Skocz do zawartości

Mają jednak być SkyLuxy!


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy byłby tutaj okular Ortoskopowy, ma jeszcze lepszą korekcję i dalej odsuniętą źrenicę wyjściową  :salu:

 

Okular ortoskopowy do Sky Luxa to jednak jest pewna przesada.

 

Też tak myślę! Bo cena może przekroczyć cenę zestawu SkyLux.

Może jakiś barlow jak ma być tanio a w miarę dobrze.

Oczywiście co okular to okular .

Chyba, że SkyLux to nie jedyny sprzęt a stać cię na lepszy okularek to zdecydowanie dobry okular bo to jest połowa jak nie więcej sukcesu!

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu okulary planetarne powinny dawać duże powiększenie a przy tym powinny.... dać się użytkować tak, żeby w miarę możliwości oko obserwatora nie przymarzło podczas obserwacji zaś niestabilny statyw nie byl wprawiony w drgania za pośrednictwem gałki ocznej.

Dla mnie - okularnika - już Plossl 12 mm wymaga zdjęcia okularów, niestety. Jest to mało komfortowe, jeżeli używając parafokalnych okularów 40, 25 i 12 mm nagle muszę zmieniając okular... zdjąć bryle i z tego powodu przeostrzać. :(

Oprócz tego zauważyłem dziwną prawidłowość - krótkie marne (te które mam) Plossle poprostu dają nieostry obraz z powodu jakiejś niesprawności optycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli mowa o cenie, to faktycznie cena okularu przewyższa wówczas cenę teleskopu  :lol:  

Ale jak z jakością oglądanych obrazów? Testował ktoś takie okulary na SkyLuxie, bądź podobnym sprzęcie?

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Porownywalismy z Wonia na Bresserku 70/700 (czyli skylux tylko z inna nalepka) okulary SPL Soligora 26mm, NPZ SPL 10mm, Possla Soligora 6mm, Possla Vixena 6mm i Possla Vixena 12mm. Obserwowalismy takze przez orginalengo Kernela 20mm i jakis krotkoogniskowy wynalazek chyba SR 4mm, ale tego dokladnie nie pamietam (nie mielismy zadnego Ortho, Naglera ani Lantana). Wszystkie te okulary sa z przedzialu 100-180pln nowe i ok 80-120pln z drugiej reki. Wedle mojej oceny lunetka dawala najlepsze obrazy z dlugoogniskowym SPL Soligora. Na Jowiszu udawalo sie przy kiepskich warunkach najlepsze obrazy osiagnac Soligorem PL 6mm i Vixenem 12mm. Tarcza planety z wyraznym pierscieniem i jednym pasem. Widoczny jeden ksiezyc. Powiem tak, mnie zalamal tylko barolow tego sprzetu - po mojemu katastrofa (nie sposob ustawic ostrosci. Jakos do teleskopu chyba tylko raz trafil oryginalny okular krotkoogniskowy, co tez o czyms swiadczy. Na moje skromne, niedoswiadczone amatorskie oko, to zaladowanie wypasionego okularu do tego SkyLuxa niewielie tu zmieni. Owszem bedzie nieco lepiej, ale nie bedzie to poprawa drastyczna. Oryginalny kernell 20mm spisywal sie calkiem niezle i o ile odstawal to nieznacznie. Owszem doradzam kupno dobrego okularu na przyszlosc, ale nie spodziewaj sie, ze drastycznie poprawisz obraz w SkyLuxie. Koledzy wczesniej prawde pisali, ze jakosc koncowa obrazu = jakosc okularu (po mojemu 30%) +jakosc optyki glownej (po mojemu 30% (tu po prostu jest niewielka apertura ktora cie ogranicza))+jakosc nieba - cala reszta (czasem jakosc nieba to 90% jakosci obrazu)

 

MarviN jestes z Jastrzebia, dopadnij kogos z forum z twojej okolicy i poprostu polookaj przez rozne okulary przed zakupami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy byłby tutaj okular Ortoskopowy, ma jeszcze lepszą korekcję i dalej odsuniętą źrenicę wyjściową  :salu:

 

Okular ortoskopowy do Sky Luxa to jednak jest pewna przesada.

 

A do ZRT 457? Dobry okularek może zawsze być na przyszłość. W tej samej klasie cenowej są okularki ED soligora , ale czy warto tracić na jakości obrazu dostając w zamian dalej wysuniętą źrenicę wyj.?

 

Dla mnie - okularnika - już Plossl 12 mm wymaga zdjęcia okularów, niestety

 

Łączę się w bólu, ja zawsze ściągam okulary, ale niestety mam astygmatyzm i tracę na tym (chociaż są i plusy - skoro nie widzę róznicy między lanthanem a np. plosslem to po co przepłacać :wink: )

 

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka na paralaktku :shock:  cyrkowcem jesteś z zawodu czy ekfilibrystą z zamiłowania :?:   :lol:  :lol:  :lol:  

To chyba nie do końca przemyślany pomysł dla naszych szerokości geofraficznych  :wink:

No niestety, trzeba jakos kombinowac, zeby pare gorszy zaoszczedzic :Pig: . Statyw za 299 zl + sky lux na sprzedaz , troche przerobek i mamy niezly sprzet pod celestrona. Tak wogole to bylem pewny, ze da sie zmieniac nachylenie osi na dobsona. Nie jest tak ? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Ciekawe czy w Olsztynie bym dostał takiego Sky Luxa. Montaż by sie przydał pod jakies moje patrzałki :) choc z Celestronowym EQ2 jakie mam nie jest tak zle jak pisza ludziska. :) Dla mnie jest znośnie:) chyba ze pod ZRT np to bajer montażyk ten Sky Luxowy, bo ten drcik od ZRT to chyba nieciekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baw sie i kombinuj Mistshu byle z głową ale pamiętaj że co tanie to drogie w ostatecznym rozrachunku, tylko nie rozwal w ten sposób fajnej lornetki bez odpowiednio masywnej przeciwwagi na tym statywiku postawionym do pozycji azymutalnej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka na Paralityku? :mrgreen: to dość ryzykowna sprawa, no i z wygodą obserwacji tak sobie chyba bedzie. Sam mam swoją na jakims Geodezyjnym :) pochylenie ma itp, ciężka głowica i stabilność, ale to 10x50 Tento wiec nie taka ciężka, ale większe sprzęty to bym faktycznietez radził pomysleć nad przeciwwagą. Zgadzam sie z Januszem w 100%, jak motnować to pomysleć dobrze i przetestować jaka tego stabilność bedzie :salu: Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.