecności dzieciaków ( aby im nie sugerować potencjalnie niebezpiecznych zabaw ) Po uzyskaniu ostrego obrazu - o ile się to uda - notujesz jaki zakres regulacji (w obie strony) pozostał w wyciągu.
 12. Masz na myśli czas systemowy peceta? Przyznam, że nie śledziłem tego tematu ostatnio - czy jest już sprawdzona metoda utrzymywania pecetowego czasu "w ryzach" na tyle, aby osiągać dokładności porównywalne z kamerami analogowymi+VTI/GPS?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.