Skocz do zawartości

Szok w Medium...


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Jejku, jejku, co ja dzisiaj widziałem w Medium-markecie:

 

Kieszonkowego OPTISANA STAR 1000/114 chyba miał ze 35 centymetrów tubus... pewnie ma 1000 mm barlow 3x include, :buehehe: jakiś śmieszny wyciąg z dziurką poniżej jednego cala... I jakiś fikuśny montaż.... z dziwnymi drążkami i kuleczkami jak też i krzywkami. Przypominał astrolabium z szajs-metalu. :shock:

 

I jeszcze... w dziwnych obłych walizkach (nie to co agresywnna prostopadłościenna uranowa linia wzornicza skrzynek ze sklejki na eksport do Reichu) jakieś fujarki Bressera... 50 mm czy cuś... :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jejku, co ja dzisiaj widziałem w Medium-markecie:

 

Kieszonkowego OPTISANA STAR 1000/114 chyba miał ze 35 centymetrów tubus... pewnie ma 1000 mm barlow 3x include, :buehehe: jakiś śmieszny wyciąg z dziurką poniżej jednego cala... I jakiś fikuśny montaż.... z dziwnymi drążkami i kuleczkami jak też i krzywkami. Przypominał astrolabium z szajs-metalu.  :shock:  

 

I jeszcze... w dziwnych obłych walizkach (nie to co agresywnna prostopadłościenna uranowa linia wzornicza skrzynek ze sklejki na eksport do Reichu) jakieś fujarki Bressera... 50 mm czy cuś... :Cheers:

A u mnie coś takiego stoi i nie wiem co z tym zrobić, żeby było przez to widać. Chciałbym koledze (właścicielowi onego) coś poradzić, ale brak pomysłów. Może tubę zmienić i zrobić z tego normalną 900?

A ten pomysł z barlowem w wyciągu... rewelacja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz chyba za bardzo bedzie drgal przy dlugiej tubie . Lustro tez koszt . Chyba lepiej 140/1200-1400 na Dobsonie , choc moze sprobowac jak na tym montazu sie zachowa ale z innym statywem . Podobny koszt a znacznie lepszy i do 14 cm lustra moze od biedy byc rura 16 cm , jest lekka . Z tamtego mozna wykorzystac wyciag i lusterko z pajakiem . Moze jeszcze wieksze lustro . Wyciąg pewnie jest 1 1/4", lecz ma odkrecaną rdukcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skywatchertelescope.com/1141EQ1.html  

 

widziałes cos takiego?   8)

 

Montaż taki jak mój, niepolecam go jest strasznie niestabilny :? Poza tym trzeba ciągle zbijać luz powstajacy na osi RA, na dodatek obejmy muszą trzymać rure bliżej lustra żeby spężynka pociągła oś DEC kręcąc mikroruchem :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.