Skocz do zawartości

Długi weekend!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kto z okolic Poznania jest chętny na obserwacje w długi weekend :?: Obserwy planowane gdzieś na polu w Batorowie .Napewno będę ja kimo i Łukasz Wojtyniak, a znami synta 200/1200 optisan 114/900 i raczej mój Antares 230/1450. :salu:

 

 

pozdrawiam i czekam na chętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak własnego transportu ogranicza (przynajmniej narazie :) ) Dlatego wszystkich chętnych zapraszamy na mini zlocik w Poznaniu (wszystkich od początkujących po zaawansowanych z własnym i bez sprzętu) Wiem że pare osób pojawiło się na forum które chciały się spotkać - Zapraszamy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to Batorowo chodzi

Tak, ja jeszcze dokładniej objadę te pole (bo są miejsca gdzie jeszcze nie byłem) i się zorientukę gdzie jest najlpsza widoczność- znaczy wszędzie jest dobrze tylko że na środku (czasami) świecą światła Auchan w Swadzimiu, mi osobiscie jeszcze nie przeszkadzały bo raczej po nocy nie świecą.

Ciekawe ile się nas zbierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić wstępną listę:

1.Adam Tomaszewski z Antaresem

2.Łukasz Wojtyniak z Optisanem 120/900

3. Kimo (czyli ja :) ) z Synta 200/1200

4. Maciej Klupeć :?: :?:

 

Jeżeli chodzi o termin to myślę, że trzeba go przede wszystkim podporządkować pogodzie... Co myślicie o piątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to jak będzie pogoda oczywiscie. Patrzymy na mapy meteo i tyle, no raczej na pewno będzie trzeba zapodać termin na forum z conajmniej 2dniowym wyprzedzeniem.

 

Jeśli chodzi o skład to mam jeszcze dwie osoby na oku, z którymi muszę się skontaktować, aha Adam nie zapomnij o naszym fotografie :!: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, z Ogrodów jedzie autobus 02 (Ogrody-Lusowo- jedzie przez Przeźmierowo i Batorowo). Ale radzę wysiąść w Przeźmierowie i to najlepiej na pierwszym przystanku bo mogę cię zabrać z tamtąd. Na pole mam minute drogi.

W Batorowie też można w sumie tylko tam nie wiem za bardzo jak z przystankami (bo tam już nie jeżdżę), ale mogę to sprawdzić jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie próbujemy się umówić, konkretnie na 100% to w listopadzie można na polu obalić flaszkę, miejmy jednak nadzieję, że pogoda w piątek dopisze.

A przy okazji: nie wiem czy zabrać za sobą Tała (jeszcze nie czas na planetki) , a jeśli macie problem z dojazdem (np. Tomek) to bez problemu mogę chętnych podwieźć. Jadąc z Rataj do Batorowa, przejeżdżam przez całe miasto.

 

os. Polan 28

tel. 603-19-00-75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny  :Cheers: Mieszkam przy Rynku Jeżyckim więc to chyba nawet po drodze? Jek będzie wiadomo coś konkretnego to się odezwę. Pozdrawiam!!

Ty masz dojazd marzenie- z Jeżyc to tramwaje na Ogrody jeżdżą (1 i 2) a potem autobus 02. Na Jeżycach to ja mam szkółkę nawet :wink: , tylko nieco przyliżej ronda Kopernika.

 

Z drogą powrotną to mogę cię na Ogrody po obserwach podrzucić.

Kurcze :shock: , ale tej wiary z Poznania mamy. Co Was tak dużo? :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej za dużo niż za mało? :) Zawsze jest z kim pogadać - na mnie znajomi już patrzą krzywo (nie mówiąc o dziewczynie) gdy zaczynam im "nudzić".Pozdrowienia!

 

Postaraj się o żoneczkę :wink: z reguły są bardziej wyrozumiałe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mówił mi o planie obserwacji, to proszę bardzo coś teraz strugnę (co do zmiennych i podwójnych czy wielokrotnych to jeszcze nie mam listy) bo zmienne to opieram na obserwacjach innych.

Ale na pewno Saturn (jak z pozycjami księżyców jeszcze nie sprawdziłem),

rano planety: Jowisz wschodzi o 4:16, Wenus o 4:55, Mars o 6:16, Słońce o 8:09.

Dane dla 12 listopada.

Mi się marzą dwie emki: M1 i M33, chociaż można by jaką większą rurą zapolować na M43 (chociaż pewnie przeceniam warunki), zresztą emiki to się będzie łapało jaka do głowy przyjdzie.

 

Trzeba by koniecznie złapać dwie kometki

C/2004 Q2 (Machholz)- górowanie ok 1:30, o ile dobrze sprawdziłem bo szybko to robiłem.

C/2004 Q1 (Tucker)- a ta jest w Andromedzie wiec spoko :wink: .

 

Ma ktoś coś jeszcze do wpisania na listę? aha można by na jakąś planetoidę złapać.

No można by jeszze zapolować na Urana i Neptuna, chociaż z Neptunem może być trudno ale akurat na polu w tym kierunku jest chyba najciemniej (góruje po 17 ale może się uda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.