Skocz do zawartości

[ Giełda / Teleskopy ] Sprzedam BK1309 na EQ2 - SkyWatcher


razor8246

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam BK1309 na EQ2 - SkyWatcher


Witam,

mam do sprzedania swój pierwszy teleskop, SkyWatcher BK1309 (newton) na montażu EQ2.

Jest to chyba najpopularniejszy teleskop dla nowicjuszy.
Sprzęt jest godny polecenia dla osoby która dopiero zaczyna swoją przygodę z astronomią.

Niedawno został skolimowany więc nie trzeba nic przy nim ruszać aby rozpocząć obserwacje.


W zestawie znajdują się:

standardowe okulary (Super 25mm, Super 10mm) Soczewka Barlowa x2, instrukcja obsługi, poradnik astronomiczny od DeltaOptical, płyta dvd z materiałami od DO, oryginalne pudło oraz gratis obrotowa mapa nieba. Mam jeszcze na wszystko rachunek z DeltaOptical gdzie był kupowany teleskop.

 

Stan całego kompletu oceniłbym na idealny z małym wyjątkiem, podczas zimowych obserwacji za mocno skręciłem zacisk od jednej z nóg statywu i ten niestety pękł (załączone zdjęcie). 

Niestety żadne kleje nie zdawały egzaminu więc poradziłem sobie uniwersalnymi trytytkami(opaska zaciskowa) ;) Z racji że są czarne, nie rzucają się w oczy a technicznego punktu widzenia zdają egzamin w 100% , zacisk trzyma bez najmniejszych problemów (śruba w pełni sprawnie pracuje i trzyma lub zwalnia uścisk). Uszczerbek nie wpływa w jakikolwiek sposób na jakość czy komfort obserwacji.


Sprzedaje ponieważ chce się ukierunkować w stronę astrografii.

Teleskop do obejrzenia/kupienia w Otwocku lub Warszawie.

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.