Jump to content

Agent Smith

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  1,976
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Agent Smith last won the day on January 20

Agent Smith had the most liked content!

Community Reputation

1,314 Excellent

About Agent Smith

 • Rank
  Kanopus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Okolice
 • Zainteresowania
  All this work and no play makes me a dull boy.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moje 3 grosze - na chłodno Po pierwsze - odradzam zakup teleskopu na eBayu. Takie fanty to raczej ze sklepu, na którym można (albo nie trzeba) wymusić support i ew. reklamacje. Po drugie - to teleskop de facto dla kobiety, więc istotnym składnikiem zadowolenia jest jego (teleskopu) wygląd - coś, czym produkty produkcji Sky Watcher nie grzeszą, niestety. Po trzecie - ja osobiście uważam, że wymieniany jak mantra Dobson nie zawsze jest najlepszym wyborem dla nowicjusza. Choćby ta kolimacja, rozjeżdżająca się po każdej przewózce..(tak, słyszałem o legendarnych egzemplarzach trzymających kolimację.. ).. wychładzanie lustra, itd. Nie wspomnę o gimnastyce podczas obserwacji (co nie musi być złe - zależy ) Podsumowując ja bym tu widział jakiś zgrabny, dobrej klasy achromacik albo mak na co najmniej AZ4 (permanentna trzęsiona bardzo zniechęca...) C.d.n.
 2. Wydało się!! Ziemia jest płaska! (itd., itp...)
 3. O ile nie znasz wyszukaj na forum "tabela Wimmera". Bardzo przydatne zestawienie obiektów do obserwacji przez niewielkie teleskopy. Powodzenia!
 4. Możesz wskazać jakąś inną, lepszą gazetę publikującą kalendarz astronomiczny?
 5. Tak czy siak kolega zapłacił przelewem więc robimy tylko offa.
 6. To by się dopiero działo! (gdyby tak faktycznie było) Bank oddający kasę i to "bez gadania"... Legenda, którą przytoczyłeś wzięła się z tego, iż niektóre lepsze karty kredytowe (Visa Platinium itp - generalnie niedostępne dla przeciętnego zjadacza chleba) posiadają tego typu "pakiety ochronne", zwykle dodatkowo płatne.
 7. Obawiam się, że zostałeś wywołany do tablicy, więc dołączam się do prośby o wskazanie wszystkich błędów, Panie Psorze.
 8. No fajne, fajne Mateusz, tylko...te plastikowe reklamówki tworzą pewien dysonans...
 9. Może zacznij od porządnego zadania pytania? Na przykład w tytule wątku, żeby było wiadomo, że to w ogóle jest pytanie? Naprawdę myślisz, że wszyscy tutaj mają czas, aby wszystko czytać? Zamiast biadolić - pomóż sobie pomóc
 10. Moja rada - start small: Sky Watcher Star Adventurer (pełny zestaw) plus solidny statyw, np. fotograficzny. https://www.astroshop.pl/uchwyty-do-kamer/skywatcher-montaz-star-adventurer-set/p,45119 I już można robić fajne zdjęcia (zakładając, że posiadany przez Was aparat ma jakiś obiektyw;)) plus uczyć się podstaw astrofotografii. W następnej kolejności (o ile hobby chwyci) będzie zakup porządnego obiektywu lub małego teleskopu. Zestaw, który proponujesz to nie jest dobry pomysł na prezent dla nowicjusza - długo mógłbym uzasadniać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.