Jump to content

Agent Smith

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2060
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Agent Smith last won the day on January 20 2019

Agent Smith had the most liked content!

Community Reputation

1381 Excellent

About Agent Smith

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Okolice
 • Zainteresowania
  All this work and no play makes me a dull boy.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Takich tematów były dziesiątki, więc zapraszam nowego Kolegę @margor78 do skorzystania z wyszukiwarki i intensywnej lektury. Sprawa - m.in. ze względu na skromny budźet - jest skomplikowana. Nie kupowałbym wspomnianego Synta BK 705 AZ2 - prawie wszystko w tym zestawie to cienizna. pomyśl o sprzęcie używanym albo/oraz o LORNETCE (z zakupem statywu/żurawia w przyszłości)
 2. To już musztarda po obiedzie ale ciekaw jestem czy było jakieś widoczne z Polski zakrycie którejś gwiazdki przez Wenus?
 3. Dlatego ze scalania nici, jak ktoś chętny można zrobić indeks tematów wedle obiektów... tylko kto to będzie uaktualniał?
 4. Powiem tylko, że masz trudny wybór - zwłaszcza przeciwstawiając element "nie chcę żeby się zniechęciła" z elementem "700 zł" oraz "miasto, balkon" Poczytaj, sto takich wątków jest tutaj - mamy też niezłą wyszukiwarkę, zaraz z resztą ktoś Ci coś podpowie.
 5. @Krefcik witaj na forum, trzeba było jednak nowy wątek założyć (może ktoś z administracji wydzieli?) Na szybko: raczej nie kupiłbym dziecku w tym wieku teleskopu zwierciadlanego Newtona - są zbyt kapryśne i ciężkie (teleskopy, nie dzieci) Chyba, że zamierzasz być obecny za każdym razem i pomagać rozstawiać i regulować Jest wiele innych opcji - refraktor lub mak, napisz jaki masz budżet i skąd będą prowadzone obserwacje: wieś? miasto? podwórko? balkon? wyjazdy za miasto?
 6. Wiesz, jest na to wygodna rada - trzeba w dolnej części tuby przykręcić niewielki (0,5-2 kg ?) ciężarek, dający się przesuwać góra-dół na metalowej ośce. Znacznie łatwiej jest "doregulowywać" sobie wyważenie doba takim ciężarkiem niż walcząc z tubusem
 7. Izo + pałeczki kosmetyczne jest spoko, ale zawsze potem zostają rozmaite drobinki, które trudno usunąć - wówczas może pomóc gruszka. Ja sobie LensPen bardzo polecam, tyle, że teraz bardzo trudno trafić na "oryginał" lub choćby podróbkę dobrej jakości. A te najtańsze są raczej jednorazowe.
 8. Lenspen + chuchnięcie Tyle, że z tym pierwszym byłby problem, bo jest za małe to szkiełko.
 9. Ja gdybym teraz kupował montaż do foto, nigdy nie kupiłbym HEQ-5 - a już na pewno nie używany. Miałem 3 szt. - z każdym było coś nie tak i ciągle trzeba było przy nich grzebać. A jeśli nowy, to za podobne pieniądze kupiłbym np. iOptrona - są znacznie nowocześniejsze niż te odschoolowe graty SW. Ot, myśl do rozważenia.
 10. A czy ten filtr (jeśli ma zostać) nie jest obowiązkowy - w końcu dodatkowe szkło powinno wpływać na ogniskowanie... tyle, że nie wiem na ile jest to istotne gdy jest przed obiektywem a nie za. Jeśli bredzę, poprawcie mnie please
 11. IN SPACE NO ONE CAN HEAR YOU SCREAM.
 12. Przy okazji pytań od jednego z nowych (niestety nielicznych!) adeptów zakryciowych uzupełniam temat - dla potomności. Nie wiem co się zmieniło w międzyczasie (IDE? biblioteki?) ale sketch w wersji Piotra Smolarza nie chce się kompilować. Proszę mnie nie pytać co i dlaczego Nieco go więc skorygowałem i pozwoliłem sobie nadać mu wersję 2.2a Należy więc: 1. W swoim katalogu Arduino/libraries należy umieścić 4 biblioteki jak poniżej (plik VTI.h musi być jednocześnie w katalogu "libraries" a także w "smopiVTI"!) Warto zwrócić uwagę na bibliotekę Time - jest wiele wersji, te starsze (np. ta z linku podanego oryginalnie przez Piotra) nie działają (wszystkie potrzebne, działające biblioteki załączam w pliku "libraries.zip") Jeśli masz już któreś z tych bibliotek a sketch nie chce się kompilować, sugeruję zrobić backup z katalogu libraries i stworzyć nowy, tymczasowy, zawierający wersje bibliotek z załączonego niżej pliku libraries.zip 2. W oryginalnym sketchu sketchu należy dopisać linię "#include <TimeLib.h>" jak poniżej (proszę nie pytać dlaczego - nie wiem, to wynik prób i błędów 3. Proszę pamiętać o odkomentowaniu linii (w tym wypadku 113) - inaczej wszystko będzie po chińsku Gotowy, zmieniony plik smopiVTI.ino, z naniesionymi już wyżej wspomnianymi zmianami załączam poniżej. Kompilacja sprawdzona z Arduino IDE do wersji 1.8.12. Ewentualne pytania proszę zamieszczać w dalszej części wątku - lub na PW. Powodzenia! libraries.zip smopiVTI.zip
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.